Vaikų higiena
Kaip apsaugoti vaikus nuo pedikuliozės? Nereikia manyti, kad utėlės – tai atsilikusių pasaulio šalių problema. Nuo jos neapsaugotas niekas. PSO duomenimis, pedikuliozė – tai labiausiai pasaulyje paplitusi parazitinė liga. Vien JAV per metus priskaičiuojama iki 12 mln. ligos atvejų.
Į kovą su galvinėmis utėlėmis pasitelkiamos pačios keisčiausios priemonės Daugiametė statistika rodo, jog vaikams grįžus iš pavasario atostogų į darželius ir mokyklas, padaugėja užsikrėtusiųjų galvinėmis utėlėmis (pedikulioze). Į kovą su jomis suaugusieji neretai pasitelkia pačias netikėčiausias priemones – plaukų laką, tiesintuvą ar net majonezą. Nacionalinio visuomenės sveikatos centro specialistai pataria neeksperimentuoti, kilus klausimų dėl gydymo priemonių būtinai kreiptis į gydytojus ar vaistininkus.
Kaip užmigdyti vaiką? Kiekvienas auginantis vaikus žino, kaip sunku priversti atžalą eiti laiku miegoti ir ją užmigdyti. Jeigu tai kartojasi nuolat, primygtinai rekomenduotina parodyti vaiką pediatrui ir neurologui. Tačiau jeigu jokių rimtų nemigos priežasčių nėra, pasinaudokite šiais patarimais.
Kaip pripratinti vaiką prie naktinio puoduko? Pripratinti mažylį prie naktinio puoduko – nelengva užduotis, tačiau nereikia pergyventi. Jei viskas vyks laiku, tada, kai turi vykti, pusė darbo jau bus atlikta. Apie tai, kada metas pradėti pratinti vaiką prie naktinio puoduko mes jau aptarėme (linkas). Dabar norėtume patarti, kaip tai padaryti greičiau ir efektyviau.
Kaip atsisveikinti su sauskelnėmis? Vaiko pratinimas prie puoduko daugeliui tėvelių virsta tikru išbandymu. Ką apie tai reikia žinoti?
Jei vaikas kramto nagus2 Kramtyti nagučius – ne tik neestetiška, bet ir žalinga. Ir vis dėl to, tai daro dauguma vaikų. Mokslininkai teigia, kad nagų kramtymas yra glaudžiai susijęs su auklėjimu: palyginus Europos, JAV, Japonijos ir Korėjus vaikus, nustatyta, kad nagų kramtymas būdingesnis Vakarų Europos šalyse ir ypač JAV.
Kūdikių ir vaikų odos priežiūra ir apsauga žiemą Žiema – rūpesčių kupinas metas, ypač – mažus vaikučius auginantiems tėveliams: kuo aprengti mažylius, kad jie nesušaltų? Kaip apsaugoti jų jautrią odelę?
Apie plaukų priežiūros įpročių formavimą vaikystėje Grožio paslaptis mes perimame iš savo mamų, todėl jei norite, kad dukrytė galėtų didžiuotis savo plaukais, turite šį tą žinoti pačios ir „įskiepyti“ kai kuriuos priežiūros įpročius savo atžalai.
Ką reiškia blogas vaikų burnos kvapas?5 Daugelis tėvelių susiduria su viena mažyte problemėle: jų „angelėlis“ kvepia ne itin maloniai. Jeigu tai pasireiškia epizodiškai, gali būti, kad kalti mitybos sutrikimai, o nuolatinis nemalonus kvapas iš burnos greičiausiai rimtos ligos vystymosi signalas, todėl jo ignoruoti negalima.
Kūdikio odelės ypatybės3 Kūdikio odelė būna neįprastai minkštutė, šilta, aromatinga, tačiau tuo pačiu ir jautri. Ar žinojai, kad tavo mažojo stebuklo odelė – 5 kartus plonesnė, nei suaugusio žmogaus? Nenuostabu, kad ji gerokai jautresnė aplinkos poveikiui ir įvairiems dirgikliams.
Jeigu vaikas neleidžia išplauti galvos2 Mažam vaikui galvos su šampūnu per dažnai plauti nereikia – užtenka atlikti šią procedūrą kartą per savaitę. Tačiau ką daryti, jeigu ir tas vienintelis virsta tikrų tikriausia drama?
Philips Sonicare For Kids – inovatyvus sonic technologijos dantų šepetėlis, skirtas maksimaliai Jūsų vaiko burnos sveikatai! Kas tai - Sonicare For Kids?
Kada metas sėsti ant puoduko?5 Anksčiau ar vėliau ateina metas, kai reikia mažylį pradėti mokyti naudotis naktiniu puoduku. Iš karto galime pasakyti: niekas neįvyks per vieną dieną, todėl į pagalbą teks pasitelkti kantrybę ir atlaidumą, nes „nelaimių“ tikrai pasitaikys ne vieną kartą.
Intymios higienos patarimai mergaitėms10 Paradoksalu, tačiau apie tai, kaip prižiūrėti savo odą ar plaukus, mergaitės žino kur kas geriau, nei apie intymią higieną. Prie teisingų higienos įpročių reikia pratinti jau nuo mažens, tačiau toli gražu ne visos mamos su dukromis pasikalba šia subtilia tema.
Apie mažylio maudynes ir gerą miegą3 Maudynės – svarbus ritualas tiek mažylio, tiek jo mamytės gyvenime. Švarus vaikutis geriau miega, o kitą dieną nubunda kupinas jėgų, pasirengęs žaisti ir mokytis. Kai jam sueina keli mėnesiai, užmigdyti jį tampa sudėtingiau, be to, atžalėlė dažniau pabunda naktimis.
Kad dantukai būtų sveiki Dantukų priežiūra prasideda dar tuomet, kai vaikutis nėra gimęs ir ramiai sau laukia mamos pilve. Todėl labai svarbu, kad nėščioji racionaliai maitintųsi, t.y. maiste būtų daug įvairių vitaminų ir mikroelementų. Natūraliai maitinamas kūdikis čiulpia intensyviau nei maitinamas dirbtinai, o tai smarkiai įtakoja dantukų ir žandikaulio formavimąsi.
Kaip prižiūrėti vaikiškus rūbelius?8 Jeigu namuose auga vienas arba keli nenuoramos, skalbti tenka dažnai. Kaip prižiūrėti vaikiškus rūbelius – vis dar diskutuotinas klausimas. Šiuolaikinė mama stengiasi savo atžalai skirti kaip galima daugiau dėmesio, tad mažų mažiausiai nori gaišti laiką buities darbams.
Kaip pakirpti vaikui nagus, jeigu jis to nenori2 Dauguma mažų vaikų kategoriškai priešinasi tėvų norui pakirpti jiems nagučius. Dėl to šeimose dažnai iškyla konfliktai. Vaiko verksmas, mamos ar tėčio nepasitenkinimas…kaip viso to išvengti? Kaip pakirpti vaikui nagučius išvengiant riksmų ir protestų?
Atsisveikiname su sauskelnėmis4 Eiti į tualetą arba ant puoduko mažyliai pradeda tuomet, kai jau būna tam pasiruošę – įprastai dvejų trejų metų amžiaus tarpsnyje. Tu gali padėti vaikučiui žengti šį svarbų žingsnį, jei išmokysi jį pajusti savo kūną ir pasitikėti savimi.
Kad maudytis būtų linksma3 Vaikai gali būti labai skirtingi, todėl nieko keisto, kad tai, kas teikia didžiausią malonumą vieniems, gali kelti pačią siaubingiausią baimę kitiems. Suaugusiems, kurie į viską žvelgia racionaliai, vandens baimė gali atrodyti keista ir paprasčiausiai nesuprantama, tačiau tarp vaikų ji pasitaiko ganėtinai dažnai.
Kaip išrinkti vaikui puoduką3 Kiekvieno mažylio gyvenime ateina tokia diena, kai tenka atsisakyti sauskelnių ir pirmą kartą atsisėsti ant puoduko. Šį kartą pakalbėsime apie tai, kaip išsirinkti šią būtiną priemonę, į ką reikėtų atkreipti dėmesį. Taigi koks iš jų yra tinkamiausias tavo vaikučiui?
Kaip išvengti dantų ėduonies? Apie tai, kaip natūraliais būdais pasirūpinti sveikais vaiko dantukais, mes jau kalbėjome. Tikriausiai prisimeni, kad sveikiems dantukams labai svarbi mityba, o dantukų formavimuisi – kramtymas. Šį kartą daugiau dėmesio norėtume skirti pačiam dantukų valymui ir pagalbinėms valymo priemonėms.
Dvynukų maudynės (video) Šį nuostabų video įkėlė naujagimius prižiūrinti seselė Sonia Rochel – jame demonstruojama nauja mažylių maudynių technika, sukurta po daugybės metų praktikos vienoje Paryžiaus ligoninių. Nors tokios vonios skirtos labiau kaip atpalaiduojančios procedūros, tėveliai įspėjami: nereikėtų to bandyti pakartoti namuose! Turėkite omenyje, kad procedūrą atlieka tikra specialistė, turinti daugybės metų darbo su naujagimiais patirtį.
Kada ir kaip kirpti vaiko plaukus?12 Su vaiko plaukų kirpimu susiję tikėjimai ir prietarai taip giliai įleidę šaknis, kad dažnai net nebesusimąstome, kodėl yra taip, o ne kitaip – tiesiog taip priimta.
Kad ausys būtų švarios3 Ar turi namie ausų krapštukų? Jeigu taip, neskubėk jų išmesti. Žinok, kad tai – puiki piešimo priemonė! Be jokių dvejonių gali ją naudoti kūrybiniams užsiėmimams – ypač seksis tokiais pagaliukais piešti ramunės lapelius arba neregėtų gyvūnėlių pėdsakus.
Vaiko rankų priežiūra ir higiena7 Niekas nepasiginčys: žaisdami lauke, kieme ir net namie, vaikai smarkiai išsitepa. Tačiau kuo rankos purvinesnės, tuo svarbiau pasirūpinti jų švara – antraip gresia sveikatos bėdos ir kiti nemalonumai.
Nenoriu maudytis!7 Kiekviena mamytė nori, kad vaikas nekantriai lauktų maudynių ir nebijotų galvos plovimo. Juk plaukučių priežiūra (viena iš svarbiausių higienos procedūrų) turėtų ne tik būti naudinga, bet ir suteikti džiaugsmo.
Mokome vaiką asmens higienos3 Tai, kad reikia laikytis bent šiokių tokių asmens higienos taisyklių, žinome nuo pat mažų dienų. Galiausiai ateina laikas perduoti šias žinias ir savo vaikams, tačiau tu puikiai žinai, kad mažyliai noriai mokosi tikrai ne visko.
Vaikų burnos higiena3 Visi tėveliai nori, kad jų mažylių dantukai būtų gražūs ir sveiki, tačiau kad šie negestų, tenka įdėti daug pastangų nuo pat ankstyvos vaikystės.
Atmintinė mamytei: vaikiški rūbeliai Vaikiškų rūbelių higiena – ne ką mažiau svarbus dalykas nei burnytės ar kūdikio odelės priežiūra, todėl jai reikėtų skirti pakankamai. Ką būtina žinoti?
Vaikiška kosmetika: ko reikia mažyliui?3 Kūdikio odelės priežiūros priemonėmis rūpestingi tėveliai neretai pasirūpina dar iki mažylio gimimo. Tie, kurie nežino, ko būtent prireiks jų vaikučiui, kosmetikos prisiperka daug ir įvairios, žiūrėdami tik į vienintelį rodiklį – užrašą ant pakuotės, nurodantį, kad priemonė yra skirta būtent vaikams.
Nerandi straipsnio? Pasinaudok paieška
Reklama
Populiariausi straipsniai
Reklama
Populiariausi receptai
Naujausi komentarai
Ar žinote, kad...
Naujagimis vaikas gali matyti žalią ir raudoną spalvas, tačiau nemato mėlynos.
Reklama
Junkis prie mūsų ir Facebook'e!
Rinktiniai straipsniai
Kūdikio grūdinimas
„Šiltnamio“ sąlygomis augantys vaikai dažniau serga, nes jų organizmas nepakankamai atsparus besikeičiančiam aplinkos...
Kaip auklėti dukrą: 10 patarimų
Kiekviena mama pati sprendžia, kaip reikėtų auklėti savo vaikus, tačiau kai kuriuos patarimus vis tiek tenka nuolat p...
Jogos pratimai netrukus gimdysiančioms nėščiosioms
Kiekviena vaikutį išnešiojusi moteris patvirtins, kad trečiasis nėštumo trimestras, o ypač paskutinės jo savaitės yra...
Prancūziškas vaikų auklėjimas: principai, pliusai ir minusai
Apsilankę mažylius auginančių prancūzų namuose nustebtumėte pamatę visiškai savarankiškai žaidžiančius vaikus, kurie ...
Reklama
Naudinga
Plaukų kaukės su kiaušiniu: savybės ir receptai
Ar žinojote, kad pačios naudingiausios ir geriausiai plaukus maitinančios kaukės tos, kurių sudėtyje yra kiaušinių tr...
Kitokie ledukų formelių panaudojimo būdai (foto)
Ar kada bandėte užšaldyti formelėse vandenį su gėlių žiedais? Tikriausiai ne – o be reikalo. Bet koks gėrimas, net ir...
Idėjos mažam vonios kambariui (foto)
Net patį mažiausią vonios kambariuką galima sutvarkyti taip, kad jis būtų jaukus ir funkcionalus. Tereikia parinkti t...
Virtuvės gudrybės tikroms šeimininkėms
Neretai maisto gaminimas virsta tikru pragaru: taškosi puodai, svyla keptuvės, bėga pienas... O kur dar ašaros pjaust...
Populiariausi straipsniai
- Vaikų bėrimas: ar reikia nerimauti?13
- Kaip atpažinti artėjantį gimdymą?10
- 9 patarimai norinčioms greičiau pastoti97
- Nemalonūs nėštumo simptomai23
- Kas vyksta gimdymo metu?78
- Kraujavimas nėštumo metu: ar reikia nerimauti?19
- Jeigu vaikui užkietėjo viduriai...10
- Nėštumo simptomai75
- Tėvai ir draugai apie Inetos Puzaraitės nėštumą...
- Patarimai, kaip greičiau pastoti26