Sveika gyvensena
Mama įrodė, kad du vaikai – ne kliūtis užsiimti tuo, kas patinka (foto) Daugelis dailiosios lyties atstovių po vaiko gimimo teisinasi, kad sportui (ir aktyviam gyvenimo būdui apskritai) visai neturi laiko, tačiau ši mamytė įrodė, kad motinystė ne tik nekliudo užsiimti mėgstama veikla, bet netgi padeda!
„Nėštumo metu valgau už du“: kaip iš tikrųjų maitintis būsimosioms mamytėms? Nėštumas moteriai – ypatingas periodas. Suprantama, kad kiekviena būsimoji mamytė savo vaikeliui trokšta geriausio, todėl tuo laikotarpiu išskirtinis dėmesys mitybai yra tiesiog būtinas. Kaip reikia maitintis nėštumo metu, nepriaugti nereikalingo svorio ir kokie mitai mus tik klaidina, pasakoja trenerė, mitybos specialistė Laura Panavė.
Kova su kilogramais po gimdymo: misija įmanoma! Nereikalingi kilogramai po gimdymo – daugelį dailiosios lyties atstovių kamuojanti problema. Kaip numesti svorio nekenkiant sveikatai? Ką reikia žinoti apie maitinančių mamyčių mitybos ir svorio metimo ypatumus? Apie visa tai ir dar daugiau – netrukus.
Kalorijos ir svoris nėštumo metu: kaip nesustorėti? Šiandien daug kalbama apie sveiką mitybą, idealų svorį ir kūno formų tobulinimą. Ypač dėl savo kūno pokyčių išgyvena būsimosios mamytės. Vis dėlto išlikti sveikai ir žvaliai nėštumo metu ir nepriaugti nereikalingų kilogramų nėra taip sunku, kaip gali pasirodyti iš pirmo žvilgsnio.
Ko nori būsimosios mamytės? Nėštumo metu daugelis moterų ima norėti kažko, ko paprastai net ir nemėgsta. Ir atsisakyti to labai sunku. Dar gerai, jeigu tai koks karštas sumuštinis su bananais, o juk pasitaiko, kad organizmas ima reikalauti kažko visiškai neracionalaus, labai keisto ir net žalingo sveikatai.
Pratimai nėščiosioms Kuri būsima mamytė nenori, kad gimdyti būtų lengviau? Tikriausiai tokių neatsiras. Juk atliekant ir kitokius veiksmus nėščios moters organizmui reikia labai daug jėgų...
Kokią sporto rūšį pasirinkti? Nejudrus gyvenimo būdas neigiamai veikia moters organizmo veiklą, o lytinė sistema šiuo atveju nėra išimtis: moterims, kurios mažai juda, dėl dubens organų sąstingio gali kilti pastojimo problemų.
Kai norisi... kažko 6 Nėštumo periodas yra įstabus: jis kupinas saldaus laukimo, džiugesio ir staigmenų. Viena iš jų – netikėti skonio pokyčiai. Moterys ir pačios nustemba, jeigu pajunta poreikį suvalgyti vieną ar kitą iki tol nelabai mėgtą maisto produktą.
Kaip pasikelti nuotaiką nėštumo metu3 Nėštumo metu daugelis moterų (nors ir ne visos) pastebi didelius nuotaikų svyravimus. Net ir nuolat gyvenimu besidžiaugiančios būsimosios mamytės nėra nuo to apsaugotos – jos gali virsti pačiomis nelaimingiausiomis.
Alkoholio ir nikotino įtaka nėštumo metu2 Ar kada nors pagalvojai, kodėl šiais laikais įvyksta tiek daug persileidimų, o tarp gimusių kūdikių apstu fiziškai neįgalių arba protiškai atsilikusių vaikučių? Jei atmestume genetiką, kuri kartais pakiša koją net ir patiems rūpestingiausiems tėveliams, praktiškai visas bėdas galėtume suversti netinkamam gyvenimo būdui.
Ką valgyti nėštukei?7 Nėštumo periodu moteris kaip niekad ima rūpintis savo mityba. Ir ne be reikalo – juk dabar ji atsakinga ne tik už save, bet ir už augantį mažylį. Apie tai, ką, kada ir kiek valgyti, pakalbėsime visai netrukus.
Apie maitinančių krūtimi mamyčių mitybą3 Kartais krūtimi maitinančios mamytės juokais vadinamos „melžiamomis karvutėmis“. Vienos dėl to įsižeidžia, kitos šypsosi, pritariamai linksėdamos galva, ir suprasdamos, kad moters „misija“ daug sudėtingesnė.
Kokių vaisių ir uogų vengti nėštumo metu? Nėštumas – ne liga, tad tikrai nėra būtinybės laikytis griežtų dietų, o ant visų mėgstamų produktų lipinti etikečių „draudžiama“, „negalima“ ar „kenksminga“. Vis dėlto atsargumas gėdos niekada nedaro, ir žinoti, ko patartina vengti šiuo svarbiu gyvenimo periodu, reikia.
Laukiesi? Pradėk lankyti baseiną!6 Nėštumo metu moterį apninka daugybė rūpesčių, baimių ir klausimų. Kaip nepriaugti nereikalingų kilogramų? Ką daryti, kad atėjus laikui gimdymas būtų lengvesnis?
Ką reikėtų žinoti apie jogą nėštumo metu Dauguma būsimų mamyčių, norinčių palaikyti gerą fizinę formą, visų pirma pagalvoja apie jogą. Juk joga – rami sporto rūšis, taigi turėtų puikiai tikti nėštumo metu. Būtent apie tai šį kartą ir norėtume pakalbėti.
Piešimo svarba nėščiųjų gyvenime3 Nėštumo metu kiekviena būsimoji mamytė susiduria su pačiais įvairiausiais sunkumais, su kuriais susidoroti padeda... dailės terapija. Šiuo laukimo periodu daugelis moterų pastebi, kad tapo jautresnės, joms kyla noras ką nors kurti, net jeigu anksčiau tokia veikla varė nuobodulį.
Joga nėštumo metu2 Nemaža dalis moterų pirmą kartą jogos užsiėmimuose apsilanko tuomet, kai sužino apie savo nėštumą. Juk tikriausiai visos esate girdėjusios, kad joga padeda pagerinti tiek fizinę, tiek emocinę būklę.
Nėštumas ir kompiuteris - kaip tai suderinti? Kompiuteris – tai daiktas, be kurio daugeliui iš mūsų jau sunku įsivaizduoti savo gyvenimą. Tai – bendravimo ir darbo priemonė, kai kuriems – žaislas, o dar kitiems – tiesiog būtinybė. Visiems puikiai žinoma, kad reikėtų riboti prie jo praleidžiamą laiką, tačiau į specialistų rekomendacijas neretai vis tiek žiūrima pro pirštus. Labiau įsiklauso tik nėščiosios – juk dabar jos atsakingos ne tik už savo, bet ir už savo būsimo sūnelio arba dukrytės sveikatą.
Nėščiosios mityba: kokio maisto reikėtų vengti? Nėščia moteris turi dvigubai labiau rūpintis savimi, juk dabar ji atsakinga ne tik už savo, bet ir už būsimo kūdikio sveikatą. Juk viskas, ką valgo būsimoji mamytė, patenka ir į vaisiaus organizmą.
Nugaros pratimai nėštumo metu3 Nuolatos augantis pilvukas didina nugaros apkrovas, todėl nėštukės gali jausti nuolatinę įtampą ir diskomfortą. Padėti šiuo atveju gali keletas nugaros sričiai skirtų pratimų.
Mitybos ypatumai nėštumo metu2 Valgiaraščius sudarinėti tenka ne tik ligoniams ar besilaikantiems dietos, tačiau ir nėščiosiosioms. Būtina atsižvelgti į jų mitybos įpročius, charakterį, įvairius individualius poreikius, gyvenamojo klimato sąlygas, o svarbiausia – į tai, kiek liko iki gimdymo. Nesistebėkite – juk kiekvienas nėštumo periodas turi savų ypatybių.
Sveika nėščiosios mityba8 Daugelis būsimų mamyčių turi antsvorio problemų. Normalu, kad nėštumo metu svoris padidėja, tačiau bėgant laikui jis turėtų imti tirpti. Kartais dėl papildomų kilogramų būna kaltas klaidingas įsitikinimas, jog laukiantis reikia valgyti už du. Deja, tai tikrai nėra tiesa.
Taisyklinga mityba nėštumo metu: dešimt taisyklių5 Taisyklinga mityba nėštumo metu – tai ne tik būsimosios mamytės, bet ir jos mažylio geros sveikatos garantas.
Antsvorio turinčių nėštukių dieta (II dalis, pabaiga)8 Štai keli nelabai gudrūs patarimai, kurie padės išvengti nereikalingų kilogramų nėštumo metu:
Antsvorio turinčių nėštukių dieta (I dalis)4 Medicina jau seniai įrodė, kad antsvoris didina riziką susirgti daugeliu sudėtingų ligų. Ypač jis pavojingas būsimosioms mamytėms: jeigu svorio priaugama daugiau, negu leistina, gresia rimti nemalonumai, tačiau jų galima išvengti laikantis šiokios tokios dietos.
Nėščioji taip pat turi būti graži!2 Nėštumas – ne liga, o natūrali būsena, tad savo išvaizda moteriai reikia rūpintis taip pat, kaip ir bet kuriuo kitu metu.
Saugūs pratimai nėštumo metu1 Nėštumo metu moters organizmui ir toliau reikia fizinės veiklos. Jeigu dar prieš pastodama sportavai, lankei kokias nors treniruotes, nėra reikalo aptingti (nebent gydytojas liepė kitaip).
Vegetarizmas nėštumo metu: už ar prieš?3 Tu neabejotinai žinai, kad nėštumo metu būtina subalansuota mityba, kurioje būtų tinkamas kalorijų, vitaminų ir mikroelementų kiekis. Dažniausiai visų šių elementų gauname iš skirtingų produktų: mėsos, žuvies, grūdų, daržovių, vaisių ir t.t.
Ką turi valgyti maitinanti mama Žindančios moters mityba tikrai nėra kažkuo ypatinga. Ji, kaip ir įprasto žmogaus mityba, turi būti subalansuota, kad tiek pati mamytė, tiek jos kūdikis, gerdamas motinos pieną, gautų visus reikalingus vitaminus ir mineralus.
Vandens gimnastika nėštukėms2 Vanduo nėštumo laikotarpiu gali turėti tiesiog stebuklingų galių: jis padeda sumažinti nuovargį bei nervinę įtampą, pagerina raumenų tonusą ir nepaisant didėjančio pilvuko bei augančio svorio, suteikia viso kūno lengvumo jausmą.
Kaip atsipalaiduoti būsimajai mamytei?5 Kad mažiau jaudintumeisi, nervintumeisi ir ne taip jautriai reaguotum į stresines situacijas, reikia teisingai paskirstyti prioritetus, rasti laiko sau pačiai ir išmokti nusiraminti. Apžvelkime pačius paprasčiausius būdus, kaip galima tai padaryti, ir pastebėsi, kad nėštumo periodas ims atrodyti daug lengvesnis.
Apie maitinančių mamyčių mitybą Viso pasaulio pediatrai vienbalsiai pasisako už maitinimą krūtimi. Tačiau jei norite, kad pienas būtų saugus jūsų mažyliui, turėtų daug vitaminų ir mineralinių medžiagų, būtina atkreipti dėmesį į tai, ką valgote.
Apie rudeninę avalynę nėščiosioms Gera savijauta priklauso nuo daugelio dalykų. Vienas iš jų – patogi avalynė. Ypač tai tampa svarbu paskutiniais nėštumo mėnesiais, kai kojos tinsta, o vaikščioti darosi vis sunkiau...
Ką reikėtų žinoti apie alkoholį nėštumo metu?1 Tikriausiai tau net nereikia sakyti, kad alkoholio vartojimas gali labai pakenkti tavo būsimam vaikeliui, todėl jei tik įmanoma, turėtum pasistengti jo atsisakyti. Ir vis dėl to, kartais iškyla įvairiausių klausimų, į kuriuos ir pasistengsime atsakyti.
Kad miegas būtų saldesnis1 Kada paskutinį kartą gerai išsimiegojote? Jeigu „praeitą naktį“, negaiškite laiko, neskaitykite. Jei „prieš keletą savaičių“, tada šis tekstas Jums. Jei atsakymas yra „neatsimenu“, liaukitės skaitęs šį tekstą ir iškart važiuokite pas gydytoją.
Vasaros meniu Karštis neretai tampa dirglumo, koncentracijos ir miego sutrikimų ar net išsekimo priežastimi. Šie nepageidaujami simptomai pasireiškia ne tik todėl, kad karštomis dienomis gausiai prakaituojame ir organizmui ima trūkti skysčių, bet ir dėl to, kad su prakaitu netenkame dalies mineralinių medžiagų – kalio, magnio ir kt. Todėl vasarą svarbu ne tik gerti daug skysčių, bet ir vartoti maisto produktus, kurie leistų lengviau prisitaikyti prie aukštos aplinkos temperatūros ir su kuriais gautume organizmui reikalingų medžiagų.
Nerandi straipsnio? Pasinaudok paieška
Reklama
Populiariausi straipsniai
Reklama
Populiariausi receptai
Naujausi komentarai
Mano ugis 159, sveriu 70 kg kaip numesti pilva?
Ką daryti, jei reikia greitai numesti svorio?
Prieš 1 sav.
Bivau metes 2metus.Priaugau 15kg.Ir kol nepradejau rukyti-nei velnio nenukrito!Pradejus rukyti ir tai tik po kokio pusmecio pradejo kristi svoris.Todel nepasakokit [...]
Metame rūkyti ir storėjame. Kodėl?
Prieš 1 sav.
Ar žinote, kad...
Vaiko kraujo grupė yra tokia kaip pas vieną iš tėvų, arba lygi abiejų tėvų grupių sumai.
Reklama
Junkis prie mūsų ir Facebook'e!
Rinktiniai straipsniai
Kūdikio grūdinimas
„Šiltnamio“ sąlygomis augantys vaikai dažniau serga, nes jų organizmas nepakankamai atsparus besikeičiančiam aplinkos...
Kaip auklėti dukrą: 10 patarimų
Kiekviena mama pati sprendžia, kaip reikėtų auklėti savo vaikus, tačiau kai kuriuos patarimus vis tiek tenka nuolat p...
Jogos pratimai netrukus gimdysiančioms nėščiosioms
Kiekviena vaikutį išnešiojusi moteris patvirtins, kad trečiasis nėštumo trimestras, o ypač paskutinės jo savaitės yra...
Prancūziškas vaikų auklėjimas: principai, pliusai ir minusai
Apsilankę mažylius auginančių prancūzų namuose nustebtumėte pamatę visiškai savarankiškai žaidžiančius vaikus, kurie ...
Reklama
Naudinga
Plaukų kaukės su kiaušiniu: savybės ir receptai
Ar žinojote, kad pačios naudingiausios ir geriausiai plaukus maitinančios kaukės tos, kurių sudėtyje yra kiaušinių tr...
Kitokie ledukų formelių panaudojimo būdai (foto)
Ar kada bandėte užšaldyti formelėse vandenį su gėlių žiedais? Tikriausiai ne – o be reikalo. Bet koks gėrimas, net ir...
Idėjos mažam vonios kambariui (foto)
Net patį mažiausią vonios kambariuką galima sutvarkyti taip, kad jis būtų jaukus ir funkcionalus. Tereikia parinkti t...
Virtuvės gudrybės tikroms šeimininkėms
Neretai maisto gaminimas virsta tikru pragaru: taškosi puodai, svyla keptuvės, bėga pienas... O kur dar ašaros pjaust...
Populiariausi straipsniai
- Vaikų bėrimas: ar reikia nerimauti?13
- Kaip atpažinti artėjantį gimdymą?10
- 9 patarimai norinčioms greičiau pastoti97
- Nemalonūs nėštumo simptomai23
- Kas vyksta gimdymo metu?78
- Kraujavimas nėštumo metu: ar reikia nerimauti?19
- Jeigu vaikui užkietėjo viduriai...10
- Nėštumo simptomai75
- Tėvai ir draugai apie Inetos Puzaraitės nėštumą...
- Patarimai, kaip greičiau pastoti26