Žvaigždžių asmeninis treneris Paulius Ratkevičius žiemą rekomenduoja meditaciją

Lietuvoje žiemos metu trūksta šviesos, dienos trumpos, o naktys ilgos. Pasiilgę saulės žmonės tampa irzlūs, mažiau aktyvūs, kenčia nuotaika, dėl emocijų išsekimo ir jų darbas būna ne toks produktyvus. „Tam yra puikus vaistas – meditacija“, - teigia žinomas asmeninis treneris Paulius Ratkevičius. Ar tai tikrai padeda ?

„Iš tiesų mūsų šaltasis sezonas nelepina dažnais saulės spinduliais, tad prastas oras prisideda prie niūresnės nuotaikos. Meditacijas praktikuoju jau 7 metus, tad galiu teigti, jog treniruojant ne tik kūną, bet ir vidų, galima būti laimingesniu, pozityvesniu bei sveikesniu žmogumi. Meditacijas atlieku su kiekvienu savo klientu – pokyčiai akivaizdūs, jie tampa ramesni, moka išsilaisvinti nuo neigiamų emocijų bei lengviau susikoncentruoti darbui. Dažnas sportuojantis nesusimąsto, jog pilnavertė sveikata susideda iš fizinio ir dvasinio kūno balanso. Medituojant visos mintys paliekamos nuošaly, kas yra labai svarbus dalykas mūsų gyvenime. Šiais laikais žmonės yra labai užimti, visur skuba, juos išbalansuoja neigiamos emocijos ir stresas. Meditacija - lyg priešnuodis: ji didina laimės pojūtį bei atstato vidinę ramybę, tad tikrai galiu teigti jog medituojantys žmonės yra laimingesni bei geresnės nuotaikos“, - pasakoja asmeninis treneris Paulius.Meditacijų yra įvairių rūšių. Kokią pats praktikuojate ir ar nėra sunku išmokti pratimus, kurie sustiprins vidinę pusiausvyrą bei padidins laimės jausmą?

Aš naudoju ne vieną meditacijos rūšį. Tarp jų yra tokios kaip vizualizacijos, susijungimas su aukštesniuoju „aš“, gydymas ženklais ir t.t. Dažniausiai su savo klientais praktikuojame vizualizacijas bei gydymą ženklais. Meditacijos metu vizualizuojame tam tikrą aplinką ar jausmą, kuris mus išlaisvina nuo neigiamų emocijų bei nuima įtampą.

Kiek kartų per savaitę reikėtų atlikti meditacinius pratimus, kad pajaustume poveikį?

Užsiimdami meditacija tris kartus per savaitę po penkias minutes, jau po mėnesio galėsite džiaugtis pagerėjusia būsena. Viena iš paprastesnių, tačiau taip pat labai veiksmingų meditacijų yra užsipildymas saulės energija. Ją atlikti galite atsigulę ant nugaros ir atsipalaidavę, keletą kartų giliai įkvėpdami. Įsivaizduokite, jog esate svajonių paplūdimyje. Nužvelkite aplinką: baltas smėlis, saulė, palmės, žydras vandenynas ramina savo ošimu. Gulėdami jauskite, lyg per jūsų delnus skverbtųsi saulės energija, kuri lėtai užpildo jūsų kūną šiluma bei laime, išstumdama negatyvą ir stresą iš jūsų kūno. Praktikuokite tai kelis kartus per savaitę ir tikrai pajusite poveikį.
 

Komentarai

Treniruočių programos

Nerandi straipsnio? Pasinaudok paieška

Reklama

Populiariausi straipsniai

Reklama

Populiariausi receptai

Naujausi komentarai

Ar žinote, kad...

Į plastiką, iš kurio daromos LEGO detalės, dedama speciali medžiaga, kuri darant rentgeną šviečia ryškiau, kad būtų lengviau detalę aptikti, jei vaikas ją prarytų.

Reklama

Junkis prie mūsų ir Facebook'e!

Rinktiniai straipsniai

Reklama

Naudinga

Populiariausi straipsniai