Ženklai, kad esate pasiruošę susilaukti kūdikio

@ Shutterstock

„Pampers“ pataria: poros sprendimas susilaukti kūdikio yra vienas rimčiausių - juk nėštumo testui parodžius teigiamą rezultatą gyvenimas apsivers aukštyn kojom (ir toliau kasdien vartysis)! Kaip įsiklausyti į savo širdies balsą ir suprasti, kad jau tikrai esate pasirengę šeimos pagausėjimui?

1. Esate atsakingas žmogus.


Vaiko auginimas yra gausybę teigiamų emocijų suteikiantis, kasdien plačiausią šypseną veide įžiebiantis, vidinį pasaulį praturtinantis procesas... Taip, skrajojimo padebesiais netrūksta ir jis būtinas, tačiau svarbu ir bent viena koja tvirtai ant žemės stovėti.

Auginant vaiką būtina suvokti, kad dažnai „reikia“ yra gerokai svarbiau už „nenoriu, negaliu, nedarysiu“. Atsakingumas, gebėjimas racionaliai ir ramiai vertinti situaciją, bent lašelis gyvenimiškos patirties (arba didelis noras mokytis ir įsiklausyti į autoritetų patarimus) tikrai praverčia nusprendus į pasaulį pakviesti mažylį.

2. Gebate pasirūpinti savimi.

Lėktuvo salone nukritus slėgiui yra paleidžiamos deguonies kaukės, kurias su vaikais skrendantys tėvai, visų pirma, turi užsidėti patys ir tik tuomet uždėti savo vaikams. Šis praktiškas pavyzdys puikiai iliustruoja, kad tik pasirūpinę savimi turėsime pakankamai jėgų ir galimybių pasirūpinti savo vaikais.

Planuojant kūdikį (o taip pat ir susilaukus mažylio) būtina neapleisti savęs ir rūpintis tiek savo fizine, tiek ir dvasine sveikata bei savirealizacija.

3. Jaučiatės finansiškai stabiliai.

Suprantama, kad gimusiam vaikeliui yra svarbiausia meilė, laimingi ir santarvėje gyvenantys bei jam pakankamai dėmesio skiriantys tėveliai... Tačiau per dieną jam reikės ir maždaug 10 sauskelnių, lovelės, vežimo, drabužėlių (kuriuos jis išaugs jums nė nespėjus mirktelėti) ir dar daugybės daiktų...

Vaiko auginimas reikalauja tikrai nemenkų lėšų, tad planuodami kūdikį apsvarstykite ir savo finansines galimybes, pasiskaičiuokite kiekvieno mėnesio biudžetą, įvertinkite, ar pavyktų sutaupyti ir galbūt net atidarykite atskirą sąskaitą bei pradėkite kaupti lėšas mažylio reikmėms

4. Mielai leidžiate laiką su vaikais ir jais rūpinatės.

Daugelis tikrai nevengia pažaisti su vaikais ar skirti jiems dėmesio - juk vaikučiai tokie įdomūs ir linksmi. O kaip reaguojate, jeigu mažylio akyse ima žibėti ašarėlės, o juoką pakeičia šaižus verksmas?

Subrendę tėvystei ar motinystei žmonės pastebi, kad jiems ne tik patinka smagiai leisti laiką su vaikais, bet ir kardinaliai pasikeičia požiūris į ne tokias malonias akimirkas. Jie nepasimeta vaikui nuliūdus ar uždavus nepatogų klausimą, nesišlykšti jam nuo galvos iki pirštų galiukų apsidrėbus koše ar palikus „dovanėlę“ vystykluose bei geba susivaldyti ir konstruktyviai reaguoti į atšuoliavusius „ožiukus“.

5. Pasitikite savo partneriu ir jame matote gerą tėtį ar mamą.

Susipažinus su žmogumi iš pradžių atkreipiame dėmesį į jo išvaizdą, bendravimo manieras, gyvenimo būdą. Vėliau stengiamės vis labiau pažinti jo vidų ir puoselėjamas vertybes. Kurdami santykius vertiname savo savijautą greta šio žmogaus ir bendros ateities galimybes.

O jeigu pradėjote akyliau stebėti antrosios pusės bendravimą su vaikais, imate svarstyti apie tai, koks tėtis ar mama jis ar ji bus, o judviejų pokalbiuose vis iškyla vaikų tema, galite būti tikri, kad jau atėjo laikas!

6. Gebate įsivaizduoti vaiko gimimą ir jo auginimą.

Tėvai dažnai pastebi, kad jų įvaizdavimas apie tėvystę ar motinystę, kruopščiai susidaryti planai ir visi „jau aš tai tikrai niekada niekada“ sudūžta į šipulius jau pirmosiomis dienomis po naujagimio gimimo. Nesvarbu, kad mintyse sudėliotos svajonės ar požiūris į vaikų auginimą gerokai pasikeis (ir nuolat keisis vaikui augant, o jums bręstant)...

Svarbu klausytis savo širdies ir išgirsti, kada svajones apie kelius sulenkiančią meilę, sėkmingą studijų pabaigą ar keliones į tolimus kraštus, pakeičia mintys apie vis apvalėjantį nėščiosios pilvuką, vaikelio kambario sienų spalvą ir pirmąją mažylio šypseną.

7. Jaučiate poreikį tapti mama ar tėčiu.

Buvimas mama ar tėčiu, tai ne vien gyvybės suteikimas, bet ir noras užauginti dorą, laimingą ir sėkmingą žmogų, pasirūpinti jo fiziniais ir dvasiniais poreikiais, įdiegti jam savo vertybes ir supažindinti su pasauliu.

Jeigu pastebite, kad akis vis dažniau užkliūva už vaikiškų rūbelių, prisimenate vaikystėje girdėtas pasakas, kurias norėtumėte pasekti, o keliaudami mąstote, kad į šią nuostabią vietą būtų šaunu nusivežti vaikučius, galbūt jau verta imtis veiksmų?

Linkime greitai sulaukti savo stebuklo ir siūlome paskaityti rubriką planuojantiems ir jau laukiantiems šeimos pagausėjimo: Pastojimas ir nėštumas

Komentarai

Pastojimas ir nėštumas

Nerandi straipsnio? Pasinaudok paieška

Reklama

Populiariausi straipsniai

Reklama

Populiariausi receptai

Naujausi komentarai

Ar žinote, kad...

Ketvirtadalis identiškų dvynių yra veidrodiniai dvyniai. Jų plaukai krenta į skirtingas puses, jie turi veidrodinio tipo pirštų antspaudus ir jeigu vienas yra dešiniarankis, tai kitas – kairiarankis. Tačiau identiški dvyniai turi beveik vienodus protinius sugebėjimus. Tokie dvyniai dalinasi 100% DNR.

Reklama

Junkis prie mūsų ir Facebook'e!

Rinktiniai straipsniai

Reklama

Naudinga

Populiariausi straipsniai