Žaislai vaikams: ar paprastume slypi genialumas?

Praeiti pro vaikams skirtų parduotuvių vitrinas – didelis iššūkis vaikams ir netgi jų tėveliams. Ar matėte, kokio dydžio tos parduotuvės? O kiek jose pačių įvairiausių žaislų, traukiančių akį ne tik savo išvaizda, bet ir moderniausiomis funkcijomis. Geriau pagalvojus, šiuolaikiniai vaikiški žaislai nė iš tolo neprimena “vaikiškų”.

O kiek kartų gyvenime pirkdami žaislą savo ar svetimam vaikui pagalvojome ne apie paviršutinį žavesį, o apie tikrąją paskirtį – lavinti, auklėti ir skatinti kūribiškumą? Prisipažinkime patys sau: dažniausiai mus užburia nuostabi išvaizda ir modernumas, tačiau apie įtaką, kurią tas žaislas padarys vaikui, dažniausiai pamirštame.

Šiais laikais itin populiarūs elektroniniai žaislai. Taip, jie tikrai įdomūs ir puikiai pritraukia vaiko dėmesį, taigi mažylis gali žaisti ir be jūsų pagalbos. Tai tarsi dviguba nauda, nes jūs turite laiko sau, o vaikas nenuobodžiauja. Tačiau ar tai laikui bėgant nepadarys žalos?

Mokslininkai teigia, kad gaunant ir apdorojant informaciją smegenyse susidaro jungtys. Vaikams tų jungčių susidaro dvigubai daugiau, nei suaugusiam žmogui, vadinasi šiame periode vaiko smegenys yra itin imlios, todėl būtina gerai parinkti informaciją, kurią vaikas gauna kiekvieną dieną. Įdomu tai, kad neužtvirtinamos susidariusios jungtys su laiku išnyksta, taigi išvada būtų labai paprasta: jei vaiko žaidimai bus paviršutiniški, nereikalaujantys jokių pastangų ir mąstymo, jie bus tiesiog niekiniai.

Kad būtų aiškiau, pažvelkime, ką iš tiesų žaislai ir įvairūs žaidimai turėtų duoti vaikui:

  • Žaidimai turi skatinti tobulėjimą
  • Žaidimai turi lavinti vaizduotę
  • Žaidimai turi skatinti fizinius ir emocinius įgudžius
  • Žaidimai turi gerinti atmintį
  • Žaidimai turi padėti kaupti patirtį

2 psl. »

Komentarai (1)

Aurelija 2013-12-10 16:51
Absoliučiai pritariu, kad genialumas slypi paprastume, taip visada buvo ir bus. Vaikams naudingiausi ir įdomiausi žaislai, tai įvairios kaladėlės ir konstruktoriai, aš savo vaikiukui perku http://pigu.lt/kudikiams_ir_vaikams/zaislai/konstruktoriai_ir_kaladeles;LEGO , nes čia geros kainos.

Vaikų ugdymas

Nerandi straipsnio? Pasinaudok paieška

Reklama

Populiariausi straipsniai

Reklama

Populiariausi receptai

Naujausi komentarai

Ar žinote, kad...

Vaiko kraujo grupė yra tokia kaip pas vieną iš tėvų, arba lygi abiejų tėvų grupių sumai.

Reklama

Junkis prie mūsų ir Facebook'e!

Rinktiniai straipsniai

Reklama

Naudinga

Populiariausi straipsniai