Z kartos vaikų kambarys: specialistų patarimai, kaip įrengti jiems erdvę

Shutterstock

Kol vaikai nedideli, tėvai turi nenuginčijamą nuomonę, kaip įrengti jų kambarius. Tačiau atžaloms augant, po truputį jos pačios perima šią teisę, o suaugusiųjų balsas tampa tik patariamuoju. Tai itin pastebima bendraujant su Z kartos atstovais, kurie linkę į individualumą, kūrybą, tad ir jų kambario detalės – lova, stalas, roletai – turi būti išskirtinės. Kaip to pasiekti ir sukurti šiuolaikinei augančiai kartai patogų interjerą?

Z kartos išskirtinumas


Z kartai priklauso vaikai, gimę nuo 1995 metų. Tai – vaikai, augę kartu su sparčiai tobulėjančiomis technologijomis, todėl jiems valdyti kompiuterį ar išmanųjį telefoną yra juokų darbas. Šiai kartai būdingas ir didesnis noras išsiskirti, palikti pėdsaką, gali būti, kad taip yra dėl nuolat medijose matomų pavyzdžių. Tiesa, juos domina ne vien technologijos: lygiai taip pat Z kartos vaikai gali susidomėti ir įdomiu žaidimu, aktyvia sporto šaka ar pan. Dėl tokio mažųjų dinamiškumo ir energijos, jų kambarys turėtų būti įrengiamas ne paprastai, bet atsižvelgus į jų pomėgius.

Šiuolaikinių vaikų kambariuose rekomenduojama pakabinti plakatų, lentų, kur jie galėtų rašyti savo mintis ar žymėtis savo pasiekimus. Jei vaikas yra kūrybingas, galite kambaryje sukurti ir mini galeriją ir joje iškabinti įdomiausius mažųjų darbus. Dar vienas pasirinkimas – marginami tapetų ar roletų audiniai.

Vaiko kambario svarba

Vaiko kambarys iki mažiesiems užaugant yra vienintelė erdvė, kuri yra tik „jų“. Čia jie patys gali kurti, daiktus pasidėti taip, kaip nori, būtent jame daugiausiai lavinamas atsakomybės jausmas, mokomasi, žaidžiama ir formuojama vaiko asmenybė. Vien dėl to patalpoje labai svarbu sudaryti palankias sąlygas psichologiniam vaikų ir paauglių vystymuisi. Žinoma, tėvų nuomonė irgi svarbi.

Rinkdami baldus vaikų kambariui arba patardami, kokie roletai ar tapetai turėtų būti jų kambaryje, daug dėmesio skirkite vaiko poreikiams. Išklausykite savo atžalas. Juk ne jūs gyvensite šiame kambaryje, o jūsų vaikas. Žinoma, tai nereiškia, kad turėtumėte palikti jų kambarį likimo valiai: susitarkite, kur bus darbo zona, kur poilsio, kokios galėtų vyrauti spalvos. Apgalvokite ir langų uždangas: vaikui neturėtų trukdyti įkyrūs saulės spinduliai ar praeivių žvilgsniai, kai jis žais ar ruoš pamokas.

Mąstykite kaip Z karta – nestandartiškai!

Z kartos kambarys turėtų išsiskirti spalvingumu: nors dažniausiai patariama derinti vienos spalvos atspalvius, čia galima (netgi rekomenduojama) naudoti įvairių akcentų, dekoracijų. Pavyzdžiui, sienos parinktos kreminės spalvos, o lova medinė. Tuomet pasirinkite spalvotą knygų lentyną, šalia medinio stalo statykite raudoną kėdę, efektą sukels ir spalvoti roletai. Tokios spalvos suteiks augančiam organizmui daugiau energijos. Atsiminkite, kad:

  • mėlyna skatina susikaupimą;
  • oranžinė ir geltona skatina bendravimą;
  • raudona skatina konkurencingumą, užsidegimą;
  • žalia spalva ramina;
  • pastelinės spalvos nugesina poveikį.


Vadovaukitės tai parinkdami ir baldus, ir langų uždengimus. Pavyzdžiui, jei jūsų laikais buvo įprasta langus dengti užuolaidomis, o dabar roletais, tuomet pagalvokite apie dar naujesnes tendencijas, kurios patiks Z kartai – tai foto roletai. Kas galėtų geriau tikti augančiai, išsiskirti norinčiai asmenybei? Pasak „Domus Lumina“ specialistų, šios interjero detalės geriausiai tinka savo išskirtinumą norintiems pabrėžti asmenims, nes sukuriama galimybė pasirinkti ne tik iš jau sukurtų dizainų, bet ir atsiųsti savo norimą nuotrauką ir ją pakabinti lange.

Tai itin turėtų patikti piešiantiems Z kartos atstovams, nes jie patys gali sukurti savo dizainą, kurį vėliau kabins ant lango. Po kelių metų, kai piešinys nusibos, bus galima nupiešti kitą dizainą arba išsirinkti jau esamą audinį. Šių roletų audiniai yra itin aukštos kokybės, tinka net ir alergiškiems asmenims.

Dėl įvairių kambario sprendimų geriausia visuomet pasitarti su ten gyvensiančiais vaikais ar paaugliais – juk tai jų erdvė. Net jei už viską sumokėsite jūs, vaikų balsas yra labai svarbus renkantis ne tik kokios spalvos lova bus, bet ir kokie roletai dengs langus. Žinoma, išlaikykite savo patariamąjį balsą: geriausią rezultatą pasieksite bendradarbiaudami.

Komentarai

Interjeras

Nerandi straipsnio? Pasinaudok paieška

Reklama

Populiariausi straipsniai

Reklama

Populiariausi receptai

Naujausi komentarai

Ar žinote, kad...

Ar žinojote, kad suaugęs žmogus turi 206 kaulus, o vaikas – 300 (kai jie auga, kai kurie kaulai susijungia į vieną)

Reklama

Junkis prie mūsų ir Facebook'e!

Rinktiniai straipsniai

Reklama

Naudinga

Populiariausi straipsniai