Vystyklų kandidozė (pienligė)

Pirmosiomis gyvenimo savaitėmis ar net mėnesiais kūdikių odelė yra labai švelni ir jautri, taigi mamytėms tenka įdėti labai daug pastangų ir rūpesčio, kad ji tokia ir išliktų. Deja, įvairūs bėrimai ir paraudimai tik ir laukia menkiausios progos, kad galėtų pasirodyti. Šį kartą kalbėsime apie pačių mažiausiųjų odos problemą – vystyklų kandidozę.

Dauguma moterų tikrai yra girdėjusios tokią ligą kaip kandidozė, juk statistikos duomenimis makšties kandidoze per visą savo gyvenimą bent kartą suserga maždaug 75% moterų. Tačiau kandidozė gali būti skirtingų rūšių: odos, gleivinės arba nagų. Vystyklų kandidozė priskiriama prie odos kandidozės porūšio. Šią kūdikių ligą sukelia į žarnyną patekęs Candida grybelis. Iš 80 šio grybelio rūšių, maždaug 20 skaitomi patogeniškais žmogaus organizmui. Suaugusio žmogaus organizme šių Candida grybelių aptinkama burnos gleivinėje, skrandyje, žarnyne, šlapimo organuose. Grybelis taip pat gali būti randamas ant vaisių, daržovių ar kitų maisto produktų ir t.t. Iš esmės – Candida grybelis yra kiekvieno žmogaus organizme ir nedaro jokios žalos, kol jo veikimui nesukuriama tinkama terpė.

Kaip kūdikis suserga kandidoze?

Candida grybeliu kūdikis užsikrečia gimdymo metu, patekęs į motinos gimdymo takus. Jei mama serga pienlige arba tiesiog jos makštyje yra Candida grybelis, kuris nepasireiškia jokiais klinikiniais simptomais, - labai tikėtina, kad kūdikiui šis grybelis gali persiduoti ir vėliau sukelti kandidozę.

Dar vienas būdas Candida grybelio plitimui – nepakankama sanitarinė higiena gimdymo namuose. Įrodyta, kad pirmosiomis gyvenimo minutėmis net ant 43% naujagimių odos paviršiaus galima rasti Candida grybelio.

2 psl. »

Komentarai (3)

JAPONIŠKOS SAUSKELNĖS 2013-09-01 20:12
http://www.podguzniki.lv/ru/japonskie-podguzniki

JAPONIŠKOS SAUSKELNĖS MOONY , MERRIES , GOON

Lina 2012-04-30 14:00
Ta "varškytė" burnoje ir mane išgąsdino. Laimei, susidorojom
Dainora 2012-04-30 10:07
kai mano mažiukas ja susirgo, aš rimtai išsigandau

Kūdikių sveikata

Nerandi straipsnio? Pasinaudok paieška

Reklama

Populiariausi straipsniai

Reklama

Populiariausi receptai

Naujausi komentarai

Ar žinote, kad...

Daugiausiai vaikų turintis žmogus pasaulyje - tai Maroko sultonas Ismailas. Jis augina 548 sūnus ir 340 dukterų. Jo hareme vaikas gimsta maždaug kas 20 dienų.

Reklama

Junkis prie mūsų ir Facebook'e!

Rinktiniai straipsniai

Reklama

Naudinga

Populiariausi straipsniai