Vyro vaikai iš kitos santuokos

Tie puritoniški laikai, kuomet antroji ar trečioji santuoka buvo nesuvokiamas dalykas, seniai užmiršti. Šiais laikais, kurdamas šeimą, vyras gali turėti vieną ar net kelis vaikus. Ir ne toks jau retas atvejis, kai būtent ši aplinkybė tampa kliūtimi laimingų santykių kūrimui naujoje šeimoje. Tai kaip vis tik reikėtų bendrauti su vaikais iš vyro pirmos santuokos?    

Nesutarimų priežastys paprastai būna dvi – arba vyras savo vaikui iš pirmos santuokos pradeda rodyti per daug dėmesio, arba jo nerodo visai. Ir viena, ir kita yra kraštutinumai, kuriuos galbūt sukėlė tavo sutuoktinio naujas statusas, tavo pačios elgesys ar net buvusios sutuoktinės ar vaiko elgesys.  

Tačiau jei į susidariusią situaciją reaguosi išmintingai, tau pavyks pasiekti harmoniją sudėtinguose ir painiuose santykiuose.    

Atmink, kad kurdama naują šeimą, negali reikalauti iš sutuoktinio, kad jis, versdamas naują savo gyvenimo puslapį, visiškai pamirštų buvusius santykius. Vaikai nekalti, net jei tu ir manai, kad tai tavo potencialios varžovės atžalos. Pažvelk į situaciją iš kitos pusės – tavo vyras pasirinko tave, nutraukdamas santykius su buvusiąja, o tai reiškia, kad jei jis jau ryžosi tokiam žingsniui, tai tu esi jam brangi. Būtent todėl buvusios žmonos negalima laikyti savo varžove, ji tėra jų bendrų vaikų motina.   

Vaikui ir toliau norisi tėvo dėmesio, nežiūrint to, kad jis nebemyli jo mamos. Juk tėvų skyrybos vaikui sukelia didžiulį stresą. Neverta daryti vyrui psichologinio spaudimo dėl jo noro susitikinėti su vaiku, tai tik nuteiks jį prieš tave pačią. Niekas neverčia tavęs mylėti vyro vaiką taip, kaip mylėtum savąjį, tačiau šioje situacijoje yra būtinas supratimas ir santykių nekritikavimas.   

2 psl. »

Komentarai (14)

Anonimas 2021-06-13 13:33
Jėzau. Mamos apie kokius čia antraeiliskumus kalbat. Paskaičiau net koktu pasidarė. Jūsų vyras ir vaikų tėtis su jumis buna 24/7, gal nepavydekit, kad ta viena savaitgali atsivežes iš kitos santuokos vaikus, kažkiek labiau skirs to dėmesio aniems vaikams. Juk jūsų bendrus vaikus guldo miegoti, juk jūsų bendrus slaugo sergant, juk jūsų bendri kiekvieną dieną turi tėčio atrama šalia, o kas tam savaitgaliniam vaikui iš kitos santuokos? Ir dar tokiu atveju moteris jaučiasi antraeilemis. Baisu ir neberandu. Dar jei pavydas dėl vaikų kyla kažkiek galima suprasti, bet kai moterys save ir vaiką į vieną sudeda ir bando konkuruoti su vaiku, ar čia iš vis brandu?
Ineta 2019-12-08 22:35
Sveiki , gyvenu su vyru kuris turi 20 metu dukteri ji gyvena atskirai turi savo šeima ,o iš kitos santuokos turi 11 metu dukra kuri eina i viena klase su mano vaiku .šiuo metu laukiames bendro vaikelio. Nežinau kas man pasidare ar pavydas koks ar aš nemoku priimti jo vaiku .savo emocijas slepiu tampa liudna situacijos neaiskinu jam nes geda .jam 42 man 32 metai.galbut as nedabrendusi.kol mes vieni lyg viskas ir gersi bet kai tik ateina jo dukra, mane apima nekokie jausmai.
Inga 2019-07-15 15:50
As esu dveju vaiku mama ir susiradau drauga kuris turi sunu as negaliu prijimti jo vaika man toks neisaukletas laukinis grubus tesiok nemielas vaikas nepatinka kai ima mano vaiku daiktus atsiveda ji visada kekviena savaite jis pasijama savo vaika mane tai erzina kai negalim skirti laiko mudviem ir koks gincas bekiltu visada susigincojam del vaiku su mano vikais visada elgiasi kitaip nei lad su savo daug mastau ir neisivaizduoju ka daryt ar nytraukti santikius ir suziedutuves ar kesti toliau
Alina 2017-10-01 19:24
Reikia,gerai lb viską apgalvoti,isipainiojant į tokius santykius..Gaila,bet iš patirties sakau jūsų bendras vaikas ir jūs pati tebūsite tik antraeilis objektas..Atsuktų kas laiką atgal niekad gyvenime nesirinkčiau vyro su vaiku (ypač jei esi pati dar be vaikų)..
Nika 2015-10-21 01:10
Aš visada galvodavau , kad aš esu labai bloga. Kad aš negaliu savo draugo vaiko priimti. Jis man pasipiršo ir aš atsakiau taip o kai jo buvusi žmona man pradėjo rašinėti ir mane tesiog išmušė iš vėžių ir aš pradėjau galvojiti ka daryti kas bus jei mes vaikuti turėsim. Aš nenoriu ,kad mūsų vaikelis jam būtų antraeilis. Aš savo sužadėtini labai myliu , bet jau antra savaite save kankinu su klausimu ,,Ar man tikrai to reikia" ,, Ar verta" nebežinau ka daryti....
inga 2015-08-16 18:53
Maniskis tai net miega su savo vaiku .per atostogas .iseiginrs dienas sunku tvardytis ir sipsotis
juste. 2015-01-07 00:26
Skaitau ir galvoju, kad ir kaip gerai sutariu su vyro vaiku, bet kai gime dukryte bendra, vyro vaikas tiesiog pradejo erzint, vis daugiau uzkliuna visoki minusai... Pati save edu kad tik neignoruot jo, bet neimanoma... O dar ir jo lepinimas... Kas biski, tuoj vyras te zaisliuka, kita, 6 metu, o jau plancete gaves gimtadienio proga sugeba pasakyt "tik tiek ?" ...
Keista 2014-01-25 18:17
Hmm, prisiskaiciau komentaru, gal as is tu retu kuri nesunkiai priema vyro vaika. Taip zinoma niekada jam nebusiu mama, kad ir uzauginciau, bet mylimo zmogaus vaikas yra irgi mylimas. Bet zinoma bijau pagalvojus jog musu bendri vaikai bus antroje vietoje is vyro puses...
Hmmm 2013-10-02 15:54
Jura,koks skirtumas ar cigoniukas ar ne.Jis zmogus toks pat kaip tu.Mano vyras irgi turi sunu is pirmos sauntuokos,bet mes su juo nepalaikom rysi,nes jo mama to nenori.
karolina 2013-01-14 20:20
esu nescia o mano vyras is pirmos santuokos turi 2vaikus...jau nebezinau ka daryt..vienam 7metai o kitam 4..mama primoko kaip elgtis po to gadina mums su vyru nervus, visad nervingas tas vyresnysis...nieko blogo neturiu pries tuos vaikus, bet niekada nepripazinsiu savais

Vaikai ir tėvai

Nerandi straipsnio? Pasinaudok paieška

Reklama

Populiariausi straipsniai

Reklama

Populiariausi receptai

Naujausi komentarai

Ar žinote, kad...

Jei vaikas apsinuodijo rūgštimi arba šarmais, jokiu būdu negalima dirbtinai jo vimdyti, nes šios medžiagos dar kartą nudegins gleivinę. Šiuo atveju reikia duoti išgerti 2 stiklines vandens.

Reklama

Junkis prie mūsų ir Facebook'e!

Rinktiniai straipsniai

Reklama

Naudinga

Populiariausi straipsniai