Vidurių užkietėjimas nėštumo metu

Bet kuri moteris nėštumo metu gali susidurti su šia itin nemalonia problema. Na, o priežasčių gali būti daugybė.

  • Išsitampę arba silpni pilvo preso bei tarpvietės raumenys;
  • Hormonų pokyčiai;
  • Žarnyno pasislinkimas;
  • Nusileidusi gimda, kuri daro spaudimą ir sutrikdo žarnyno veiklą;
  • Baimė stangintis ir pakenkti vaikui;
  • Neteisinga mityba;
  • Bendra psichologinė įtampa ir t.t.

Vidurių užkietėjimas gali būti skirstomas į spazminį ir atoninį. Pastarasis nėštumo metu pasitaiko gana dažnai, o sukelia jį žarnyno sienelių raumenų tonuso sumažėjimas. Dėl atoninio vidurių užkietėjimo dažniausiai kalti silpni raumenys ir prasta mityba. Spazminis vidurių užkietėjimas atsiranda tuomet, kai žarnyno tonusas padidėja ir prasideda lokalūs žarnų dalių spazmai, neleidžiantys suvirškintam maistui judėti į priekį ir pasišalinti. Dažniausiai spazminio vidurių užkietėjimo priežastimi tampa psichologinės problemos.

Bet kuriuo atveju, vidurių užkietėjimas yra problema, kurios sprendimui pirmiausia reikia tinkamos mitybos. Laisvinamąjį poveikį turi šie produktai: javainiai, grikiai, miežių ir sorų kruopos, avižų sėlenos, augaliniai aliejai, pieno produktai. Pagelbėti gali ir vaisiai bei daržovės (švieži, virti bei kepti): runkeliai, cukinijos, morkos, moliūgai, špinatai, brokoliai, kopūstai, melionai, obuoliai, abrikosai, vyšnios, slyvos.

Nėštumo metu įveikti vidurių užkietėjimą ir netgi jo išvengti padės ir kefyras: per dieną reikėtų išgerti mažiausiai vieną litrą šio gėrimo. Taip pat veiksmingai veikia ir pankolių arbata. Na, o atoninio vidurių užkietėjimo atveju rekomenduojama kiekvieną rytą ant tuščio skrandžio išgerti stiklinę paprasto šalto vandens.

2 psl. »

Komentarai (5)

Simona 2018-11-29 18:54
Kokias arbatas gerti ar dar ka vartoti nestumo metu kad nekietetu viduriai? Nes ir papilve skauda nuo viduriu nezinau ka daryti
Monika 2013-12-31 11:37
Nėštukėms dažnai viduriukai užkietėja, ir po gimdymo buna kad užtrunka kol šitie reikalai susinormalizuoja.. Na, bent jau man taip buvo, kad žindant irgi retokai į tualetą vaikščiojau. :) Gelbėjo kad labai prisižiūrėjau kiek vandens išgeriu, slyvos, ir sėlenas VISUR į maistą barsčiau. O jei jau ir tai nepadėdavo - naudojau Eva/qu žvakutes, jos saugios naudoti ir nėštukėms, ir žindančioms.
Gabija 2012-07-13 12:23
As nuo mazens turiu problemu su tustinimusi. Dabar laukiuosi, pasitaike keli atvejai kai viduriai uzkieteje, tikiuosi nieko blogo..
Fėja 2012-05-03 17:28
Slyvos, slyvos ir dar kartą slyvos :) štai kas padeda
Eleonora 2012-05-03 13:22
Aš ir nesilaukdama ne kasdien norėdavau eiti "ten" (ta prasme, rimto reikalo). Esu nevalgi, tai gal todėl

Sveikata

Nerandi straipsnio? Pasinaudok paieška

Reklama

Populiariausi straipsniai

Reklama

Populiariausi receptai

Naujausi komentarai

Ar žinote, kad...

Jei vaikas apsinuodijo rūgštimi arba šarmais, jokiu būdu negalima dirbtinai jo vimdyti, nes šios medžiagos dar kartą nudegins gleivinę. Šiuo atveju reikia duoti išgerti 2 stiklines vandens.

Reklama

Junkis prie mūsų ir Facebook'e!

Rinktiniai straipsniai

Reklama

Naudinga

Populiariausi straipsniai