Vertikalus gimdymas ir jo privalumai

“Tradicinis”gimdymas - gulint ant nugaros, akušerijoje pradėtas taikyti tik XVIII amžiuje Prancūzijoje, išimtinai gimdymą priimančio vyriškio patogumui. Iki to laiko daugelyje šalių, įskaitant ir slaviškas šalis, moterys gimdydavo pasirėmusios į vyrą, tupėdamos, stovėdamos, o per sąrėmius stengdavosi daugiau vaikščioti ar net laipioti. Kinijos, Pietų Amerikos, Afrikos, Meksikos, Vokietijos, Olandijos, slavų tautoms vertikalus gimdymas buvo vienintelis priimtinas būdas. Šiandien pažangiausi gimdymo namai, motinos ir vaiko centrai vertikalų gimdymą stengiasi susigrąžinti į akušerijos praktiką.      

Kas tai yra vertikalus gimdymas

Vertikalus gimdymas apima tris etapus:

  • Gimdos kaklelio atsivėrimas. Vertikalaus gimdymo atveju, moteris šiame etape gali jaustis laisvai: stovėti, vaikščioti, pusiau sėdėti ant kėdės ir t.t. Tokiu būdu kaklelis atsiverinėja minkščiau, sąrėmiai ne tokie skausmingi. Statistiškai įrodyta, kad pirmasis gimdymo etapas, gimdant vertikaliu būdu,  trunka 2-3 valandomis trumpiau, nei gimdant gulint.   
  • Vaisiaus stūmimas. Gimdyti (stumti) vaiką moteris gali: sėdėdama ant specialios kėdės, tupėdama arba klūpėdama. Paprastai moteris intuityviai pasirenka pozą. Poza sėdomis ar stovint  sušvelnina kūdikio galvutės įsistatymą gimdymo takuose. Antrasis gimdymo etapas  gimdant vertikaliai trunka ilgiau nei gimdant horizontaliai, bet tai yra geriau tiek pačiai gimdyvei, tiek vaikui. Akušeris ginekologas pataria gimdyvėms vertikalaus gimdymo pozų pasimokyti iš anksto vykstančiuose paruošiamuosiuose gimdymo kursuose.   
  • Placentos pasišalinimas. Placenta, gimdant vertikaliai, pasišalina greičiau.

Kuo skiriasi vertikalus gimdymas nuo gimdymo gulint ant nugaros?

2 psl. »

Komentarai (6)

Mauksė 2013-04-12 11:38
Labai gaila kad beveik visiem gimdymo namam nusispjaut į mamų norą gimdyt vertikaliai :( O iš kai kurių komentarų matyti, kad toks gimdyas apipintas mitų
Diana 2013-02-19 19:29
Tai butent, kuri nenores rizikuoti, ta ir pasirinks vertikaliai gimdyti, tai yra naturali gimdymo poza, kuri turetu buti taikoma visuose gimdymo namuose.
nesvarbu 2013-02-12 20:52
Gali padeti koki nors viena dalyka pvz. pasitikrink ar tu nesergi ar vaikas gyvas jei veikas nejuda tai nueik pas daktare ir duos patarimus ka daryti ir kodel vaikas nejuda viskas bus aisku
LM 2012-06-07 21:28
Dalis skaičių daugiau nei abejotini. Pvz., "vaikų, gimdant vertikaliai, vystymosi rodikliai aukštesni už vaikų, gimdytų horizantaliai, atitinkamai 31% ir 8%". Tai 31 ar 8%? Kas atskaitos taškas? Gimdymo traumų skaičius irgi labai abejotinas. Taip jau ir penkis kartus mažiau traumų. Ar pakankamai tiriamųjų objektų taip teigti?
Ieva 2012-06-07 16:47
pasiskaityti labai įdomu, bet pati taip gimdyti nenorėčiau
Nora 2012-06-07 12:26
esu apie tai skaičiusi. Taip, moteris turėtų gimdyti vertikaliai, tačiau, tačiau laikai keičiasi. Kas norės rizikuoti vaiko gyvybe?

Gimdymas

Nerandi straipsnio? Pasinaudok paieška

Reklama

Populiariausi straipsniai

Reklama

Populiariausi receptai

Naujausi komentarai

Ar žinote, kad...

Korėjoje į vaiko amžių įskaičiuojami tie 9 mėnesiai, kuriuos jis praleido motinos įsčiose, todėl korėjiečiams visada metais daugiau, nei jų bendraamžiams iš kitų šalių.

Reklama

Junkis prie mūsų ir Facebook'e!

Rinktiniai straipsniai

Reklama

Naudinga

Populiariausi straipsniai