Vėlyvas nėštumas – rizikingas, tačiau turi ir savų privalumų

@ Shutterstock

Vis dažniau susilaukti vaikų planuojama vyresniame amžiuje. Norą atidėti šeimos pagausėjimą lemia mokslo, karjeros siekiai, kiti socialiniai veiksniai, tačiau toks delsimas taip pat sukelia nemažai rizikos.
 
„A Klinikos“ akušerė-ginekologė Halina Indrelienė pasakoja, su kokiais iššūkiais susiduriama planuojant motinystę vyresniame amžiuje bei, visgi, kokie viso to privalumai.
 
„Kalbant apie vyresnio amžiaus ir jaunesnių mamų skirtumus, pastarosios turi kur kas mažiau sveikatos problemų. Taip pat jauname amžiuje yra lengviau pastoti, rečiau įvyksta savaiminiai persileidimai bei mažesnė rizika, kad vaisiui grės chromosominės ligos.
 
Vyresnės moterys dažniau turi sveikatos problemų, kaip hipertenzija – padidėjęs kraujospūdis, cukrinis diabetas ar nutukimas. Taip pat joms dažniau nustatomos ginekologinės ligos, kurios gali daryti įtaką nėštumui bei gimdymui. Be to, vyresniame amžiuje žymiai sunkiau pastoti, dažniau įvyksta persileidimai, taip pat su amžiumi didėja chromosominių ligų bei vaisiaus sklaidos trūkumų tikimybė“, – teigia gydytoja.
 
Tinkamiausias amžius pastoti
 
Ginekologė įvardina, jog tinkamiausias amžius intervalas moteriai susilaukti vaiko yra 20-30 metų, tačiau atsižvelgiant į šiandienos šeimos planavimo tendencijas, dažnai įvardijama riba ir iki 35 metų.
 
„Šio amžiaus moterys sveikiausios, joms nėštumo eiga yra lengviausia, taip pat maža tikimybė, jog gimdymas gali tapti komplikuotas. Visgi, svarbu pridurti, kad kiekviena moteris skirtinga ir jos sveikatos būklė bei biologinis laikrodis taip pat gali skirtis, pavyzdžiui, vienos keturiasdešimtmetės sveikata gali būti kur kas geresnė už dvidešimtmetės. Taigi, būtent dėl to absoliučiai konkretaus amžiaus nėra, tačiau atsižvelgiant į statistiką, 20-30 metų intervalas arba iki 35 metų yra optimaliausias metas nėštumui ir gimdymui“, – sako gydytoja Halina Indrelienė.

2 psl. »
Šaltinis: tv3.lt

Komentarai

Nėštumo planavimas

Nerandi straipsnio? Pasinaudok paieška

Reklama

Populiariausi straipsniai

Reklama

Populiariausi receptai

Naujausi komentarai

Ar žinote, kad...

Europoje tėvais tampama vidutiniškai 29 metų, tuo tarpu Indijoje - sulaukus 19.

Reklama

Junkis prie mūsų ir Facebook'e!

Rinktiniai straipsniai

Reklama

Naudinga

Populiariausi straipsniai