Vėjaraupių pavojai ir gydymas

Jeigu augini mažą vaiką, baimintis, kad jis susirgs vėjaraupiais, per daug nereikia. Kuo šia liga persergama anksčiau, tuo geriau. Žinoma, visa tai sąlygiška – niekas nesako, kad turi ja užkrėsti naujagimį, bet būtų idealu, jeigu tavo atžala persirgtų vėjaraupiais dar iki paauglystės.

Vėjaraupiai – tai ūminė infekcinė liga. Virusas yra labai užkrečiamas ir plinta oro lašeliniu būdu, t. y. čiaudint ir kosėjant. Periodas, per kurį ligos nešiotojas gali užkrėsti kitus, gana ilgas – net iki 21 dienos.

Pirmieji vėjaraupių požymiai

Ligos pradžioje pakyla kūno temperatūra, kūną išberia rožiniais taškeliais. Tada atsiranda pūslyčių ant veido ir plaukuotos galvos dalies, bėrimas plinta ant pečių, krūtinės, pilvo, vokų. Kai kuriais atvejais prasideda viduriavimas (išmatos – rausvos spalvos) ir vėmimas.

Po poros dienų pūslelės apdžiūsta, užsideda šašiukai – nukristi jie turi patys. Spuogelio vietoje lieka tamsi dėmelė, kuri išnyksta bėgant laikui. Bėrimas gali būti visai nežymus, tačiau atsinaujinti gerą savaitę.

Kaip gydyti

 

  • Labai svarbi taisyklė: kasytis išbertas vietas kategoriškai draudžiama! Niekada to nepamiršk. Tokiu būdu labai paprasta pasigauti infekciją, o pūslelių vietose lieka randai. Jeigu stebėsi savo atžalą ir užkirsi tam kelią, ateityje tavo vaikas tau tik padėkos.
  • Sergantis šia liga vaikas turi dažnai plautis rankas su muilu, o tu – patepti išbertas vietas specialiu tepalu (tik nepersistenk, kad nenudegintum jautrios mažylio odelės).
  • Ligos metu maudynių vonioje teks atsisakyti – mėgautis šiuo malonumu galima tik tada, kai nukrenta šašai. Žinoma, sunku iškęsti ilgiau kaip 7 dienas – tam pasiryžti gali net ir ne visi suaugusieji. Vis dėlto pasistenk bent jau nešlapinti veido ir tų vietų, kuriose bėrimas itin akivaizdus.
  • Jeigu išberta ir burnos ertmė, duok atžalėlei paskalauti burną antimikrobinėmis priemonėmis.
  • Viena iš pagrindinių vėjaraupių gydymo priemonių – daug skysčių. Itin tinka tie gėrimai, kurių sudėtyje yra vitamino C – sirupai ir erškėtuogių nuoviras, serbentų arbata. Gali būti, kad gydytojas išrašys polivitaminų – tai padės greičiau įveikti bėrimą.

2 psl. »

Komentarai (15)

Abugabuga 2018-11-03 16:12
Man 22. Vėjeraupiais persirgau 4, tepė zelionke - nenumiriau. Daugiau nieko neprisimenu.
Rasa 2017-01-20 22:11
Mano abu vaikai ka tik prasirgo 5 metu ir 17 5 metuku tai ganlengvai bet dukra 17labai sunkiai su auksta temperatura antivirusiniais vaistais zodziu o labiausiai spuogiukam gyti padejo ne brangios putos ir zelionka o toks geriamas skystis Almagel a jis geriamas nuo skrandxio opu bet mum viena sena gyd ji parekome.davo tepti isberimus nu puikiai mums padejo ir jokiu randeliu neliko siulau pabandyti
Mantas 2017-01-11 19:36
Man 20 ir visas isbertas kaip graiciau gyditis
ilona 2016-10-18 08:17
mums daktare israse poxclin.tokios putos fainos ir kartu gelis jautriaj kuno vietoi tept
jolanta 2015-10-20 18:40
sveiki kuo tepat nuo vejaraupiais? vienur raso kad zelionka tept negalima nebezinau net.
Marija 2015-10-14 16:38
Man 24metai sergu jau 4dienas nelabai gereja.Pirma karta sirgau 7metu net negalvojau kad bus or antra karta gyvenime.Gal kas patartumet palengvinti Sita baisu niezejima ir bloguma.
diana 2015-09-11 14:54
sandra tavo mazyliui 2.8m tai kiek laiko sirgota irkokie pozymiai vejaraupiui
Lina 2014-04-22 14:25
Sveiki man 29metai vejaraupiais susirgau antra karta jau gyvenime,neklauskit nes nezinau kaip tai nutiko.as geriu tevegil,paracetamoli.kuna tepu su losjonu nuo vejaraupiu o veida su kremuku nuo vejeraupiu.snd man 3diena kaip dygsta spuogai kaip grybai po lietaus,snd lengviau jau yra :(
Birute 2014-04-09 20:37
Sveiki, jau trecia diena dukra (8m)serga vejaraupiais, jokiu vaistu daktare neisrase, tik patare, kad nesikasytu (nes niesti siaubingai) po 1/2 tavegilio, ir gerkle purksti, nes esame skiepyti ir lengva forma...bet vaikas kencia,ne tik niezuli, bet ir gerkles skausma, nieko negali praryti nes gerkle ir gomurys isberta, o tos priemones kaip speju neefektingos, gal kas susidurete su sia baisia liga ir patartumet, kaip tas kancias palengvinti..dekui
hha 2014-03-28 21:53
as sergu

Vaikų sveikata

Nerandi straipsnio? Pasinaudok paieška

Reklama

Populiariausi straipsniai

Reklama

Populiariausi receptai

Naujausi komentarai

Ar žinote, kad...

Vaiko kraujo grupė yra tokia kaip pas vieną iš tėvų, arba lygi abiejų tėvų grupių sumai.

Reklama

Junkis prie mūsų ir Facebook'e!

Rinktiniai straipsniai

Reklama

Naudinga

Populiariausi straipsniai