Vasaros baubas – strijos: kaip su jomis kovoti?

Paplitusi klaidinga nuomonė, kad strijų atsiranda tik moterims nėštumo metu. Nors šios „puošmenos“ atsiradimą lemia hormonų pokyčiai, jos gali išmarginti ir paauglių ar net vyrų kūnus. Tiesa, tokiu atveju paprastai yra kaltas staigus svorio pakitimas, o tiksliau kelių papildomų kilogramų priaugimas. Kartais strijų atsiradimą lemia genai. Kaip kovoti su strijomis, pataria lietuviškos kosmetikos, skirtos profesionaliems kosmetologams ir kasdieniniam naudojimui, „ODA“ grožio specialistai.

Stebuklų nėra

Anot „ODA“ specialistų, šiuo metu nėra stebuklingų kūno kremų, serumų ar liaudiškų receptų, kurie panaikintų strijas. Įvairūs kremai gali tik vizualiai strijas sumažinti, tačiau visiškai jų atsikratyti tikrai nepavyks be plastikos chirurgo skalpelio įsikišimo. Visgi, tai pakankamai skausminga, brangi invazinė procedūra, kuriai gali ryžtis tikrai ne kiekvienas. Kita vertus, nereiškia, kad kovoje prieš strijas, nėra efektyvių priemonių.

Strijų gydymas

Kaip pasakoja „ODA“ klinikos specialistai, strijos gydomos sveikųjų audinių sąskaita. Vienas veiksmingiausių ginklų – procedūros su organinėmis AHA rūgštimis ir masažai. Profilaktiškai atliekamas procedūrų kompleksas ne tik atpalaiduoja raumenis, stangrina odą, bet ir padeda išvengti ar jau sumažinti esamas strijas, o taip pat ir celiulitą. Dažnai rekomenduojamas ir vakuuminio masažo arba procedūrų su rūgštimis kursas, nes pastebimų rezultatų tik po vienos procedūros tikėtis būtų naivu. Paprastai kursą sudaro 10 procedūrų, tačiau šis skaičius gali kisti priklausomai nuo strijų kiekio bei senumo. Masažų metu suaktyvinama kraujotaka ir pagerėja audinių mityba, todėl oda akivaizdžiai tampa elastingesnė, o strijos mažiau pastebimos. Tiesa, vakuuminis masažas nėra rekomenduojamas nėščioms. Be to, masažą turėtų atlikti specialistai. Tuo atveju, jei bandysite savarankiškai pasidaryti vakuuminį masažą su parduotuvėje įsigytomis vakuumo taurėmis, galite ne tik pabloginti situaciją, bet ir įsitaisyti keletą skausmingų mėlynių.

2 psl. »
Šaltinis: Laikas.lt

Komentarai

Kūnui

Nerandi straipsnio? Pasinaudok paieška

Reklama

Populiariausi straipsniai

Reklama

Populiariausi receptai

Naujausi komentarai

Ar žinote, kad...

Kalbant apie vaikus Japonijoje nevartojami žodžiai "blogas" ir "negeras".

Reklama

Junkis prie mūsų ir Facebook'e!

Rinktiniai straipsniai

Reklama

Naudinga

Populiariausi straipsniai