Vakaro poilsis su vaiku

Nedaugelis tėvų savo vaikams skiria pakankamai dėmesio ir laiko. Tai lyg ir suprantama – vieni dirba, kiti – mokosi arba lanko darželį. Todėl labai svarbu, kad poilsis su atžala būtų kaip galima molonesnis ir patrauklesnis. Net ir paprasti pasisėdėjimai vakarais visai šeima gali būti labai naudingi – jie padės sustiprinti tarpusavio santykius, suartins, leis geriau vieniems kitus pažinti.

Šeimyninė vakarienė

Be maisto neapsieina nė viena diena. Paprastai mamytės sugaišta daug laiko, kad suplanuotų, kada ir ką patiekti, viską supirktų ir pagamintų. Užtrunka visai tai mažiausiai 40 minučių, o jeigu ant nosies šventės – nuo 3 valandų. Kai kuriuos darbus galima nudirbti kartu su vaiku: paprašyk jo pagalbos, pasiūlyk padėti gaminti valgį arba papuošti stalą (žinoma, reikės atsižvelgti į mažylio amžių ir realias galimybes). Jeigu jis vyresnis, pasitark, ką gaminsite vakarienei.

Būtų labai gerai, jeigu vakarieniautumėte visi kartu prie to paties stalo. Galima aptarti malonias dienos naujienas (negatyviomis pasidalinsite vėliau), patiekalų skonį. Tegul šeimyninė vakarienė tampa tradicija, o bendras stalas – šeimos susibūrimo ir bendravimo vieta. Televizorių patartina išjungti – juk pažiūrėti jį galėsite ir kitu metu.

Šeimos karalystė

Vaikai labai mėgsta pasakas. Neabejotinai pastebėjai, kad daugelyje iš jų minima kokia nors karalystė. Bent valandai susikurkite tokią ir namuose. Galite pasitarti ir pasiskirstyti vaidmenis, arba leisti vaikui, kad jis nuspręstų, kas ir ką vaidins. Jeigu nusprendei šią privilegiją suteikti mažyliui, gali sužinoti apie savo vaikutį daug naujų dalykų.

Kiekvienas pasakų karalystės veikėjas turi įgarsinti savo veiksmus ir pojūčius. Jeigu viską kontroliuoja vaikas  (karalius arba karalienė), skaityk „tarp eilučių“. Išanalizuok jo žodžius: ko vaikui trūksta šeimoje, kur palikta auklėjimo spraga, dėl kokio jūsų elgesio pyksta mažylis. Žaidimai padeda išlieti tavo atžalai negatyvias emocijas ir lavinti gebėjimus.

2 psl. »

Komentarai (6)

ARUNE 2012-06-24 16:30
ANT MANES VISALAIKA REKIA!
Vikulė 2012-01-26 09:28
Skraidantis kilimas :D mes šitą irgi žaidžiam
Žana 2012-01-26 07:41
Taip, tradicija labai graži :) Mane ant dekio po grindis tampydavo, bet čia dieną :) įsivaizduodavau, kad sėdžiu ant skraidančio kilimo :)
Steja 2012-01-25 22:51
O visiems teveliams noriu pasiulyti smagia pramoga: ikelkite vaika i paprasta deki, mama paima deki is vieno galo, tetis is kito, ir vaikas taip supuojamas. Jausmas - labai nerealus :)
Steja 2012-01-25 22:50
Kokia grazi jusu tradicija... Man paciai tetis vaikysteje plaukus sukuodavo, tai iki siol prisimenu :)
Mama 2012-01-25 22:47
Mes prieš miegą turim gražią tradiciją: aš skaitau pasaką, o tėtis šukuoja vaikui plaukus :)

Šeima ir laisvalaikis

Nerandi straipsnio? Pasinaudok paieška

Reklama

Populiariausi straipsniai

Reklama

Populiariausi receptai

Naujausi komentarai

Ar žinote, kad...

Naujagimis vaikas gali matyti žalią ir raudoną spalvas, tačiau nemato mėlynos.

Reklama

Junkis prie mūsų ir Facebook'e!

Rinktiniai straipsniai

Reklama

Naudinga

Populiariausi straipsniai