Vaikui sloga: gydyti ar ne? II dalis

Sloga kaip ligos simptomas

Sloga ne visada reiškia peršalimą. Rinitas – vienas iš daugelio ligų simptomų. Jis būna infekcinis (virusinė arba bakterinė sloga), ir neifekcinis (alergija, sudirgimas, nudegimai). Vaikams sloga gali atsirasti ir dėl svetimkūnio nosyje.

95 % visų atvejų sloga yra virusinės kilmės. Ant gleivinės patekę virusai prasiskverbia į epitelio ląsteles, dauginasi ten nuo kelių valandų iki dviejų ar trijų dienų. Imliausia slogai vaiko nosytė yra pereinamuoju metų laiku, kai peršąla kojytės. Ant pėdų yra reflektorinių zonų, susijusių su nosyte.

Slogos stadijos

Nepriklausomai nuo slogos tipo, galima išskirti tris jos vystymosi stadijas, kurios keičia viena kitą. Pirmosios stadijos metu virusai pažeidžia gleivinę – jai būdingas nosies sausumo ir diskomforto jausmas, niežulys, pabrinksta gleivinė. Mažylis trina nosytę, kasosi. Gali prasidėti čiaudulys.

Tada ši stadija pereina į antrąją – tekėjimą iš nosies. Kvėpavimas smarkiai pasunkėja, nosis užgulta, atsiranda gausių išskyrų. Gleivinė pabrinksta, mažylis tiesiog nebegali kvėpuoti. Gleivės kaupiasi nosytėje, vaikučiui tenka kvėpuoti burna. Jeigu mažylis maitinamas krūtimi, procesas labai pasunkėja. Trijų–penkių mėnesių mažyliui sloga gali būti tokia kankinanti, kad vaikutis atsisako krūties, rėkia, jam krinta svoris, įdumba momenėliai.

Tada prasideda trečioji stadija – pūliavimas. Gleivių išskiriama mažiau, palengvėja kvėpavimas, išskyros tampa pūlingos, žalsvos spalvos. Gali atsirasti sausų „trupinukų“, traumuojančių gleivinę, jeigu vaikutis bandys juos išsikrapštyti.

Paprastai visos slogos stadijos praeina per 7–10 dienų. Kai kurios iš jų gali trukti trumpiau arba ilgiau – viskas priklauso nuo viruso ir mažylio imuniteto. Jeigu atsparumas ligoms didelis, o sloga imama gydyti iš karto, ji praeina per 3–4 dienas. Jeigu imunitetas silpnas, arba liga apleidžiama, sloga gali trukti net iki 3–4 savaičių, peraugti į lėtines ir pūlingas formas.

2 psl. »

Komentarai (3)

Nesvarbu 2012-05-31 18:54
nieko baisaus niera kad butu probelmu del solga vaiku pasitarauk gydytoja arba vaistininiku
Sausainis 2012-03-02 19:15
Na, jeigu koks nors otitas, o mažylis maitinamas krūtimi, be lašiukų, sutraukiančias kraujagysles, išsiversti tikrai sunku.
Pelenė 2012-03-02 17:42
Pastebėjau keistą dalyką: man vaikystėje sloga praeidavo daug greičiau, negu tada, kai suaugau. Dabar auginu sūnelį - jis irgi greitai susidoroja su šia bėda. Pauostom kartu svogūno, ir gyvenam toliau :)

Kūdikių sveikata

Nerandi straipsnio? Pasinaudok paieška

Reklama

Populiariausi straipsniai

Reklama

Populiariausi receptai

Naujausi komentarai

Ar žinote, kad...

Ketvirtadalis identiškų dvynių yra veidrodiniai dvyniai. Jų plaukai krenta į skirtingas puses, jie turi veidrodinio tipo pirštų antspaudus ir jeigu vienas yra dešiniarankis, tai kitas – kairiarankis. Tačiau identiški dvyniai turi beveik vienodus protinius sugebėjimus. Tokie dvyniai dalinasi 100% DNR.

Reklama

Junkis prie mūsų ir Facebook'e!

Rinktiniai straipsniai

Reklama

Naudinga

Populiariausi straipsniai