Vaikų baimių korekcija žaidimais

Sunku įsivaizduoti vaiką, kuris nežaistų. Vaikams žaidimai yra santykis su pasauliu, galimybė įgyti naujų įgūdžių, išreikšti savo jausmus, emocijas ir išgyvenimus. Gal suaugusiesiems kartais pasirodo, kad tai – viso labo vaikiška pramoga, tuščias laiko švaistymas, tačiau tai nėra tiesa. Kas duoda daugiau naudos fizinei ir dvasinei sveikatai: mūsų „suaugusiųjų žaidimai“, t. y. įsijautimas į darbuotojo, piktos senutės, griežtų tėvų vaidmenį, ar nuoširdus vaikiškas žaidimas, kuris iš tikrųjų džiugina ir teikia malonumą?

Žaisdami vaikai mokosi vienos ar kitos veiklos, išbando naujas roles (vairuotojo, gydytojo, mamos ir pan.), tai padeda jiems įsisąmoninti socialines elgesio normas, be to, atlieka terapinę funkciją, gerina fizinę, emocinę būklę ir padeda susidoroti su gana sudėtingomis problemomis – pavyzdžiui, vaikiškomis baimėmis.

Žaisdamas mažylis įveikia savo drovumą, tampa drąsesnis, atviresnis. Taip nutinka dėl to, kad jis susitapatina su mėgstamu veikėju: fėja, burtininku, pasižyminčiu drąsa ir išmintimi, riteriu, skubančiu kitiems į pagalbą, ir panašiai. Juk kai esi koks nors Supermenas, o ne tiesiog penkerių metukų Tadukas, joks Simas ar Petras nebaisus, juos galima lengvai įveikti. Kitaip tariant, tokiomis akimirkomis vaikas tampa kūrėju, aktyviu, drąsiu savo gyvenimo dalyviu.

Jeigu matai, kad vaikas per daug drovus, baikštus, nejudrus, užsisklendęs savyje ar prislėgtas, gali pamėginti su juo pažaisti. Apžvelkime žaidimų tipus ir išsiaiškinkime, kaip jie padeda įveikti baimes.

Judrūs ir aktyvūs (gaudynių tipo) žaidimai. Tikriausiai vaikystėje esi žaidusi „tepliotoją“. Pavadinimas, tiesą sakant, visai nesvarbus – tokių žaidimų tikslas yra vienas ir tas pats. Kaip jis atrodo?  Vienas žaidimo dalyvis „teplioja“, o visi nuo jo bėga. Ką nors panašaus galima pažaisti ir su visa šeima. Toks žaidimas suteikia vaikui galimybę išmokti susidoroti su netikėtais ir nenuspėjamais įvykiais, kada tenka būti greitam ir apsukriam. Taip išmokstama duoti atkirtį gąsdinančioms situacijoms, nealpti, nesislėpti kur nors kamputyje, o veikti, būti užtikrintam.

2 psl. »

Komentarai (5)

Lidija 2012-02-29 16:28
Mūsų šeimoje pagrindinis žaidėjas yra vyras :) Ko tik jie neprisigalvoja su dukra :)
Diana 2012-02-29 14:19
Kažkur turiu seną knygutę apie žaidimus. Kažkada varčiau - žandikaulis atvipo. Aš tikrai neįsivaizdavau, kad jų yra tiek daug. Atrodo, moki vieną kitą - ir gana.
Rita 2012-02-29 09:38
Tiesą sakant, man pačiai tik žaidimų iš vaikystės visą laiką ir trūko. Dabar, kai turiu savo dukrytę (o ji labai judri), atsigriebsim už viską :)
Laura 2012-01-06 11:58
Vaidmenų apsikeitimas - naudingas dalykas
Rūtelė 2012-01-06 08:56
"Tepliotojai" :D miela

Vaikų sutrikimai

Nerandi straipsnio? Pasinaudok paieška

Reklama

Populiariausi straipsniai

Reklama

Populiariausi receptai

Naujausi komentarai

Ar žinote, kad...

Vienos dienos kūdikio gebėjimas suspausti kumštį yra daug stipresnis, nei mėnesio laiko kūdikio.

Reklama

Junkis prie mūsų ir Facebook'e!

Rinktiniai straipsniai

Reklama

Naudinga

Populiariausi straipsniai