Vaiko kambario įrengimas: į ką atsižvelgti?

Funkcionalūs vaiko kambario baldai – ypač svarbu jo asmeninėje erdvėje. Nuotraukos šaltinis – www.smartbaldai.lt.

Erdvės sukūrimas vaikui, kurioje jis galėtų laisvai žaisti ir augti, gali atrodyti linksmas procesas. Tačiau tuo pačiu jis gali būti ir pakankamai sunkus. Visgi kambarys turi būti toks, kad vaikui patiktų ne tik kurį laiką, bet gerokai ilgiau. Pateikiame Jums 4 aspektus, į kuriuos būtina atsižvelgti, įrengiant vaiko erdvę.

 

1. Vieta drabužiams ir žaislams

Planuodami vaiko kambario baldų išdėstymą, pagalvokite apie tai, kur Jūsų vaikas dės visus savo žaislus ir drabužius. Didelė tikimybė, kad jų turės tikrai nemažai. Norint išvengti, kad viskas būtų išmėtyta ant žemės ar pamesta, nepagailėkite vietos kambaryje spintai arba spintelei, kuriuose būtų pakankamai vietos.

 

2. Erdvė mokymuisi ir kūrybai

Jei turima pakankamai vietos, būtinai sukurkite erdvę ir įrenkite baldus, prie kurių Jūsų vaikas galėtų mokytis ir būti kūrybingas. Rašomieji stalai vaikams puikiai tiktų šiuo atveju. Vaikai ne tik bus labiau užimti turėdami tokią erdvę, bet ir bus sudaromos palankesnės sąlygos jų vystymuisi. Tokia vieta kambaryje ypač pravers ateityje, kai mažyliai užaugs ir erdvės mokymuisi reikės daugiau.

 

3. Maksimalus kambario išnaudojimas

Šiuo atveju kambario dydis nėra esminis dalykas. Svarbu tik išnaudoti kiekvieną turimą erdvę. Jeigu norite palikti tuščią kambario kampą, kad vaikas galėtų ten žaisti, puiku! Tačiau galite šį kampą paversti žaidimo erdve. Pavyzdžiui, pastatyti skrynią, kad būtų kur susidėti žaislus, padėti ryškios spalvos kilimą ar net pastatyti nedidelį stalą su kėde. Taip kambario kampas atrodys patraukliau ir atliks tam tikrą funkciją. Jei matote tuščią erdvę kambaryje – išnaudokite ją.

 

4. Tematikos pasirinkimas

Pasirinkite kambario temą. Taip kambarys atrodys įdomesnis ir Jums, ir Jūsų atžalai. Svarbiausia, kad tema atspindėtų patį vaiką, jo hobius. Pavyzdžiui, jei jam patinka stebėti žvaigždes, pasirinkite kosmoso tematiką, jei gyvūnai – gyvūnų temą. Jei vaikas yra pakankamai suaugęs, įtraukite jį į šį procesą. Galite kartu žiūrėti kambarių pavyzdžius internete ir taip išsirinkti abiem patinkantį kambario stilių.

Sukurdami būtent savo atžalai skirtą kambarį, nudžiuginsite jį. Jeigu atsižvelgsite į jo norus bei straipsnyje minėtus patarimus, vaiko kambario įrengimo procesas nebus toks sunkus, koks atrodo iš pradžių. Be to, pagalvokite, ko Jūs būtumėte norėję savo kambaryje, kai buvote maži, ir taps dar paprasčiau.

Parengta pagal Smart baldai informaciją.

Šaltinis: Partnerių turinys

Komentarai

Interjeras

Nerandi straipsnio? Pasinaudok paieška

Reklama

Populiariausi straipsniai

Reklama

Populiariausi receptai

Naujausi komentarai

Ar žinote, kad...

Į plastiką, iš kurio daromos LEGO detalės, dedama speciali medžiaga, kuri darant rentgeną šviečia ryškiau, kad būtų lengviau detalę aptikti, jei vaikas ją prarytų.

Reklama

Junkis prie mūsų ir Facebook'e!

Rinktiniai straipsniai

Reklama

Naudinga

Populiariausi straipsniai