Vaikas prastai miega: kodėl ir ką daryti?

@ Shutterstock

„Pampers“ pataria: miegas yra labai svarbus kiekvienam žmogui, o augančiam vaikui tiesiog privalu kokybiškai pailsėti bei pasiruošti naujai dienai. Ką daryti, jeigu vaiko miegą trikdo košmarai, baimės priepuoliai, nenoras miegoti tamsoje arba vieniems?

Vaikai nuo 1 iki 5 metų amžiaus turėtų miegoti apie 12 valandų per parą, o didžiąją miego laiko dalį turėtų sudaryti ramus ir gilus nakties miegas.

Nakties miegas gali suprastėti dėl įvairių priežasčių, tačiau dažniausiai mažų vaikų miego problemos kyla dėl režimo nebuvimo ir perdėtos stimuliacijos dienos metu.

Siūlome pasinaudoti keliais universaliais patarimais, padedančiais vaikučiams (tad taip pat ir tėveliams) puikiai išsimiegoti:

  • Visų pirma, įsitikinkite, kad vaikas neserga. Miegas staiga gali suprastėti dėl karščiavimo, pykinimo, įvairių skausmų.
  • Miego suprastėjimas, košmarai, grįžęs naktinis šlapinimasis ir panašios problemos gali rodyti pablogėjusią vaiko emocinę būklę, patiriamą stresą. Įsitikinkite, kad vaikas nėra skriaudžiamas darželyje, auklės ar bendraamžių, kurkite ramią, palaikančią ir pozityvią atmosferą namuose.
  • Sustyguokite vaiko dienotvarkę ir pasistenkite vaiką žadinti ryte, guldyti miegoti nakčiai ir dienos poguliui visuomet tuo pačiu metu.
  • Sukurkite pasiruošimo miegui ritualą ir jo visuomet laikykitės. Pavyzdžiui, maudykite vaiką, aprenkite pižama, padėkite išsivalyti dantukus, paskaitykite knygą. Kiekvieną vakarą kartojantis tiems patiems veiksmams, vaikas supras, kad jau artėja miego laikas, nurims.
  • Sukurkite miegui tinkamą aplinką: ant sienų ar lubų pakabinkite naktį šviečiančių žvaigždučių, o visus žaisliukus (išskyrus tą, su kuriuo vaikas miega) patraukite į šoną, kad neblaškytų.
  • Jeigu vaikas bijo tamsos, tegul kambaryje būna prieblanda (tam labai pasitarnauja blankiai šviečiančios, naktinės lempelės).
  • Neaudrinkite vaiko vaizduotės ir nepriminkite jam apie dienos įvykius.
  • Neleiskite vaikui prieš miegą žaisti energingų žaidimų, žiūrėti televizoriaus, žaisti kompiuterinių žaidimų, naudotis mobiliuoju telefonu ar planšete. Vakare tinka tik rami veikla, pavyzdžiui, piešimas, knygelių skaitymas.
  • Prieš miegą perdėm neprimaitinkite vaiko, neduokite sunkiai virškinamo maisto, venkite saldžių gėrimų, sūrių užkandžių.
  • Kitame kambaryje galite negarsiai paleisti raminančią muziką. Įpratęs miegoti visiškoje tyloje, vaikas taps jautresnis bet kokiam triukšmui, todėl greičiau išsibudins.
  • Kadangi vaikas ima pavyzdį iš jūsų, atkreipkite dėmesį į tai, kaip elgiatės patys: jeigu lovoje žiūrite televizorių, o vaikui to daryti neleidžiate ir verčiate eiti miegoti, greičiausiai susilauksite didžiulio pasipriešinimo.

Komentarai

Kūdikių ir vaikų sveikata

Nerandi straipsnio? Pasinaudok paieška

Reklama

Populiariausi straipsniai

Reklama

Populiariausi receptai

Naujausi komentarai

Ar žinote, kad...

Kiekvieną minutę gimsta apie 200 vaikų. Daugiausiai vaikų gimsta liepos mėnesį.

Reklama

Junkis prie mūsų ir Facebook'e!

Rinktiniai straipsniai

Reklama

Naudinga

Populiariausi straipsniai