Vaikas neklauso! Ką daryti?

@ Shutterstock

Kartais mažius tarsi apkursta arba praranda gebėjimą suvokti tai, kas jam sakoma. Pasitaiko ir dar „ekstremalesnių“ situacijų, kuomet kiekvieną mamos ar tėčio žodį palydi atsikalbinėjimų lavina. Ar visuomet kaltas tik vaikas? O galbūt mes nemokame išdėstyti savo minčių? Kaip susikalbėti su nepaklusniu ir klausyti nenorinčiu vaiku?

Rodykite tinkamą pavyzdį

Sakoma, kad vaikų nereikia auklėti. Reikia patiems tinkamai elgtis, nes jie tiesiog kopijuoja suaugusiuosius.

Susidūrę su vaiko nepaklusnumu, visų pirma, pagalvokite, ar patys visuomet elgiatės tinkamai. Ar tikrai išklausote su jumis besikalbantį žmogų? Ar nepertraukiate jo? Ar nesistengiate kuo greičiau baigti nemalonaus pokalbio?

Elkitės pagarbiai ir būkite dėmesingi ne tik suaugusiems, bet ir savo vaikui. Parodykite jam, kad draugiška diskusija, kitos nuomonės išklausymas ir įsiklausymas, pokalbio metu sutartų pažadų vykdymas yra būtinos bendravimo dalys.

Užduotis ir prašymus formuluokite pozityviais teiginiais, o ne neiginiais

„Nebėk, nes nukrisi“, „Netriukšmauk, man skauda galvą“, „Nekrapštyk troškinio, greitai valgyk“.

„Gal galėtum bėgioti atsargiau, bijau, kad susižeisi“, „Būk geras, žaisk truputį tyliau, dėl manęs, noriu pailsėti“, „Visi sakė, kad troškinys labai skanus, paragauk dar šaukštą ir pasakyk, ar tau taip pat patinka?“

Šios užduotys ir prašymai turi panašią prasmę, tačiau jų siunčiama emocija kardinaliai skiriasi. Bendravime tiek su vaikais, tiek su suaugusiais pasieksite geresnių rezultatų, sukursite tvirtesnius santykius ir būsite dažniau išgirsti, jeigu atsikratysite neiginių ir tą pačią mintį išsakysite pozityviau. Prisiminkite, kad kiekvienas veiksmas turi atoveiksmį, tad griežtą „ne, negalima, baik“ labai dažnai palydi lygiavertė „atmetimo“ reakcija.

2 psl. »

Komentarai

Vaikai ir tėvai

Nerandi straipsnio? Pasinaudok paieška

Reklama

Populiariausi straipsniai

Reklama

Populiariausi receptai

Naujausi komentarai

Ar žinote, kad...

Korėjoje į vaiko amžių įskaičiuojami tie 9 mėnesiai, kuriuos jis praleido motinos įsčiose, todėl korėjiečiams visada metais daugiau, nei jų bendraamžiams iš kitų šalių.

Reklama

Junkis prie mūsų ir Facebook'e!

Rinktiniai straipsniai

Reklama

Naudinga

Populiariausi straipsniai