Vaikas mokosi vaikščioti. Kaip jam padėti?

Vaikščiojimas - vienas pagrindinių ir tėveliams daugiausiai laimės atnešančių kūdikio įgūdžių. Kaip padėti vaikščioti pradedančiam mažyliui? Ką daryti, kad pirmieji nerangūs žingsneliai virstų greitu bėginėjimu? Kokie pratimai geriausiai ugdo vaiko motoriką?
 
Sulaukęs 4 - 15 mėnesių amžiaus kūdikis ima sėstis, ropoti, o tuomet nedrąsiai stojasi bei žengia pirmuosius žingsnelius. Šiuo gyvenimo etapu svarbu padėti vaikui stiprinti raumenis, suteikti pakankamai praktikos, užtikrinti patogumą ir įkvėpti drąsos.  
 
4-7 mėnesiai. Sėdėjimas.
Gebėjimas, visų pirma, savarankiškai apsiversti, laikyti galvelę, atsistumti nuo žemės, o galiausiai ir atsisėsti yra pirmieji ženklai, rodantys, kad vos po kelių mėnesių jūsų vaikas jau ims bėgioti.  
 
Vaikui ėmus sėdėti svarbu lavinti jo pusiausvyrą bei nugaros raumenis. Mažylį pasodinkite ant minkšto kilimo ir ridenkite jam kamuoliuką, tegul vaikas pasistengia jį pagauti ir numesti jums. Kaladėlių, minkštų dėlionių, galvosūkių dėliojimas atsisėdus - taip pat puikūs pratimai, efektyviai lavinantys visą vaiko kūną.
 
7-10 mėnesių. Ropojimas. Ropojimui besiruošiantis vaikas guli ant pilvuko ir vienu metu judina rankas bei kojas, lyg plaukų vandenyje. Netrukus raumenukai sustiprėja tiek, kad mažylis gali pakelti savo kūną nuo grindų ir ima sparčiai ropinėti.  
 
Ropoti pradėjusiam mažyliui reikia pakankamai praktikos. Atlaisvinkite kilimą, šiek tiek nustumdykite baldus, nurinkite žaislus ir skatinkite vaiką ropoti per visą kambarį. Rodykite mėgstamą žaislą ar kitą vaiką žavintį buities rakandą. Nepamirškite girti ir skatinti!
 
8 mėnesiai. Atsistojimas.
Raumenims sustiprėjus, pusiausvyrai patobulėjus, o vaiko žingeidumui vis didėjant mažylis ims stotis. Pirmiausiai vaikas prisilaikys baldų, tėvelių, o vėliau ir stosis savarankiškai.  
 
Besistojančiam vaikui galima padėti, atliekant paprastą spyruokliavimo pratimą, stiprinantį kojų raumenis. Padėkite vaikui atsistoti, laikydami jį už rankyčių, o vėliau drauge šiek tiek paspyruokliuokite, lenkiant kelius.  
 
8-9 mėnesiai. Ėjimas su pagalba.
Išmokęs atsistoti vaikas ims žengti pirmuosius žingsnius, prilaikomas tėvelių, o vėliau ir savarankiškiau, remdamasis į baldus, sienas.  
 
Vaikui pradėjus vaikščioti, pasiremiant į baldus, labai svarbu užtikrinti jo saugumą. Prie sienų pritvirtinkite komodas ir spinteles, kad už jų besilaikydamas vaikas neužsiverstų baldų ant savęs. Patraukite vaikui iš kelio smulkius žaislus, ant kurių mažylis gali skaudžiai užminti ar nukristi.  Stalčius ir spinteles uždarykite specialiais užraktais.
 
10 - 15 mėnesių. Vaikščiojimas. Vaikai labai greitai auga, tad, atrodytų, nė nespėsite mirktelėti, o jūsų mažylis jau ims savarankiškai bėgioti po namus.  
 
Vaikui pradėjus savarankiškai vaikščioti vertėtų jam suteikti pakankamai praktikos, bei pasirūpinti patogumu. Rinkitės vaikams pritaikytą avalynę tvirtu paduku ir kiek aukštesniu auliuku, vaiką renkite patogiais, už aplinkinių daiktų nekliūnančiais drabužėliais, pasirūpinkite ir judesių nevaržančiomis sauskelnėmis.  
 
Naujosios „Pampers“ užmaunamos sauskelnės – aktyviems ir pradedantiems vaikščioti kūdikiams  


 
Vaikui besimokant ir pradedant vaikščioti niekas neturėtų riboti jo judėjimo ir patogumo, tad ypatingai svarbu pasirinkti geriausias sauskelnes ir leisti mažyliui netrukdomai tyrinėti aplinką.  
 
„Pampers“ užmaunamos sauskelnės yra puikus pasirinkimas šiuo aktyviuoju periodu. Jas lengva užmauti ir pakeisti net tada, kai Jūsų mažylis stovi ar juda - jam tereikia žengti žingsnelį į naująsias sauskelnes. Jas labai patogu naudoti tiek dieną, tiek naktį.  
 
„Pampers“ užmaunamos sauskelnės ypatingos ir tuo, jog turi labai minkštą juosmens dalį. Ši lanksti juosta priglunda prie mažylio juosmens bet kurioje padėtyje jam judant, todėl nėra jokio pratekėjimo pavojaus. Be to, jos patogios dėvėti ir išlaiko kūdikio odelę sausą labai ilgai – kaip ir įprasta „Pampers“ gaminiams.  
 
Naujosios užmaunamos „Pampers“ sauskelnės tinka mažyliams jau nuo 10-12 mėnesių amžiaus.  
 
Naujoji „Pampers“ užmaunamų sauskelnių karta
 
„Pampers“ užmaunamos sauskelnės yra dviejų rūšių – „Pampers Premium Care Pants“ ir „Pampers Pants“, kurios neseniai atsirado prekybos vietose. Abu gaminiai – tai lengvai pakeičiamos sauskelnės, išlaikančios mažylio odą sausą iki 12 valandų – būtent tai, ko jūs ir tikitės iš visų „Pampers“ gaminių.

Komentarai

Kūdikių ir vaikų raida

Nerandi straipsnio? Pasinaudok paieška

Reklama

Populiariausi straipsniai

Reklama

Populiariausi receptai

Naujausi komentarai

Ar žinote, kad...

Ar žinojote, kad suaugęs žmogus turi 206 kaulus, o vaikas – 300 (kai jie auga, kai kurie kaulai susijungia į vieną)

Reklama

Junkis prie mūsų ir Facebook'e!

Rinktiniai straipsniai

Reklama

Naudinga

Populiariausi straipsniai