Trumpai apie plaukų priežiūrą po cheminio sušukavimo

Cheminiam plaukų garbanojimui vėl grįžus į madą daugelis dailiosios lyties atstovių suskubo garbanoti savo tiesius plaukus. Jei ir jūs taip pasielgėte (arba planuojate pasielgti), kviečiame paskaityti apie tai, kaip juos prižiūrėti po cheminio sušukavimo.

Cheminiu būdu susukto plauko struktūra suardoma, to niekaip neišvengsite. (Patarimas: prieš einant pas kirpėją, neplaukite galvos. Jei prieš tai buvote plaukus purškusi plaukų laku ar kitomis priemonėmis, tuomet juos reikia išplauti, tačiau jei ne – geriau ir nedarykite to. Natūralus plaukų susiriebalavimas šiek tiek juos apsaugo, o iš cheminiu būdu šukuojamo plauko yra „ištraukiama“ drėgmė. Jei plaukučiai bus išplauti, cheminis dar labiau išsausins plauką).

Kad pasikeistų plauko forma, veikliosios medžiagos įsiskverbia į plauko vidų ir suardo keratinines grandines, kurios yra atsakingos už plauko struktūrą ir jo atsparumą mechaniniam poveikiui. Tai atlikus galima išgauti norimą plaukų formą sukant juos ant suktukų. Sukurtą formą reikia užfiksuoti tam tikru fiksuojančiu preparatu: jis atstato pradinę plauko būklę, o kartu ir suteikia jam naują formą. (Jei tai nebūtų padaryta, plaukai tiesiog nulūžinėtų.)

Po procedūros

Po cheminio sušukavimo plaukai tampa sausesni, todėl juos reikia labai prižiūrėti. Plaukų priežiūros priemonių lentynose ieškokite produktų, kurie turi veikliųjų medžiagų, atstatančių plaukų drėgmę.

Po cheminio sugarbanojimo plaukų kvapas būna labai nemalonus, norisi bėgti namo ir išsiplauti plaukus, tačiau patartina tai atidėti dar 48 val. – kad sušukuvaimas laikytųsi geriau. Sugarbanoti plaukai šiek tiek pašviesėja. Tačiau dažyti plaukus patariama po 2 savaičių (pastaba: prieš cheminį šukavimą taip pat nereiktų plaukų dažyti. Po dažymo taip pat turėtų praeiti bent dvi savaitės).  Nepatartina dažyti ilgalaikiais dažais, kad plaukai nebūtų žalojami dar labiau. Po cheminio sušukavimo plaukai labai gerai priima naują spalvą, todėl tamsiaplaukėms lengviau plaukus pašviesinti.

Kita naudinga informacija

Jei prieš cheminį sušukavimą plaukai buvo nušviesinti, taip garbanoti plaukų nepatartina. Jei taip pasielgsite, tikrai nebūsite patenkinta rezultatu, nes plaukai praras blizgesį, šiaušis, lūžinės.

Jei jūsų plaukai visiškai tiesūs, sunkūs, po sukimo suktukais iš karto išsileidžia, prieš darydamos cheminį sušukavimą būtinai praneškite apie tai kirpėjai! Ji parinks stipresnio poveikio chemines medžiagas. Kitaip  jūsų garbanos gali pradingti po pirmo plovimo.

Šaltinis: Grožio guru

Komentarai (1)

Jūratė 2021-08-20 23:03
Po hemino plaukai trūkinėja sausi kaip šiaudai ką daryti,kad būtų žvilgantys?

Plaukams

Nerandi straipsnio? Pasinaudok paieška

Reklama

Populiariausi straipsniai

Reklama

Populiariausi receptai

Naujausi komentarai

Ar žinote, kad...

Į plastiką, iš kurio daromos LEGO detalės, dedama speciali medžiaga, kuri darant rentgeną šviečia ryškiau, kad būtų lengviau detalę aptikti, jei vaikas ją prarytų.

Reklama

Junkis prie mūsų ir Facebook'e!

Rinktiniai straipsniai

Reklama

Naudinga

Populiariausi straipsniai