Tabu „tomis dienomis“

Nuotaikų svyravimai prieš mėnesines – pati mažiausia iš blogybių, su kuria tenka susidurti daugeliui dailiosios lyties atstovių. Vienoms šis laikotarpis praeina nepastebimai, kitas „tomis dienomis“ kankina spazmai, galvos svaigimas, pykinimas ir kitos problemos. Net ir vaistai joms ne visada padeda...
 
Ką daryti? Kokios taisyklės padėtų išvengti nemalonios savijautos? Ko reikėtų vengti?
 

  • Operacijos. Jei yra galimybė jas nukelti – nukelkite. Menstruacijų metu tokios procedūros pakeliamos sunkiau, o kraujas kreša silpniau, todėl didesnė komplikacijų rizika.
  • Fizinė veikla. Niekas nepaneigs, kad fizinis aktyvumas naudingas visiems. Pirmenybę reikėtų teikti pasivaikščiojimams, kai kuriais atvejais – jogai (tinka ne visi pratimai). „Rimtas“ sportas „tomis dienomis“ papildomai apkraus organizmą, o per didelis aktyvumas gali paskatinti kraujavimą.
  • Vaistai (t.y. kraują skystinantys preparatai). Menstruacijų metu jų vartojimą reikėtų nutraukti. Jeigu galvos skausmą malšinate aspirinu, mėnesinių dienomis pirmenybę teikite paracetamoliui – taip kraujo prarasite mažiau ir neleisite organizmui nusilpti. Išimtis galima tik tuo atveju, jeigu skystinti kraują yra būtina: į tokių žmonių grupę patenka sergantieji išemine širdies liga, venų varikoze, asmenys po infarkto arba insulto – t.y. visi tie, kam kraują skystinančius preparatus dėl sveikatos problemų skiria gydytojas.
  • Šiluminės procedūros. Atsisakykite saunos, pirties ir šiltų vonių – ypač pirmosiomis menstruacijų dienomis. Tai padės išvengti infekcijos ir gausaus kraujavimo.
  • Lytiniai santykiai. Susilaikykite nuo jų bent pirmosiomis dienomis, arba naudokite prezervatyvus – taip sumažinsite infekcijos tikimybę.

 
Nedelskite ir apsilankykite pas ginekologą, jeigu menstruacijos nereguliarios, skausmingos ir itin nemalonios – tai gali reikšti įvairias ligas ir hormoninius pokyčius, kuriuos reikėtų koreguoti. Antra – gydytojai parinks tinkamiausią jums gydymą, patars, ką daryti, kad savijauta būtų geresnė, tad pašalinsite ne simptomus, bet ir nemalonių pojūčių priežastis.

Komentarai

Sveikata

Nerandi straipsnio? Pasinaudok paieška

Reklama

Populiariausi straipsniai

Reklama

Populiariausi receptai

Naujausi komentarai

Ar žinote, kad...

Į plastiką, iš kurio daromos LEGO detalės, dedama speciali medžiaga, kuri darant rentgeną šviečia ryškiau, kad būtų lengviau detalę aptikti, jei vaikas ją prarytų.

Reklama

Junkis prie mūsų ir Facebook'e!

Rinktiniai straipsniai

Reklama

Naudinga

Populiariausi straipsniai