Svarbiausios etiketo taisyklės seneliams (II dalis, pabaiga)

@ Pixabay

Senelių bendravimas su anūkais – sena kaip pasaulis, tačiau vis dar aktuali tema. Juk seneliai – vienos svarbiausių figūrų vaiko gyvenime, o blogo pavyzdžio rodyti nenori niekas. Jei norite, kad jūsų santykiai su vaikais ir anūkais būtų harmoningi, laikykitės šių taisyklių!
 
Nekritikuokite jaunų tėvelių dėl vaiko svorio. Svoris – tai labai slidi tema, kalbėti apie jį geriau nereikia. Ant jaunų ir nepatyrusių tėvelių pečių ir taip užvirsta sunki rūpesčių našta, o senelių kritika sunkumų įveikti nepadeda.
 
Neveskite anūkų į kirpyklą tėvams to nežinant. Vaiko šukuosena – tai vienas iš tų dalykų, kuriuos sprendžia tėvai. Nesistenkite nustebinti savo vaikų netikėta anūko šukuosena.
 
Nekvoskite anūkų, norėdami išgauti informaciją apie jų tėvus. Vaikai jūsų konfliktuose ir atostogų planuose neturi būti tarpininkai. Jei gresia skyrybos, vaikai ir taip išgyvena stresą – tardymai ir manipuliacijos sureguliuoti santykių šeimoje nepadės.
 
Nedovanokite gyvūnų. Nesvarbu, kaip anūkai žada, kad prižiūrės šuniuką ar kačiuką. Atminkite, kad gyvūnas – tai didelė atsakomybė. Sprendimą jį įsigyti gali priimti tik tėvai, atsižvelgdami į savo galimybes ir kitas aplinkybes. Juk šuo dovanojamas ne Kalėdoms, o visam gyvenimui!
 
Neerzinkite. „O, tai tavo nauja mergina? Tu ją myli?“ Nereikalingi klausimai ir komentarai apie asmeninį gyvenimą gali visam laikui atimti iš vaiko norą dalintis su jumis savo išgyvenimais.
 
Nepatarinėkite mamai, ar jai sėdėti namuose, ar dirbti. Šiuolaikinės mamos motinystės atostogomis ilgai nesidžiaugia. Seneliai turi leisti dukrai dėl karjeros i motinystės spręsti pačiai.
 
Nemaitinkite anūko taip, lyg jis mėnesį būtų nevalgęs. Saldainis – neblogai, bet juk ne po kilogramą per dieną tokiam mažam žmogučiui... Viskam turi būti saikas.

2 psl. »

Komentarai

Šeima ir laisvalaikis

Nerandi straipsnio? Pasinaudok paieška

Reklama

Populiariausi straipsniai

Reklama

Populiariausi receptai

Naujausi komentarai

Ar žinote, kad...

Statistikos duomenimis, 3-4 metų amžiaus vaikai kiekvieną dieną pasako maždaug 12000 žodžių ir užduoda apie 900 klausimų.

Reklama

Junkis prie mūsų ir Facebook'e!

Rinktiniai straipsniai

Reklama

Naudinga

Populiariausi straipsniai