Svarbiausios etiketo taisyklės seneliams (I dalis)

@ Pixabay

Senelių bendravimas su anūkais – sena kaip pasaulis, tačiau vis dar aktuali tema. Juk seneliai – vienos svarbiausių figūrų vaiko gyvenime, o blogo pavyzdžio rodyti nenori niekas. Jei norite, kad jūsų santykiai su vaikais ir anūkais būtų harmoningi, laikykitės šių taisyklių!
 
Ko negalima daryti seneliams?
 
Neignoruokite socialinio etiketo. Dauguma vyresnės kartos žmonių nesinaudoja socialiniais tinklais, arba naudojasi nelabai aktyviai, tačiau jeigu priklausote techniškai pasikausčiusiųjų ir aktyvių senelių grupelei, būtina laikytis socialinio etiketo taisyklių: nesidalinkite anūkų nuotraukomis, jeigu neturite jų ir tėvų sutikimo, nekomentuokite kiekvieno įrašo, nepaverskite jo dialogu, nepublikuokite įrašų, kur reiškiate nuoskaudas ar nepasitenkinimą vaikais ar anūkais, nekvieskite anūkų „į draugus“, jeigu jie patys to nenori, ir t.t.
 
Nerinkite anūkui ar anūkei vardo už tėvus. Išrinkti vardą – labai svarbi ir asmeniška tėvelių užduotis, o klausytis aplinkinių, peršančių savo nuomones, sunku. Mažai kam įdomu, kuo vardu jūsų tolimas, gerbiamas, anapilin iškeliavęs giminaitis, arba kaip jus vadindavo vaikystėje.
 
Nepirkite brangių dovanų, nepasitarę su tėvais (pavyzdžiui, milžiniško pliušinio lokio, kompiuterio, išmaniojo telefono ir t.t.). Seneliai neturi dovanoti tokių brangių dovanų be tėvelių žinios ir sutikimo.
 
Nepirškite savo įsitikinimų anūkams. Žinoma, jūs norite juos auklėti „teisingai“, tačiau leiskite jiems patiems pasitrinkti, kuo ir kada tikėti. Religija ir politinės pažiūros – kiekvieno asmeninis reikalas.
 
Nepalikite tėvų nežinioje. Tėvams nėra nieko baisiau, nei spėlioti, su kuo ir kur yra jų vaikas. Nors seneliu ir močiute galima pasitikėti, mama ir tėtis visada turi žinoti, kur ieškoti savo atžalos, ar jai viskas gerai, ką ji veikia.

2 psl. »

Komentarai

Šeima ir laisvalaikis

Nerandi straipsnio? Pasinaudok paieška

Reklama

Populiariausi straipsniai

Reklama

Populiariausi receptai

Naujausi komentarai

Ar žinote, kad...

Korėjoje į vaiko amžių įskaičiuojami tie 9 mėnesiai, kuriuos jis praleido motinos įsčiose, todėl korėjiečiams visada metais daugiau, nei jų bendraamžiams iš kitų šalių.

Reklama

Junkis prie mūsų ir Facebook'e!

Rinktiniai straipsniai

Reklama

Naudinga

Populiariausi straipsniai