Pats paprasčiausias ir saugiausias būdas numesti svorio be alinančių dietų – reguliariai darytis iškrovos dienas. Jos dar kartais vadinamos iškrovos dietomis, tačiau tai labiau ne dieta, bet organizmo medžiagų apykaitos stimuliavimas, padedantis organizmui deginti sukauptas riebalų atsargas ir pašalinti susikaupusius apykaitos produktus.
Valgyti ar ne?
Populiariausia iškrovos diena – visiškas maisto atsisakymas vieną dieną per savaitę (jeigu jų bus daugiau, medžiagų apykaita tik sulėtės). Laikantis tokios iškrovos dienos, per parą būtina gerti labai daug vandens (bent po 2–3 litrus) arba nesaldintos žolelių, žaliosios arbatos. Jei patingėsite, visos atliekos, esančios organizme, sunkiau pasišalins. Be to, ribojant mitybą, kepenyse ima kauptis tulžis, todėl iškrovos dieną, tik atsikėlus, rekomenduotina išgerti šaukštelį augalinio aliejaus arba tulžį varančių žolelių nuoviro. Šis lieknėjimo būdas nerekomenduojamas silpnesnio organizmo ar sergantiems žmonėms.
Daug paprasčiau laikytis iškrovos dienų, leidžiančių suvartoti iki 800–1000 kcal per dieną. Yra daug produktų, kuriuos tą dieną galima valgyti ir sulaukti norimo efekto. Minimalus kalorijų kiekis priklauso nuo jūsų aktyvumo ir organizmo stiprumo. Visą maistą reikia padalinti į kelias porcijas ir suvalgyti per dieną.
Pagrindinės iškrovos dienų taisyklės
Kad galimi nemalonūs pojūčiai būtų minimalūs, atsižvelkite į šias rekomendacijas.
- Iškrovos dienas darykite ne dažniau kaip 1–2 kartus per savaitę. Jei tęsite ilgiau, tik sulėtinsite organizmo medžiagų apykaitos procesus, todėl riebalai kaupsis daug greičiau.
- Išsirinkite patogiausią savaitės dieną (pavyzdžiui, šeštadienį arba sekmadienį) ir griežtai laikykitės leidžiamo meniu. Tai daug paprasčiau, negu ilgai trunkančios dietos. Nusiteikite pozityviai – po iškrovos dienos ir toliau galėsite valgyti įvairesnį maistą.
- Iškrovos dienomis valgykite mėgstamus produktus. Gudrybė paprasta – iškrovos dienos neteiks jokio malonumo, jeigu valgysite tai, kas jums visai nepatinka.
- Nebadaukite. Netapatinkite iškrovos dienų su bado dietomis – tai visiškai skirtingi dalykai. Jums tereikia suvartoti mažiau kalorijų (per dieną – iki 1000). Jei produktai sotūs, jūs visiškai nejausite alkio. Padalinkite paros normą į keletą lygių dalių – tai padės pagreitinti medžiagų apykaitos procesus ir atsikratyti nereikalingo svorio.
- Nepersistenkite. Didelis fizinis krūvis iškrovos dienomis nepatartinas, todėl daugeliui jas patogiausia daryti savaitgaliais. Ilsėkitės ir nepamirškite gerti daug skysčių (po 2,5–3 l). Geriausiai tinka mineralinis vanduo ir žalioji arbata.
- Padėkite savo skrandžiui. Paskutinis patiekalas prieš iškrovos dieną ir pirmas po jos turi būti lengvai virškinamas. Idealiai tinka daržovių sriubos, pieniškos ir vandenyje virtos košės.
- Per šventes neleiskite sau per daug atsipalaiduoti. Didžiausia visų švenčių problema ta, kad per jas mes esame linkę suvalgyti daugiau, negu reikia. Jeigu žinote, kad nesusilaikysite, iškrovos dienas darykitės du kartus – prieš šventę ar pasisėdėjimą, ir po to.
- Nenukrypkite nuo rekomenduotino valgiaraščio. Idealiu atveju jūsų dietų ir iškrovos dienų produktai turėtų sutapti. Tiek dietas, tiek iškrovos dienas planuokite tada, kai patiriamas stresas yra minimalus. Ir nežiūrėkite į tai kaip savęs kankinimą – jei dietos ir iškrovų dienos parinktos tinkamai, t.y. galite valgyti tai, kas jums patinka, rezultatai jus tikrai pradžiugins.
- Išmokite kovoti su alkio jausmu. Jeigu jaučiate, kad alkis neduoda jums ramybės, pamėginkite iš pradžių mažais gurkšneliais išgerti stiklinę kambario temperatūros vandens. Jei nepadeda – pertraukos tarp dviejų pagrindinių patiekalų metu užkąskite daržovių ir vaisių – kalorijų jie turi nedaug, tačiau yra sotūs ir naudingi, gerina virškinimo procesus ir neleidžia užkietėti viduriams.
- Daugiau miegokite. Nuolatinis neišsimiegojimas skatina riebalų kaupimąsi. Matematika paprasta: kuo mažiau miego, tuo daugiau nereikalingų kilogramų. Esmė ta, kad lėtinis nuovargis ir nuolatinis neišsimiegojimas sukelia melatonino trūkumą, o tai lemia svorio augimą. Kad taip nenutiktų, nesipriešinkite natūraliam gamtos ritmui. Prieš miegą išsimaudykite šiltoje vonioje su keliais lašais raminamųjų eterinių aliejų (pavyzdžiui, levandų), išgerkite raudonėlių arbatos su medumi (taip pat raminamuoju poveikiu pasižymi melisos), gerai išvėdinkite kambarį.
Komentarai