Su nėštumu susiję prietarai (II dalis)

Niekam negalima išduoti numatomos gimdymo datos – tada jis bus lengvesnis.

Paprotys slėpti šią dieną taip pat yra labai senas ir būdingas daugeliui tautų. Tai būdavo daroma dėl anksčiau jau minėtos priežasties – noro apsaugoti būsimąją mamytę nuo piktųjų dvasių. Todėl ir manyta, kad slaptas gimdymas yra lengvesnis. Šiuolaikinės moterys šio patarimo laikosi dėl kitos priežasties: paskutinėmis savaitėmis moterį labai erzina klausimai, kada ji pagaliau pagimdys – ypač tais atvejais, kai numatyta diena jau praėjusi. Jeigu esi dirgli ir pažeidžiama, apie „tą dieną“ gali niekam ir nepasakoti.

Negalima vaikui iš anksto nieko pirkti.

Anksčiau buvo manoma, kad jeigu rūbeliai paruošiami iš anksto, jie priklauso anapusinėms jėgoms. Šiandien vargu ar toks patarimas atrodo racionalus ir patogus – juk su nuogu mažyliu neišeisi nei iš gimdymo namų, nei bėgsi į parduotuvę pirkti lovytės ir panašiai, o palikti visą darbą giminėms ir draugams, tikintis, kad jie atspės, ko tau ir tavo mažyliui reikia, kas tau patinka, yra naivu. Jeigu vis dėlto nenori nieko pirkti iš anksto, bent jau susipažink su vaikiškų prekių asortimentu, apsižiūrėk, kas ir kur yra – po gimdymo galėsi nusiųsti savo vyrą ar ką nors iš artimųjų nupirkti konkretų daiktą – tokį, koks tau patiko.

Moteris kūdikiui kraitelio neturi ruošti pati – šį darbą būtina palikti giminėms ir artimiesiems.

Viskas priklauso nuo to, kas turima omenyje, kai sakoma „ruošti kraitelį“. Jeigu įsivaizduoji, kad būsimoji mamytė turi plėšytis viena, ieškoti ir pirkti viską, kas bus būtina, toks pasiruošimas geruoju nesibaigs. Tačiau jeigu kalbame apie per daug nevarginančias keliones į parduotuvę, vaikiškų prekių katalogų vartymą, tokia veikla teiks vieną malonumą.

2 psl. »

Komentarai (6)

Kamilė 2014-02-06 11:39
Girdėjau, kad nėščiai vogti negalima, nes vaikas bus vagis . ;p
Tildė 2012-02-17 17:42
O manęs, tiesą sakant, nestebina. Žmonės supranta, kad visa tai prietarai, ir per daug jais netiki. Tačiau pasąmonėje kirba netikrumo jausmas ir klausimas: "O jeigu?..." Juk dėl tų pačių priežasčių sportininkai prieš rungtynes nekeičia savo "sėkmingų" apatinių, o studentai prieš egzaminus neplauna galvos :) Dažniausiai supranta, kaip tai kvaila, bet tokios yra nerašytos taisyklės, įpročiai. Viltis, kad pasiseks.
lavaste 2012-02-17 17:11
Oj, prisijuokiau beskaitydama. Iki siol daugumos prietaru nezinojau :)
dezdemona 2012-02-17 17:05
Kažkaip kai buvau nėščia išvis jokių prietarų negirdėjau. Tik vieną, kad nėščiajai negalima atsakyti jei jinai ko nors nori.
Lina 2012-02-17 17:04
Kas aplamai gali tikėti tokiais prietarais? :|
Viltė 2012-02-17 13:05
Aš valgydavau pasislėpusi :) draudžiamas maistas visada saldesnis

Gimdymas

Nerandi straipsnio? Pasinaudok paieška

Reklama

Populiariausi straipsniai

Reklama

Populiariausi receptai

Naujausi komentarai

Ar žinote, kad...

Kalbant apie vaikus Japonijoje nevartojami žodžiai "blogas" ir "negeras".

Reklama

Junkis prie mūsų ir Facebook'e!

Rinktiniai straipsniai

Reklama

Naudinga

Populiariausi straipsniai