Su nėštumu susiję prietarai (I dalis)

Prietarai – neatsiejama mūsų gyvenimo dalis. Dažniausiai jie susiję su draudimais: nedaryk to, nežiūrėk ten, nevalgyk šito ir panašiai... Nemaža jų dalis puikiai žinoma ir nėščiosioms: dalyje tikrai galima rasti kruopelytę tiesos, kokį nors medicininį paaiškinimą, kiti gi yra visiškai nepagrįsti, bet vis tiek gąsdina būsimąsias mamytes. Prisiminkime dažniausius ir viską išsiaiškinkime. Gal baimintis visai neverta?

Jeigu moteris nėštumo metu mezga, neria arba bent jau narplioja mazgus, vaikutis gali susipainioti virkštelėje.

Šis prietaras yra labai senas, kaip ir tas, kuriuo tikėjo dar mūsų močiutės: nereikia valgyti raudonų uogų – vaikutis gims raudonas, arba žuvies – bus nebylys. Šiandien visa tai galima drąsiai laikyti pramanais. Medicininiu požiūriu, prietaras apie tai, kad mažylis dėl mamos pomėgio rankdarbiams susipainios virkštelėje, yra nepagrįstas. Kas kita – dalis apie uogas ir žuvį bei jūros gėrybes. Šie produktai yra gana stiprūs alergenai, tad besaikis jų vartojimas gali sukelti vaisiaus polinkį į kokią nors alerginę reakciją (vadinasi, raudonis ant veiduko iš tiesų gali atsirasti, tačiau nebyliu mažylis vargu ar gims).

Nėštumo metu nepatartina siūti, nes vaikutis negalės ateiti į šį pasaulį.

Šio prietaro kilmė yra panaši į anksčiau minėto. Jokio logiško pagrindo jis neturi. Vis dėlto reikėtų pabrėžti, kad rankdarbiais užsiimti būtina sėdint patogia poza – juk ilgai jos nekeičiant gali sutrikti kraujotaka ir vaisiaus aprūpinimas maistinėmis medžiagomis. Atkreipk dėmesį į tai, kaip vaikutis reaguoja į tavo pomėgius. Jeigu jis ima aktyviai judėti arba atvirkščiai – aprimsta, reikėtų padaryti pertrauką, pagulėti arba pasivaikščioti.

2 psl. »

Komentarai (2)

migla 2012-02-14 18:42
Man neteko girdėti, kad negalima kelti rankų arba siūti. Ir apskritai - dauguma iš šių mitų net ir skamba juokingai
Šarlotė 2012-02-14 11:46
Kai kurių net negirdėjau :)

Gimdymas

Nerandi straipsnio? Pasinaudok paieška

Reklama

Populiariausi straipsniai

Reklama

Populiariausi receptai

Naujausi komentarai

Ar žinote, kad...

Japonijoje, dviračių statymo vietose, būna pastatyti du ženklai. Viename iš jų nupiešti tvarkingai surikiuoti dviračiai ir užrašyta "Taip dviračius stato geri vaikai", o kitame ženkle galima išvysti padrikai sustatytus dviračius ir užrašą "Taip geri vaikai dviračių nestato".

Reklama

Junkis prie mūsų ir Facebook'e!

Rinktiniai straipsniai

Reklama

Naudinga

Populiariausi straipsniai