Stanginimasis gimdant

Ko gero jau esi perskaičiusi daugybę literatūros ir išnaršiusi visą internetą ieškodama atsakymų į klausimą kaip lengviau ir kuo neskausmingiau pagimdyti. Tu jau pasikaustei gimtymo etapų ir gimdyvės elgsenos jų metu klausimais. Vis tik pakalbėkim apie tą itin svarbų antrąjį gimdymo etapą, t.y. apie stanginimąsi ir apie tai, kaip teisingai elgtis, norint nepakenkti nei sau, nei kūdikiui.        

Ką daryti?

Antrajame etape nuo tavęs priklauso labai daug, juk tavo galiose ne tik dalyvauti, bet valdyti patį procesą. Sąrėmių eiga buvo gera, todėl klausimas ar gimdymo skatinimas kenksmingas tavęs jau nejaudina. Būtent nuo to, ar teisingai elgsiesi, ar tiksliai vykdysi visus gydytojo ir akušerės nurodymus, priklausys gimdymo rezultatas.      

Kas vyksta?

Antrame gimdymo etape jau įprastus tau gimdymo sąrėmius pakeis nauji pojūčiai. Tau gali pasirodyti, kad norisi į tualetą “dideliam” reikalui. Tačiau tiesa yra kita. Tai prasideda stanginimasis. Prie gimdos susitraukimų prisideda diafragmos, o taip pat ir pilvo preso  susitraukimai. Vyksta tai refleksiškai, kai apatinė vaisiaus dalis spaudžia dubens dugną.

Kaip ilgai?

Jeigu gimdymas pirmas, tai stanginimosi etapas gali tęstis dvi valandas, per tą laiką kūdikis praeina pro gimdymo takus, kurių ilgis 10 cm. Moterims, gimdančioms antrą kartą, šio etapo laikas gali sutrumpėti, nes takas jau “pramintas”. Kodėl yra svarbu, kad tai neįvyktų pernelyg greitai? Todėl, kad staigus vaiko prasiveržimas pro gimdymo takus gali traumuoti vaiką. Vaiko kauliukai labai minkšti ir jie palaipsniui prisitaiko prie moters gimdymo takų, o išėjimas į pasaulį įvyksta mažiau skausmingai tiek mamai, tiek vaikui. Vis tik ir pernelyg užtempti šio etapo nereikėtų, todėl, kad stanginimosi metui kūdikis gauna ribotą kiekį deguonies, o užsitęsęs gimdymo procesas gali iššaukti asfiksijas.      

2 psl. »

Komentarai (3)

Vaida 2012-05-15 08:47
Milda, manau naudingi ir toms, kurios vyksta į gimdymo namus. Tiesiog stresinėje situacijoje moterys dažnai pamiršta, ko mokėsi ir nebegirdi ką sako gydytojai :)
Dainora 2012-05-14 16:24
Bjauriausias dalykas po gimdymo - tai hemorojus :(
milda 2012-05-14 12:21
pačioms geriau nesitreniruoti, kol ne laikas (sako, pavojinga), o kai gimdymas prasideda, viską turi prižiūrėti gydytojas. Šie patarimai iš esmės naudingesni toms, kurios dėl kažkokių priežasčių lieka vienos ir nenori/negali nuvažiuoti į ligoninę.

Gimdymas

Nerandi straipsnio? Pasinaudok paieška

Reklama

Populiariausi straipsniai

Reklama

Populiariausi receptai

Naujausi komentarai

Ar žinote, kad...

Jei vaikas apsinuodijo rūgštimi arba šarmais, jokiu būdu negalima dirbtinai jo vimdyti, nes šios medžiagos dar kartą nudegins gleivinę. Šiuo atveju reikia duoti išgerti 2 stiklines vandens.

Reklama

Junkis prie mūsų ir Facebook'e!

Rinktiniai straipsniai

Reklama

Naudinga

Populiariausi straipsniai