Skydliaukės ligos prieš nėštumą ir po jo

Nėštumo metu, kai įsčiose aktyviai vystosi vaisius, būsimajai mamytei tiesiog būtinas jodas. Jis padeda išvengti skydliaukės ligų. Yra žinoma, kad jos veikla tiesiogiai priklauso nuo to, kiek šio elemento gauna organizmas. Skydliaukė – tai vidinės sekrecijos liauka, gaminanti hormonus, reguliuojančius medžiagų apykaitos ir augimo procesus, kontroliuojančius audinių ir organų brandą. Šie hormonai stimuliuoja baltymų, darančių įtaką lytiniam brendimui, menstruacinei funkcijai, ovuliacijai, gamybą. Jie taip pat labai svarbūs ir nėštumo metu.

  • Nėščiosios organizme vyksta greitesni apykaitos procesai, skydliaukė ima intensyviau gaminti hormonus, būtinus tiek būsimajai mamytei, tiek jos mažyliui.
  • Skydliaukė pradeda formuotis 3–4 embriono vystymosi savaitę, 10–12 jau gali kaupti jodą, o 15 – sintetinti hormonus.
  • Beveik visą pirmąją nėštumo pusę vaisiaus vystymasis priklauso nuo to, ar mamytės skydliaukė išskiria pakankamai hormonų.
  • Skydliaukės veikla priklauso nuo to, kiek organizmas gauna jodo: jeigu jo užtenka (paros norma yra 150–200 mikrogramai), nei tavo, nei mažylio sveikatai niekas negresia.
  • Jeigu jodo nepakanka, nėštukei gali atsirasti pagurklis: augdama skydliaukė gamina naujas ląsteles, kurios padės susintetinti didesnį hormonų kiekį. Kai kurioms moterims ji padidėja 20–40 %, nors išoriškai tai ne visada matyti. Būna ir komplikacijų: gestozė, anemija, per anksti pradėjusi sluoksniuotis placenta, persileidimas ir kitos problemos. Maža to – moteris gali iš viso nepastoti.

Kaip būsimąjį mažylį veikia skydliaukės ligos ir sutrikimai?

Jodo trūkumas (nuo šio elemento priklauso hormonų, būtinų jums abiems, sintezė) daro įtaką fiziniam vystymuisi (mažylis auga labai lėtai, gimsta per mažo svorio), centrinės nervų sistemos formavimuisi (mažylis gali gimti kurčnebylys, paralyžuotas, išsigimęs). Įvairūs nuokrypiai gali pasireikšti netgi ne iš karto, o pereinamuoju augimo periodu, lytinio brendimo metu.

2 psl. »

Komentarai (6)

magdė 2015-07-19 15:30
Turiu skydliauke ir labai trūksta jodo man bet geriu vaistus noriu pastoti? Ar nuo trūkumo jodo galiu nepastoti? Arba kažkas būtu negerai vaikeliui ar net man pačiai??? :(
greta 2015-02-25 21:57
Padekite man.esu nescia 33sav nepriaugau nej vieno kg bet pati istikruju sulysau daktarai sako vaikelis normoje.kadaise turejau problemu su skydliauke bet dabar ji vel suaktyvejo.ar man yra del ko baimintis kad su vaikeliu kas nutiks????
Juste 2014-03-09 17:56
tau blogai su skydliauke, skubiai tikrinkis skydkiauke,reikalingi 3-ys tyrimai ir biopsija,kad tikrai zinotum kokia ta skydliauke,pradesi gerti hormonus ir viskas praeis,tik nelauk,mano sesei irgi taip buvo,db puikiai jauciasi,o jei neisi,gali tapti skydliauke piktybine ir t.t.t, gali net ...
Juste 2012-07-12 19:07
As po trecio gimdymo,bet esu ziauriai issekusi,nors ir geriu tiroksina kas ryta,bet padetis negereja.Nors man dar ir mama labai padeda,bet as esu kaip vagonus krovusi,vos kojas velku. Reiks eit pas gydytoja,bet nezinau jau ka dayti, nors imk ir virve uzsimesk ant kaklo.
Sultonė 2012-02-22 14:45
Va va, aš po gimdymo jaučiausi visiškai išsekusi. Pasidėjo gili depresija. Žinoma, poilsio tikrai trūko, tačiau atgauti jėgų nepadėjo net artimųjų pagalba. Tada mane ir pasiuntė pasitikrinti skydliaukės.
Amelija 2012-02-22 10:27
Gerti ar ne - pasakys gydytojas. Pačioms nėra ko eksperimentuot.

Sveikata

Nerandi straipsnio? Pasinaudok paieška

Reklama

Populiariausi straipsniai

Reklama

Populiariausi receptai

Naujausi komentarai

Ar žinote, kad...

Ketvirtadalis identiškų dvynių yra veidrodiniai dvyniai. Jų plaukai krenta į skirtingas puses, jie turi veidrodinio tipo pirštų antspaudus ir jeigu vienas yra dešiniarankis, tai kitas – kairiarankis. Tačiau identiški dvyniai turi beveik vienodus protinius sugebėjimus. Tokie dvyniai dalinasi 100% DNR.

Reklama

Junkis prie mūsų ir Facebook'e!

Rinktiniai straipsniai

Reklama

Naudinga

Populiariausi straipsniai