Skaitytojos nuomonė: ar vaikui tinka netradicinė medicina?

Už įdomų straipsnį dėkojame Pasmama.lt skaitytojai Jūratei Norkūnaitei.

Tikrai visi bent kartą gyvenime esame sirgę ir gydęsi vaistais, nepaisant to, kiek daug aplinkui kalbama apie neigiamą jų poveikį. Kai netikėtai smarkiai suserga mažylis, apie alternatyvius gydymosi būdus dažniausiai net nepagalvojama, juk ligą reikia įveikti čia ir dabar. Gal ir teisingai, juk receptą išrašys patyręs profesionalas, taigi menkai tikėtina, kad vaistai labai pakenks. Ir vis dėl to, galbūt netradicinė medicina taip pat gali rasti vietelę vaiko gyvenime?

Netradiciniai gydymo metodai gali būti labai naudingi ir veiksmingi gydant lėtinius susirgimus pasyvioje ligos stadijoje. Įvairios žolelių arbatos, specialūs pratimai ir kiti netradicinės medicinos būdai iš tiesų gali padėti sustabdyti ligos progresą ir sustiprinti organizmą. Vis dėl to, naudotis alternatyvios medicinos metodais paūmėjimo laikotarpiu nepatariama. O nustatyti, ar toks gydymo būdas yra naudingas, ar kenksmingas, gali tik profesionalūs gydytojai.

Tiesą sakant, pastaruoju metu klasikinė ir alternatyvi medicina vis labiau artėja viena prie kitos. Juk iš tiesų visai nenustebtumėte, jei poliklinikoje gydytojas vietoj vaistų pasiūlytų išmėginti žolelių arbatas, masažus arba tempimo pratimus. Ilgą laiką visi buvo pripratę prie spartaus gyvenimo tempo, todėl pasirūpinti savo sveikata tiesiog nelikdavo laiko. Geriausia išeitis buvo išgerti kelias tabletes. Dabar viskas keičiasi: vis daugiau žmonių stengiasi propaguoti sveiką gyvenimo būdą, todėl natūralu, kad ir gydytojai prisiderina prie pacientų poreikių.

Šiek tiek keistas atrodo tik netradicinės medicinos atstovų požiūris. Kartais atrodo, kad jie kategoriškai nusiteikę prieš tradicinius gydymosi metodus, tačiau kaip paaiškinti mamai, kurios vaikas siaubingai karščiuoja, kad jam negalima gerti vaistų. Taip, yra vienas puikus posakis „Vaistai vieną gydo, kitą žaloja“, tačiau ar ekstremaliu atveju visuomet galvojame apie pasekmes? Juk svarbiausia – visais įmanomais būdais įveikti dabartinę problemą.

2 psl. »

Komentarai (6)

Danguolė 2012-08-29 16:53
žodžių žaismas :) pati šias sąvokas painioju
O 2011-11-29 16:12
Mano supratimu alternatyvi ir yra netradicinė mūsų kultūroje.
Fiona 2011-11-29 13:49
Klasikinė, alternatyvi ir netradicinė medicina - visiškai skirtingos sąvokos, ir reiškia visiškai skirtingus dalykus. Tai, kas mums atrodo netradicinė medicina, kitose kultūrose gali būti taikoma jau nuo neatmenamų laikų. Tokie apibrėžimai labai situatyvūs, tad susipainioti nesunku.
Mildai 2011-11-29 10:06
Milda, sutinku su tavimi. Iš esmės svarbiausia nepulti į kraštutinumus.
Milda 2011-11-29 10:02
Aukštos temperatūros žolelėm nemušu, bet kokią slogą, kosulį ar gerklės skausmą liaudiškais būdais tikrai galima įveikti. Eksperimentuoti ant vaiko nereikėtų, bet išmėginus savo kailiu ir įsitikinus, kad tai veiksminga, manau, galima siūlyti ir vaikui.
Virga 2011-11-29 09:50
Žinot, man regis eksperimentuoti su sveikata, ypatingai vaiko, nereikėtų. Suaugusieji, tebūnie... o štai vaiko organizmas nėra atsparus, todėl bet kokia liga gali jį smarkiai paveikti. Nepykit, bet aš netikiu stebuklingom žolelėm kaip gydymo metodu. Gal jos ir padeda apsisaugoti nuo paties susirgimo ir stiprinti imunitetą, bet pačiam gydymui (kaip pagrindinė gydymo priemonė) visai netinka.

Vaikų sveikata

Nerandi straipsnio? Pasinaudok paieška

Reklama

Populiariausi straipsniai

Reklama

Populiariausi receptai

Naujausi komentarai

Ar žinote, kad...

Vaikai pradeda sapnuoti dar prieš gimimą.

Reklama

Junkis prie mūsų ir Facebook'e!

Rinktiniai straipsniai

Reklama

Naudinga

Populiariausi straipsniai