"Sekmadieninio" tėčio privalumai ir trūkumai

Šiuolaikiniame pasaulyje nieko per daug nebestebina tas faktas, kad kai kurios mamytės nusprendžia vaiką auginti pačios. Priežasčių gali būti įvairiausių – išblėsę jausmai, nuoskaudos, nepateisinti lūkesčiai, apgavystės ir panašiai. Net jeigu aplinkybės klostosi ne taip, kaip nori, net jeigu tenka skirtis su savo antrąja puse, tai dar nereiškia, kad turi atimti galimybę bendrauti vaikui su savo tėveliu. Kartais tenka paminti savo išdidumą ir ieškoti kompromisų dėl mažylio laimės ir gerovės. Tikriausiai ir tu pati nebūsi laiminga, jeigu mamtysi, kad tavo atžalėlei trūksta šilumos ir švelnumo. Tai gali suteikti „sekmadieninis“ tėtis.

Vaiko bendravimas su tavo buvusia antrąja puse turi savų privalumų ir trūkumų. Apie tai šį kartą ir pakalbėkime.

Pirmiausiai nukenčia vaikai

Tėveliai gal kada nors vienas kitą beprotiškai mylėjo, kėlė vienas kitam pavydo scenas, ir jų gyvenimas kažkuo priminė meksikietišką serialą. Deja, neretai nutinka taip, kad jausmai praeina, gyvenimas kartu tampa tiesiog nepakenčiamas ir nebemielas, pora nusprendžia skirtis, o nukenčia... Taip, atspėjai. Jų mažylis.

Juk dėl tėvų dėmesio stokos ir abejingumo vaikai gali kentėti visą savo gyvenimą. Taip mažieji piliečiai išauga į savimi nepasitikinčius, kompleksuotus ir nestabilius žmones, kartais netgi linkusius į agresiją, despotizmą, nusikalstamą veiklą ir asocialų gyvenimą.

Vaikai kaip kempinė sugeria pačią įvairiausią informaciją – tiek teigiamą, tiek neigiamą (o pastarosios, kad ir kaip bebūtų gaila, mūsų laikais yra daug daugiau). Pagalvok, kas geriausia tavo mažyliui. Tai, žinoma, nereiškia, kad tu ir tavo sutuoktinis turite kentėti ir toliau vaidinti šeimą, jeigu abu žinote, kad jos nebėra. Tiesiog kartais tenka paminti savo ambicijas ir ieškoti visiems jums priimtinos išeities.

2 psl. »

Komentarai (4)

nesvarbu 2012-12-17 20:09
Na manau kad tecio ir reikia vaiku auklejimo
bet vaiko santykiai gali buti ir blogi
na kaip pasakus kokus patarimus zinau
to Zivile 2012-10-03 01:51
O vaikas nenukencia? tetis yra pirmiausia TETIS - jis turi nesti atsakomybe uz savo vaika. Todel skyrybos ir yra tragedija.
dovile 2012-06-04 20:19
pritariu zivilei,manau kad nukencia naujai kuriama seima.
Zivile 2012-05-29 01:00
O p-er toki artima tecio ir vaiko bendravima negyvenant kartu nenukencia naujai kuriama tecio ar mamos seima??

Vaikai ir tėvai

Nerandi straipsnio? Pasinaudok paieška

Reklama

Populiariausi straipsniai

Reklama

Populiariausi receptai

Naujausi komentarai

Ar žinote, kad...

Korėjoje į vaiko amžių įskaičiuojami tie 9 mėnesiai, kuriuos jis praleido motinos įsčiose, todėl korėjiečiams visada metais daugiau, nei jų bendraamžiams iš kitų šalių.

Reklama

Junkis prie mūsų ir Facebook'e!

Rinktiniai straipsniai

Reklama

Naudinga

Populiariausi straipsniai