Savarankiškumo ugdymas: mokomės virtuvėje

Rainer Berg/Westend61/Corbis nuotr.

Įpilti vandens į stiklinę, įsidėti maisto į lėkštę, savarankiškai valgyti su šakute ar šaukšteliu – visi šie veiksmai, kuriuos mes, suaugusieji, darome automatiškai, reikalauja tam tikrų įgūdžių, taigi vaikui teks gerokai pasitreniruoti, kol jis viską išmoks daryti teisingai. Taip, iš pradžių vandenį jis išlaistys pro šonus, į lėkštę dedamas maistas tikriausiai atsidurs ant žemės, o pasemti košės su šaukšteliu ir dar sugebėti tą košę sėkmingai nunešti iki burnytės taip pat gali nepavykti. Tačiau nereikia skubėti, nes po truputėlį mokantis mažyliui seksis vis geriau ir geriau. O su pirmaisiais įgudžiais galima bus pereiti ir prie daugiau savarankiškumo. Taigi, šį kartą apie tai, ką vaikas galėtų daryti virtuvėje.

Visų pirma turi suprasti, kad mažylis nebus savarankiškas tol, kol jam stigs paprasčiausių įgūdžių. Žinoma, tau pačiai surinkti išbyrėjusius žirnius atrodo labai paprasta, tačiau vaikučio rankytės dar nėra gerai ištreniruotos, taigi net ir toks paprastas darbas jam gali atimti labai daug laiko. Tačiau nesistengiant nieko ir nepavyks. Padėk savo mažyliui mokytis: kol gamini maistą, paberk jam ant staliuko žirnių, pupelių, ryžių ar kitų birių produktų ir paprašyk, kad jis juos surūšiuotų atskiromis krūvelėmis ir sudėtų į puodelius. Šis paprastas žaidimas leis tau ramiai suktis virtuvėje, nes vaikas bus užsiėmęs, o pačiam vaikui tai bus ir įdomu, ir naudinga, nes lavinsis jo judesiai ir mąstymas. Kai pamatysi, kad su tokiais lengvais darbeliais mažylis nesunkiai susitvarko be tavo pagalbos, gali pereiti prie sunkesnių užduotėlių. Tuos pačius puodelius su biriais produktais paprašyk pernešti į kitą vietą, nieko neišbarstant. Pirmaisiais kartais puodelis neturėtų būti pilnas, nes mažylio rankos dar tikrai drebės ir viskas gali pabirti į šalis. Vėliau, kai vaikutis jau apsipras tvirtai laikyti puodelį, padidink jo turinio kiekį, o birius produktus galiausiai pakeisk skysčiais.

2 psl. »

Komentarai (1)

neringa 2013-06-01 09:44
deeti kiausinius, pillstyti vandeni i iv.daiktus, gali buti kiauri, viskas gerai

Vaikų ugdymas

Nerandi straipsnio? Pasinaudok paieška

Reklama

Populiariausi straipsniai

Reklama

Populiariausi receptai

Naujausi komentarai

Ar žinote, kad...

Daugiausiai vaikų turintis žmogus pasaulyje - tai Maroko sultonas Ismailas. Jis augina 548 sūnus ir 340 dukterų. Jo hareme vaikas gimsta maždaug kas 20 dienų.

Reklama

Junkis prie mūsų ir Facebook'e!

Rinktiniai straipsniai

Reklama

Naudinga

Populiariausi straipsniai