„Pampers“ pataria: nors ir labai norėtumėme, bet negalime visuomet būti šalia savo vaikų ir apsaugoti jų nuo visų tykančių pavojų, todėl labai svarbu nuo pat mažens ugdyti vaiko gebėjimą pasirūpinti savo saugumu.
Vaikus saugumo taisyklių pradėkite mokyti nuo pat pirmųjų gyvenimo metų - žinoma, vos metukų ar dvejų pyplys dar ilgai vienas neis pasivaikščioti, tačiau kuo anksčiau vaikas suvoks, pavyzdžiui, saugaus ėjimo per pėsčiųjų perėją prasmę, tuo patikimiau ši informacija įsitvirtins jo galvelėje. Vaikas turi žinoti savo ir tėvų vardus, pavardę, namų adresą, telefonų numerius.
Vaikas nuo pat mažumės turėtų būti pratinamas pasakyti savo vardą ir pavardę. Vos paaugusiam vaikui paaiškinkite, kad mama, tėtis, močiutė, senelis ir kiti vaiko artimieji turi vardus ir pavardes, vis paprašykite vaiko juos įvardinti, kad geriau įsimintų. Skaičius pažįstančiam, atmintį lavinti pradėjusiam vaikui naudinga įsiminti bent vieną ar du artimiausių šeimos narių telefono numerius. Vaikui pasiklydus ar patekus į kitą nelaimę ši informacija yra labai svarbi ir labai padeda greitai grįžti pas tėvelius!
Vaikas turi suvokti savo kūno privatumą. Deja, statistika rodo, kad dažniausiai vaikus seksualiai išnaudoja artimoje aplinkoje esantys žmonės, o situacijos rimtumo nesuprantantys, vėliau ir prigąsdinti mažyliai užsisklendžia savyje, tyli. Vaikui nuo pat mažumės labai svarbu aiškinti, kad niekas neturi teisės jo netinkamai liesti, čiupinėti, prašyti nusirengti (tiek gyvai, tiek ir internetu), o jeigu tai nutinka, būtina nedelsiant pasakyti tėveliams.
Negalima niekur eiti su nepažįstamaisiais ir negalima iš jų nieko imti. Mokyti vaikus nekalbėti su nepažįstamaisiais nėra pati geriausia idėja - vaikui pasiklydus ar patekus į kitokią bėdą jam gali reikėti suaugusiųjų pagalbos. Lieskite vaikui kalbėti su nepažįstamaisiais, pamokykite paprašyti jų iškviesti policiją ar kitą pagalbos tarnybą, tačiau pabrėžkite, kad vaikui negalima kažkur eiti su nepažįstamais žmonėmis, sėsti į jų automobilį, imti jų siūlomus skanėstus, žaislus ar pan.
Policininkai ir kitos tarnybos visada padės. Tėvai kartais daro klaidą nepaklusnų vaiką gąsdindami policija. Vaikas turi suprasti, kad policininkai, ugniagesiai, medikai ir visuomeninių tarnybų atstovai yra visuomet pasirengę padėti, o ne laukia, kol galės mus nubausti. Vyresniam vaikui būtina papasakoti apie skubios pagalbos numerį 112, paaiškinti, kada reikia juo skambinti ir ką pasakyti paskambinus.
Gatvėje ir prie jos būtina elgtis atsargiai. Kiekvieną kartą eidami per perėją priminkite vaikui šviesoforo spalvų reikšmę, mokykite, kad reikia sustoti, apsižvalgyti ir eiti tik įsitikinus, kad neatlekia automobilis. Vaikui taip pat svarbu suprasti, kad reikia elgtis atsargiai ne tik einant per gatvę, bet ir būnant netoli jos. Pavyzdžiui, vaikas turi žinoti, kad negalima žaisti prie pat gatvės, bėgti į gatvę, jeigu ten nuriedėjo kamuolys ir pan.
Negalima žaisti su ugnimi. Vaikas turi žinoti, kad jam draudžiama žaisti su bet kokiais ugnies šaltiniais ir suprasti draudimo priežastis. Nepaisant to, sukurkite vaikui kuosaugesnę aplinką ir degtukus laikykite jam nepasiekiamoje vietoje, naudokite tik žiebtuvėlius su apsauga nuo vaikų, niekuomet nepalikite vaiko be priežiūros prie degančių žvakių, laužo, grilio.
Negalima eiti prie vandens telkinių be suaugusiojo palydos. Vanduo (ypač jeigu tai tekanti upė ar banguojanti jūra) kelia grėsmę net ir plaukti pramokusiam arba į vandenį su gelbėjimosi ratu, liemene ar kitomis pagalbinėmis priemonėmis lipančiam vaikui. Vaikas turi žinoti, kad maudytis galima tik prižiūrint suaugusiems, tačiau net ir tada negalima toli plaukti, išdykauti, taškyti ar vandenyje stumdyti kitų.
Namuose visuomet reikia laikytis saugumo taisyklių. Vaikui pradėjus ropoti reikia pasirūpinti namų saugumu ir uždengti rozetes, pritvirtinti prie sienų baldus, nepalikti degtukų, buitinės chemijos priemonių, vaistų, aštrių peilių ir kitų pavojų keliančių daiktų vaikui pasiekiamoje vietoje. Net jeigu namai, atrodytų, yra tinkamai paruošti, vaikas turi žinoti visas saugumo taisykles ir elgtis atsakingai.
Negalima lįsti prie svetimų naminių ir laukinių gyvūnų. Dauguma vaikų labai domisi ir nori draugauti su gyvūnais, tačiau mažyliai turi žinoti, kad gyvūnai gali būti nenusiteikę bendrauti. Laukinius gyvūnus ar paukščius reikėtų stebėti per saugų atstumą, netrikdyti jų ramybės, nešerti ir nelesinti. Svetimus naminius gyvūnus galima paglostyti ar su jais pažaisti tik atsiklausus leidimo ir tik su gyvūno šeimininko priežiūra.
Svarbu nenutolti nuo tėvų (auklėtojų ar kitų suaugusiųjų) ir žinoti, ką daryti pasiklydus. Vaikas turi žinoti, kad svarbu nenuklysti ir visuomet būti šalia tėvų ar kitų jį tuo metu prižiūrinčių suaugusiųjų - pavyzdžiui, galite susitarti su vaiku, kad jis privalo eiti įsikibęs į jūsų ranką. Išmokykite vaiką, kad pasiklydus reikia suaugusiems pasakyti savo ir savo tėvų vardus bei pavardę, galite į vaiko kišenę įdėti lapelį arba tiesiai ant rankos užrašyti savo telefono numerį (ypač, jeigu lankotės didelėje, judrioje žmonių susibūrimo vietoje, pavyzdžiui, prekybos centre, oro uoste, mugėje).
Saugumo taisyklės, kurias turi žinoti visi vaikai

@ Shutterstock
Kūdikių ir vaikų raida
Kūdikis blogai miega: kodėl ir ką daryti? „Pampers“ pataria: neramus kūdikio miegas yra viena dažniausių problemų su kuria susiduria tėveliai... Negalintis užmigti ar dažnai naktį pabundantis kūdikis nepailsi, ryte pabunda irzlus, tad po sunkios nakties vos ant kojų besilaikančios mamos ir tėčio laukia dar viena sudėtinga diena... Kaip to išvengti?
Kaip išrinkti vaikui vardą? „Pampers“ pataria: vaiko vardo pasirinkimas labai svarbus žingsnis - juk vardas augantį mažylį lydės visą gyvenimą! Dalinamės naudingais patarimais, palengvinsiančiais vardo rinkimo procesą.
Ką daryti, jeigu vaikas nenori maudytis? „Pampers“ pataria: vieni vaikučiai noriai turškiasi vandenyje ir jiems maudynės - ne privaloma higienos procedūra, o smagiausia pramoga, tačiau kitiems kelionė į vonią yra nubarstyta ašaromis... Kodėl? Ką daryti, kad maudynės vaikui teiktų tik malonias emocijas?
Vaikas bijo kirptis: ką daryti? „Pampers“ pataria: daugeliui mažylių pasireiškia baimė kirptis plaukučius, o kartais apsilankymas kirpykloje ar vien žirklių vaizdas iššaukia nenumaldomą verksmo ir isterijos priepuolį. Kodėl vaikas bijo kirptis ir ką daryti, kad padėtume jam įveikti šią baimę?
7 žaidimai su makaronais „Pampers“ pataria: daugelis vaikučių labai mėgsta valgyti makaronus, tačiau jie puikiausiai tinka ir žaidimams! Siūlome žaidimus, kurie yra labai naudingi smulkiosios motorikos bei kūrybiškumo lavinimui ir tikrai patiks vaikams!
Dešiniarankis ar kairiarankis: galima atskirti labai anksti „Pampers“ pataria: buvimas dešiniarankiu ar kairiarankiu, manoma, nulemtas genetikos ir neturi jokios įtakos vaiko raidai, tačiau įdomu išmokti anksti pastebėti ženklus ir sužinoti, kuri rankytė vaikui augant taps dominuojanti.
Kaip lavinti kūdikio jutimus? „Pampers“ pataria: žmogus turi 5 pagrindinius jutimus, padedančius jam pažinti pasaulį: regą, klausą, lytėjimą, skonį ir uoslę. Juos galima (ir tikrai verta!) pradėti lavinti nuo pat mažumės!
10 paprastų būdų stiprinti ryšį su naujagimiu „Pampers“ pataria: dauguma moterų savo mažylį įsimyli vos jį išvydusios (neretai dar anksčiau - vos sužinojusios apie viduje užsimezgusią gyvybę), o kūdikiui augant, auga ir tarpusavio ryšys. Mamos (arba tėčio, brolių ir sesių, senelių) ir kūdikio ryšį kuria kasdienis rūpestis mažyliu, tačiau yra keli būdai, kurie jį ypatingai sustiprina.
10 rudeninių darbelių idėjų vaikams „Pampers“ pataria: rudenį vis dažniau gelia šaltukas, merkia lietus ir tenka laiką leisti namuose, tačiau tai tikrai nėra priežastis liūdėti! Darganota diena yra puiki proga lavinti vaikų smulkiąją motoriką, atskleisti jų kūrybiškumą ir jaukiai pabendrauti kuriant mielus darbelius.
Kaip vystosi ir auga ankstukai? „Pampers“ pataria: ankstukų raida nėra tokia pati kaip laiku gimusių vaikučių ir priklauso nuo to, kurią nėštumo savaitę mažylis gimė. Tėveliams svarbu žinoti pagrindinius mažylio vystymosi ir augimo etapus bei mokėti įvertinti vaikučio koreguotą amžių - tai ramina ir padeda dėmesingai stebėti mažylio būklę.
Ar jūsų kūdikis laimingas? „Pampers“ pataria: tikrai lengva suprasti, kada kūdikis yra nepatenkintas - neigiamas emocijas jis išreiškia verkimu. O kokie ženklai parodo, kad ne tik kalbėti, bet net šypsotis dar nemokantis naujagimis yra laimingas?
Kaip įrengti kūdikio kambarį? „Pampers“ pataria: kūdikio kambario (ar vaiko miegojimo bei žaidimų kampelio tėvų kambaryje) įrengimas yra labai svarbus - juk būtina pasirūpinti ne tik interjeru, bet ir skirti daug dėmesio patogumui, saugumui bei lavinančios aplinkos sukūrimui.
Sutrikusi vaiko raida. Kada sunerimti? „Pampers“ pataria: vaikų raida ir jos sparta yra individuali, tačiau svarbu žinoti bendras gaires ir kuo anksčiau atpažinti neraminančius ženklus. Anksti pastebėjus raidos sutrikimus ir padedant specialistams pradėjus dirbti su vaikučiu, galima pasiekti puikių rezultatų!
Kaip išmokyti vaiką susikaupti? „Pampers“ pataria: padėkite vaikui išmokti susikaupti! Gebėjimas susikaupti yra svarbus įgūdis, būtinas mokantis, siekiant geresnių akademinių rezultatų, o taip pat reikalingas norint nurimti ir „nepamesti galvos“ net ir kritinėse situacijose.
Kodėl ir kaip guldyti kūdikį ant pilvuko? „Pampers“ pataria: gulėjimas ant pilvuko turėtų būti kasdienė mažylių mankšta nuo pat pirmųjų gyvenimo savaičių.
Kaip ugdyti vaiko pasitikėjimą savimi? „Pampers“ pataria: pasitikėjimas savimi yra svarbi kiekvieno sėkmingo ir laimingo žmogaus savybė, prie kurios ugdymo nuo pat mažumės turėtų prisidėti tėvai.
Koks bus vaiko ūgis? 2 paprastos skaičiavimo formulės1 „Pampers“ pataria: pasinaudodami paprastomis formulėmis galite pažvelgti į ateitį ir apskaičiuoti, kok bus tikėtinas jūsų vaiko ūgis jam suaugus.
Kūdikis ir naminiai gyvūnai: naudingi patarimai „Pampers“ pataria: kūdikio gimimas tikrai nėra priežastis atsisakyti mylimų augintinių, tačiau svarbu laikytis visų saugumą, sveikatą ir laimę užtikrinančių taisyklių.
Kaip teisingai skirti „minutės pertraukėlę“ neklaužadai? „Pampers“ pataria - „minutės pertraukėlė“ padeda nurimti netinkamai besielgiančiam ir įsismarkavusiam vaikui, tačiau ji naudinga tik laikantis kelių pagrindinių taisyklių.
„Agresyvus“ kūdikis. Ką daryti? „Pampers“ pataria: nenustebkite, jeigu angeliškas kūdikėlis netikėtai pradėjo kandžiotis, muštis, žnaibytis ir pešti plaukus. Tai įprastas elgesys su kuriuo susiduria daugelis tėvelių, tad reikėtų suprasti jo priežastis ir mokėti suraminti įsismarkavusį mažylį.
Kaip įpratinti vaiką pabūti be mamos? „Pampers“ pataria: pirmieji, net ir trumpi išsiskyrimai su mama vaikui kelia didelį stresą, tad jiems reikia pasiruošti. Siūlome vadovautis 7 paprastomis taisyklėmis, kurios tikrai padės išvengti ašarų!
Kaip įveikti vaiko baimes? „Pampers“ pataria: beveik visi vaikai vienu ar kitu gyvenimo etapu susiduria su baimėmis, tačiau į jas nereikėtų numoti ranka. Svarbu išsiaiškinti jų priežastis bei padėti vaikui jas įveikti!
Vaiko kalbos raida nuo gimimo iki mokyklos „Pampers“ pataria: atkreipkite dėmesį į vaiko kalbos raidą nuo pat pirmųjų gyvenimo mėnesių. Juk kalba - vienas svarbiausių įgūdžių, kurį tobuliname nuo gimimo iki pat mirties.
1-asis mažylio gimtadienis. Kaip atšvęsti? „Pampers“ pataria: 1-asis mažylio gimtadienis nuostabi proga susiburti ir pasidžiaugti augančiu vaikučiu, tačiau kaip suplanuoti šventę, kad ji teiktų džiaugsmą tiek mažyliui, tiek ir suaugusiems?
Vaikas zyzia. Ką daryti? „Pampers“ pataria: patempta lūpa, ašarų kupinos akys ir nesiliaunantis zyzimas gali iš kantrybės išvesti net pačius ramiausius tėvelius, tačiau mokykimės nepykti! Išsiaiškinkime vaiko zyzimo priežastis, bendraukime konstruktyviai ir mėgaukimės ramybe.
Kaip išsirinkti auklę?1 „Pampers“ pataria: auklės pasirinkimas yra ypač atsakingas procesas - juk jai patikėsite savo brangiausią turtą!
Kaip atpratinti vaiką nuo čiulptuko? „Pampers“ pataria: čiulptukas prie jo įpratusiam vaikučiui tampa tikra pirmąja meile, tad jo atsisakymas gali būti ypač skausmingas. Vis tik, dauguma specialistų rekomenduoja šio įpročio atsikratyti sulaukus 6-12 mėnesių. Dalinamės patarimais, kaip su čiulptuku atsisveikinti be ašarų!
Kaip padėti kūdikiui išmokti ropoti? „Pampers“ pataria: skatinkite kūdikius ropoti! Mažyliai pradeda ropoti skirtingu laiku, tačiau nuo pat pirmųjų dienų juos reikia ruošti šiam svarbiam gyvenimo etapui. Pateikiame keletą patarimų, kaip padėti kūdikiui išmokti judėti ropomis.
Knygos lydi nuo kūdikystės: naudingi patarimai „Pampers“ pataria: kelias į skaitymą prasideda dar kūdikystėje, kai vaikai pamėgsta žodžius, kai juos sujaudina istorijų pasakojimas ir sudomina dalijimasis gyvenimiška patirtimi su mylimais artimaisiais vartojant kalbą. Šeimos nariai gali puoselėti skaitymo džiaugsmą veiklomis, ugdančiomis vaikų gebėjimus ir keliančiomis susidomėjimą.
4 patarimai, padėsiantys jūsų vaikui prašnekti greičiau „Pampers“ pataria: nors jūsų mažylis pradės šnekėti greičiau, nei jūs manote, jūs galite palengvinti mokymosi procesą pasikliaudami šiais keturiais patarimais.
Žaidimas su vyresniais paskatina greitesnį kūdikių vystymąsi „Pampers“ pataria: tėvai dažnai stengiasi, kad jų vaikučiai žaistų su savo amžiaus grupės bičiuliais, tačiau tyrimai rodo, kad draugystė (ar bent pabuvimas šalia) su vyresniais vaikučiui yra labai naudinga.
Kada ir kaip pradėti vaiką mokyti naudotis naktipuodžiu: 6 naudingi patarimai „Pampers“ pataria: pasinaudokite šiais šešiais patarimais, siekdami suprasti, kada ir kaip pradėti vaiką mokyti naudotis naktipuodžiu.
Kodėl mažyliai vartoja keiksmažodžius ir kaip padėti jiems nebesikeikti? „Pampers“ pataria: ar jūsų vaikas naudoja žodžius, kurių jis tikrai negalėjo išgirsti iš jūsų? Skaitykite toliau norėdami suprasti, kodėl jis taip kalba ir kaip jam padėti suprasti, kad tai yra negerai.
Vaikas mokosi vaikščioti. Kaip jam padėti? Vaikščiojimas - vienas pagrindinių ir tėveliams daugiausiai laimės atnešančių kūdikio įgūdžių. Kaip padėti vaikščioti pradedančiam mažyliui? Ką daryti, kad pirmieji nerangūs žingsneliai virstų greitu bėginėjimu? Kokie pratimai geriausiai ugdo vaiko motoriką?
Nerandi straipsnio? Pasinaudok paieška
Reklama
Populiariausi straipsniai
Reklama
Populiariausi receptai
Naujausi komentarai
Tikiuosi neatsiras tokių, kurios vadovausis šiuo straipsniu. Visiškos nesamonės.
Kada mažyliui metas valgyti?
Prieš 9 val.
: Gavau PAGALBOS IR SUSIJUSIU SU SAVO MYLĖTOJU
Sveiki. Jau daugiau nei treji metai, kai dėl darbo ir persikraustymo neteko bendrauti su mylimuoju. Viskas vyksta pe [...]
Vyro neištikimybės požymiai
Prieš 1 sav.
: Gavau PAGALBOS IR SUSIJUSIU SU SAVO MYLĖTOJU
Sveiki. Jau daugiau nei treji metai, kai dėl darbo ir persikraustymo neteko bendrauti su mylimuoju. Viskas vyksta pe [...]
Vyras pavyduolis: bėgti ar mylėti?
Prieš 1 sav.
Ar žinote, kad...
Europoje tėvais tampama vidutiniškai 29 metų, tuo tarpu Indijoje - sulaukus 19.
Reklama
Junkis prie mūsų ir Facebook'e!
Rinktiniai straipsniai
Kūdikio grūdinimas
„Šiltnamio“ sąlygomis augantys vaikai dažniau serga, nes jų organizmas nepakankamai atsparus besikeičiančiam aplinkos...
Kaip auklėti dukrą: 10 patarimų
Kiekviena mama pati sprendžia, kaip reikėtų auklėti savo vaikus, tačiau kai kuriuos patarimus vis tiek tenka nuolat p...
Jogos pratimai netrukus gimdysiančioms nėščiosioms
Kiekviena vaikutį išnešiojusi moteris patvirtins, kad trečiasis nėštumo trimestras, o ypač paskutinės jo savaitės yra...
Prancūziškas vaikų auklėjimas: principai, pliusai ir minusai
Apsilankę mažylius auginančių prancūzų namuose nustebtumėte pamatę visiškai savarankiškai žaidžiančius vaikus, kurie ...
Reklama
Naudinga
Plaukų kaukės su kiaušiniu: savybės ir receptai
Ar žinojote, kad pačios naudingiausios ir geriausiai plaukus maitinančios kaukės tos, kurių sudėtyje yra kiaušinių tr...
Kitokie ledukų formelių panaudojimo būdai (foto)
Ar kada bandėte užšaldyti formelėse vandenį su gėlių žiedais? Tikriausiai ne – o be reikalo. Bet koks gėrimas, net ir...
Idėjos mažam vonios kambariui (foto)
Net patį mažiausią vonios kambariuką galima sutvarkyti taip, kad jis būtų jaukus ir funkcionalus. Tereikia parinkti t...
Virtuvės gudrybės tikroms šeimininkėms
Neretai maisto gaminimas virsta tikru pragaru: taškosi puodai, svyla keptuvės, bėga pienas... O kur dar ašaros pjaust...
Populiariausi straipsniai
- Vaikų bėrimas: ar reikia nerimauti?13
- Kaip atpažinti artėjantį gimdymą?10
- 9 patarimai norinčioms greičiau pastoti97
- Nemalonūs nėštumo simptomai23
- Kas vyksta gimdymo metu?78
- Kraujavimas nėštumo metu: ar reikia nerimauti?19
- Jeigu vaikui užkietėjo viduriai...10
- Nėštumo simptomai75
- Tėvai ir draugai apie Inetos Puzaraitės nėštumą...
- Patarimai, kaip greičiau pastoti26
Komentarai