Rytietiškos grožio paslaptys

Botulino injekcijos, mezoterapija, riebalų nusiurbimas – procedūros, be kūrių daugelis šiuolaikinių moterų neįsivaizduoja savo gyvenimo. Kaip be viso to apsieidavo senovės gražuolės? Kokių grožio paslapčių turėdavo, pavyzdžiui, Jungtinių Arabų Emyratų gyventojos?

Pirma paslaptis: alyvuogių aliejus

Istorikai tikina, kad Artimųjų Rytų gyventojos, norėdamos išsaugoti savo grožį, alyvuogių aliejų naudodavo dar prieš 5000 metų. Vadinasi, šis grožio receptas yra tikrai patikrintas laiko ir efektyvus. Alyvuogių aliejaus sudėtyje yra daugybė antioksidantų, vitaminų (įskaitant ir būtinus vitaminus A ir E), rūgščių ir mikroelementų. Nenuostabu, kad šį produktą odos drėkinimui bei plaukų gydymui taip mėgo Rytų gražuolės (įskaitant ir egiptietes).

Alyvuogių aliejų kosmetiniais tikslais galima naudoti ir šiandien: tiesiog pakaitinkite jį karšto vandens vonelėje ir, kol aliejus neatvėso, vatos tamponu įtrinkite į sausą rankų, alkūnių, kelėnų odą. Alyvuogių aliejus veikia geriau už bet kokį pirktinį kremą, tad jūsų oda per trumpą laiką taps stangri, šilkinė ir graži.

Aliejus tinka ir plaukų kaukėms (jas darydavosi ir vis dar darosi Artimųjų Rytų gyventojos). Jeigu plaukai sausi ir išblukę, atkurkite juos masažuodama alyvuogių aliejumi. Tereikės kelių šaukštų šio pašildyto produkto – įtrinkite jį švelniai į galvos odą, apsukite maistine plėvele ir po pusvalandžio išplaukite su šiltu vandeniu ir švelniu šampūnu.

Antra paslaptis: eukaliptinis juodasis muilas

Apžvelgiant liaudiškas grožio priemones, būtina paminėti ir juodąjį eukaliptinį muilą. Tai puiki prausimosi priemonė, pasižyminti antibakteriniu poveikiu, turinti daug vitamino E, ir naudota turkiškose pirtyse dar Osmanų imperijos laikais. Pirčių lankytojai su malonumu išsimuiluodavo ja nuo galvos iki kojų – šis muilas minkština ir lygina odą, be to, atlieka ir šveitiklio funkciją.

2 psl. »

Komentarai (1)

jurate 2012-03-30 20:08
cia tiesa ir kaikas dar naudoja visa tai iki siol ,bent jau as :)

Kūnui

Nerandi straipsnio? Pasinaudok paieška

Reklama

Populiariausi straipsniai

Reklama

Populiariausi receptai

Naujausi komentarai

Ar žinote, kad...

Kiekvieną minutę gimsta apie 200 vaikų. Daugiausiai vaikų gimsta liepos mėnesį.

Reklama

Junkis prie mūsų ir Facebook'e!

Rinktiniai straipsniai

Reklama

Naudinga

Populiariausi straipsniai