Ruošimasis tapti mama: 3 naudingi patarimai

Gamintojo nuotr.

„Pampers“ pataria: perskaitėte daugybę knygų, skirtų vaiko auginimui, išnaršėte interneto patarimų skiltis ir išvarginote savo gydytoją. Ruošimasis tapti mama jaudina, bet ir baugina. Motinystė būtinai pateiks šiek tiek netikėtumų, bet štai dar trys vertingi patarimai, padėsiantys pasiruošti kūdikio atėjimui.

1. Kūdikiai ne visada miega, kai yra pavargę


Nors tai prieštarauja logikai, tačiau pavargęs kūdikis ne visada yra linkęs miegoti. Iš tiesų per daug pavargęs vaikas būna irzlus ir sunkiai nuraminamas. Gudrybė – laiku pastebėti kūdikio nuovargio signalus ir paguldyti jį į lovelę anksčiau, nei jis tampa per daug mieguistas. Žiūrėkite, ar kūdikis negniaužia kumščių, nežiovauja, netrina akių ar netampo ausų. Kai jūsų naujagimis keletą mėnesių paūgės, galbūt imsite pastebėti, kad jis pradėjo mokytis, kaip nusiraminti, o tai padeda jam lengviau užmigti pačiam.
 2. Saugokitės mikrobų

Nors ankstyvas susipažinimas su mikrobais padeda sustiprinti vaiko imuninę sistemą, nenorite rizikuoti ir jį susargdinti. Praktikuokite sumanią mikrobų kontrolę reikalaudami, kad bet kas, norintis palaikyti naujagimį, pirmiausia nusiplautų rankas. Taip pat saugokitės negaluojančių draugų ir šeimos narių, reguliariai dezinfekuokite namus. Bet kokiu atveju mikrobai yra neišvengiami ir tegalite tik jų pasisaugoti.

3. Išmokite kelių kūdikio nuraminimo technikų

Visi kūdikiai yra skirtingi ir mėgsta skirtingus dalykus, tačiau švelnus masažas gali efektyviai nuraminti ir pradžiuginti kūdikį, kai jis nusiminęs. Pabandykite rankose pašildyti šiek tiek losjono ir tepkite jį pradedant nuo kaktos, toliau slenkant per nosį, skruostus bei smakrą ir baikite ties kaklu. Kitas kūdikio nuraminimo būdas – laikyti kūdikį prie savęs nešynėje dirbant įvairius buities darbus namuose.

Naujai mamai visiškai normalu jaudintis. Tiesiog prisiminkite, kad jūsų instinktai gali būti geriausias ginklas. Kiekvieną kartą susidūrus su kuo nors nauju, patirtis padės jums tapti labiau savimi pasitikinčia mama.

 

Šaltinis: pampers.com
 

Komentarai

Pastojimas ir nėštumas

Nerandi straipsnio? Pasinaudok paieška

Reklama

Populiariausi straipsniai

Reklama

Populiariausi receptai

Naujausi komentarai

Ar žinote, kad...

Vaiko kraujo grupė yra tokia kaip pas vieną iš tėvų, arba lygi abiejų tėvų grupių sumai.

Reklama

Junkis prie mūsų ir Facebook'e!

Rinktiniai straipsniai

Reklama

Naudinga

Populiariausi straipsniai