Ruošiamės vaikelio atvykimui: metas apsipirkti

Vladimir Mucibabic / Dreamstime.com nuotr.

Tavo vaikutis – tikras mažas stebuklėlis, kuris atneš į tavo gyvenimą didelius pokyčius. Tikriausiai dabar negali nuo jo atsiplėšti, juk jis nuolatos reikalauja tavo motiniškos šilumos ir rūpesčio. Sūpuoti savo mažylį – nuostabiausias jaunos mamytės potyris. Tačiau grįžus į namus tavęs laukia ir kiti buitiniai rūpesčiai. Kad sugrįžimas prie įprasto tempo būtų lengvesnis, tam reikėtų pasiruošti iš anksto.

Tikriausiai per visą nėštumo laikotarpį prisiklausei daugybės įvairiausių patarimų ir prietarų. Pavyzdžiui – „Niekuomet nepirk mažyliui daiktų iš anksto – tai blogas ženklas“. Bet kuri mamytė tau patvirtins, kad nieko blogo tame tikrai nėra, o apsiginklavus reikalingiausiais daiktais, naują, gerokai pasikeitusį gyvenimo etapą pradėti bus kur kas lengviau.

Žinoma, tik tu gali žinoti ko reikia tavo vaikučiui, tačiau jei jautiesi pasimetusi, mes siūlome štai tokį neilgą būtiniausių daiktų sąrašiuką:

  • 10 –20 plonesnių ir tiek pat storesnių vystyklų
  • 3-4 marškinėlius vystymui
  • 1-2 marškinėlius miegui
  • 2-3 megztukus
  • 2-3 šliaužtinukus
  • 2-3 poras kojinyčių
  • 1-2 plonas ir 2 šiltesnes kepuraites


Žinoma, jei nesinaudosi vystyklais, tuomet nepamiršk sauskelnių. Siūlome rinktis 1 numerio sauskelnes, kurios tinka mažyliams nuo 3 iki 6 kilogramų. Dauguma jaunų mamyčių susigundo sauskelnėmis skirtomis naujagimiams (ant pakuotės būna užrašas „Newborn“), tačiau mes to nerekomenduotume, nes jau po pusantros savaitės vaikutis tokio dydžio sauskelnes bus išaugęs.

Nepirk daiktų dideliais kiekiais, nes mažylis labai sparčiai auga, taigi netrukus teks pirkti ne tik didesnes sauskelnes, bet ir didesniusvdrabužėlius. Be to, pirkdama dar prieš gimdymą, tiksliai nežinosi vaikučio dydžio, todėl gali ir apsirikti.

2 psl. »

Komentarai

Po gimdymo

Nerandi straipsnio? Pasinaudok paieška

Reklama

Populiariausi straipsniai

Reklama

Populiariausi receptai

Naujausi komentarai

Ar žinote, kad...

Korėjoje į vaiko amžių įskaičiuojami tie 9 mėnesiai, kuriuos jis praleido motinos įsčiose, todėl korėjiečiams visada metais daugiau, nei jų bendraamžiams iš kitų šalių.

Reklama

Junkis prie mūsų ir Facebook'e!

Rinktiniai straipsniai

Reklama

Naudinga

Populiariausi straipsniai