Ruošiamės gimdymui: sąrėmiai ir jų dažnumas

Sąrėmiai – vienas iš svarbiausių artėjančio gimdymo požymių. Atrodytų, pastebėti gimdos susitraukimus yra visiškai paprastas dalykas, tačiau net ir čia slypi keletas subtilybių, apie kurias ir pakalbėsime šiame straipsnyje.

Kada turėtų prasidėti tikrieji sąrėmiai?

Kaip jau minėjome, tikrieji sąrėmiai yra prasidedančio gimdymo simptomas. Deja, kartais moters organizmas ima ir apgauna, pradėdamas susitraukinėti anksčiau, negu reikia. Dažniausiai pirmuosius gimdos susitraukimus galima pajusti jau trečiojo trimestro pradžioje. Kai kurios moterys tų susitraukimų net nepajunta, o štai kitoms jis sukelia netgi lengvus skausmus.

Tikruosius sąrėmius sukelia vaikučio muistymasis ir bandymas išsiveržti į laisvę. Šiuo atveju, jei neprasideda priešlaikinis gimdymas, tuos sąrėmius primenančius susitraukimus sukelia ne vaisius, o pati gimda. Šie gimdos raumenų spazmai vadinami Brekstono Hikso vardu. Jie nėra pavojingi, tačiau atsargumas niekuomet nemaišo, todėl jei kilo bent kokių abejonių, geriau iš karto vykti į ligoninę, nes nuolatos pasikartojantys spazmai gali būti priešlaikinio gimdymo požymis.

Kaip atskirti tikruosius sąrėmius nuo netikrų?

Tikrieji sąrėmiai turėtų būti pastovūs, tuo tarpu Brekstono Hikso sąrėmiai dažniausiai būna trumpalaikiai, pasikartojantys nereguliariai. Ir vis dėl to, netikrieji sąrėmiai kartais būna labai apgaulingi, todėl juos nelengva atskirti. Štai keletas būdų kaip atskirti, ar vaikutis jau beldžiasi į šį pasaulį:

Stebėk  gimdos susitraukimų dažnumą.
Tikrieji sąrėmiai būna reguliarūs ir kartojasi maždaug kas 5 minutes. Su laiku jie ima dažnėti ir trunka nuo 30 iki 70  sekundžių.
Netikrieji sąrėmiai dažniausiai nebūna reguliarūs ir nedažnėja (tik išimtinais atvejais, kuriais patariama nedelsiant vykti į ligoninę).

Stebėk susitraukimų stiprumą.

2 psl. »

Komentarai

Gimdymas

Nerandi straipsnio? Pasinaudok paieška

Reklama

Populiariausi straipsniai

Reklama

Populiariausi receptai

Naujausi komentarai

Ar žinote, kad...

Daugiausiai vaikų turintis žmogus pasaulyje - tai Maroko sultonas Ismailas. Jis augina 548 sūnus ir 340 dukterų. Jo hareme vaikas gimsta maždaug kas 20 dienų.

Reklama

Junkis prie mūsų ir Facebook'e!

Rinktiniai straipsniai

Reklama

Naudinga

Populiariausi straipsniai