Renata Šakalytė-Jakovleva: svarbu apsisaugoti nuo gamtoje tykančių pavojų

Lepinant orams vis daugiau laiko norisi praleisti gamtoje, džiaugtis žaluma, tačiau čia reikėtų nepamiršti ir tykančio pavojaus – erkių ir jų platinamų pavojingų ligų. Viena iš tokių ligų – erkinis encefalitas. Šio viruso negali neutralizuoti joks vaistas, todėl vienintelė patikima apsauga – skiepai.

Vis dėlto, neretai suaugusieji neskuba skiepytis patys bei apsaugoti savo vaikus nuo šios klastingos ligos ir tik įsisiurbus erkei imama nerimauti dėl galimo erkinio encefalito. Žinoma laidų vedėja Renata Šakalytė-Jakovleva pasakoja, kad su vyru ilgai nesvarstę priėmė sprendimą pasiskiepyti patys ir paskiepyti savo dukreles nuo šios erkių platinamos ligos bei dalinasi patirtimi, su kokiais mitais bei nuostatomis dėl skiepų jai teko susidurti.

 

Papasakokite, ar jūsų vaikai dažnai leidžia laiką aplinkoje, kur didelė rizika pasigauti erkę?
 
Leisti laiką gryname ore mano vaikams patinka, dažniausiai juos išleidžiu į kiemą namuose, kur pjaunama ir prižiūrima žolė. Tikriausiai tokioje žolėje pasigauti erkę didelės rizikos nėra, tačiau, be abejo, aplink yra medžių, vaismedžių, vaiskrūmių, tujų. Kiek esu domėjusis, žinau, kad tokiose tankiose vietose, kaip tujos, erkės ypač mėgsta gyventi, todėl būtina nepamiršti, kad rizika visada yra šalia.

Ar teko ilgai svarstyti apie galimybę pasiskiepyti nuo erkinio encefalito?

Gyvename apsupti žalumos, mėgstame išvykas į gamtą, nevengiame apsilankyti ir miškuose, ten pagrybauti ar pauogauti, todėl su vyru nesvarstėme, ar verta rizikuoti ir jei yra galimybė apsisaugoti bent nuo vienos erkių platinamos ligos, tai taip ir padarėme.

Teko baimintis dėl šalutinio skiepų poveikio?

Visi skiepai turi šalutinius poveikius ir tai nėra jokia paslaptis. Šalutiniai poveikiai surašyti tiek informaciniuose lapeliuose, tiek apie juos papasakoja gydytojai, todėl viską galima lengvai išsiaiškinti. Be to, juk yra ir visagalis internetas, kur apstu informacijos apie bet kokią vakciną.

Žinau, kad šalutinis skiepų poveikis pasireiškia individualiai ir kalbant konkrečiai apie mūsų šeimą, šalutinio poveikio nebuvo, tik paraudimas vietoje, kurioje skiepijo. Nežinau, galbūt mums pasisekė, tačiau, manau, labiau reikėtų jaudintis dėl rizikos susirgti erkiniu encefalitu, nei dėl galimo skiepo šalutinio poveikio.

Su kokiais klaidingais aplinkinių įsitikinimais susiduriate, kada kalba pakrypsta apie erkių keliamą pavojų?

Labai daug tėvų, gyvenančių mieste akcentuoja, kad jie su vaikais retai važiuoja į gamtą, miškus, todėl pasigauti erkę tikimybė maža. Vis dėlto, tai yra visiškas mitas. Asmeniškai pažįstu porą moterų, kurios erkes pasigavo vidury miesto: Sapiegų rūmų ir Vingio parkuose. Taigi, tai tik patvirtina, kad gyvenimas mieste nuo erkių neapsaugo, jų yra visur.

Komentarai

Vaikų sveikata

Nerandi straipsnio? Pasinaudok paieška

Reklama

Populiariausi straipsniai

Reklama

Populiariausi receptai

Naujausi komentarai

Ar žinote, kad...

Kalbant apie vaikus Japonijoje nevartojami žodžiai "blogas" ir "negeras".

Reklama

Junkis prie mūsų ir Facebook'e!

Rinktiniai straipsniai

Reklama

Naudinga

Populiariausi straipsniai