Renata Šakalytė-Jakovleva: atvirai apie tai, kaip pasikeičia gyvenimas, gimus antrai atžalai

Dvi dukras, trejų metukų Elzę ir keturių mėnesių Sofiją, auginanti TV3 laidų vedėja Renata Šakalytė-Jakovleva neabejoja: motinystė yra gyvenimo sritis, kurioje kaskart galima atrasti naujų dalykų. Motinystę ir darbą derinanti žurnalistė nemeluoja nei sau, nei kitiems, sutikdama, kad gyvenimas, gimus antrai dukrai, tapo sudėtingesnis.

„Bet žinojome, kas mūsų laukia. Elzė ir Sofija – planuoti vaikai“, – šypsosi į TV3 laidos „Pasaulis pagal moteris“ filmavimą mažąją dukrelę atsinešusi ir čia pat pamaitinusi Renata.

Kartą per savaitę, kai Renata išvyksta į Kauną filmuoti „TV Pagalbos“ laidų, su mažąja Sofija lieka vyras, taip pat televizijos žurnalistas, Viktoras Jakovlevas. „Kol kas verčiamės be auklių pagalbos. Sofija dar labai maža, nesinori jos palikti kad ir labai geram, bet svetimam žmogui. Kai augo Elzytė, auklę pasikvietėme, kai ji sulaukė metų“.

Dabar vyresnioji lanko darželį, o tėvai dukroms savo meilę stengiasi lygiai dalinti. „Tarp dukrų amžiaus skirtumas nedidelis, norėjome, kad jos domėtųsi viena kita, kartu augtų ir žaistų, kad joms būtų smagu drauge leisti laiką, kad anksčiau ar vėliau taptų tikromis draugėmis“, – sako Renata ir pripažįsta, kad vyresnėlei kol kas dar sunku suvokti, jog šeimoje atsirado dar vienas žmogelis, su kuriuo tenka dalintis tėvų meilę ir dėmesį.

Dviejų dukrų mama laidos „Pasaulis pagal moteris“ vedėjai Kristinai Riminei pasakojo žinojusi, kad pavydo apraiškų iš vyresnėlės sulauks: „Ruošėmės tam. Pirmagimių toks likimas, jie visada jaučiasi šiek tiek pamiršti, kai atsiranda šeimoje mažesnis. Elzė turės pereiti šį laiką“.

Renatos nežavi tradicija dovanomis apipilti vyresnį vaiką, kai gimsta jaunesnis: „Nesuprantu, kodėl kito žmogaus atėjimas turi būti susijęs su materialiu atlygiu. Ir taip gyvename vartotojiškoje visuomenėje, kur tėvai daiktais bando kompensuoti laiko ir jausmų stygių. Elzę sesės atėjimui ruošėme iš anksto, sakėme, kad visai šeimai bus didžiausia dovana, jei sesytė atkeliaus sveika ir linksma.“

Motinyste besidžiaugianti moteris tvirtai tiki, kad mamos vienodai myli savo vaikus. Gal ne vienodai supranta, bet myli vienodai.

Nepaprastos nepaprastų moterų istorijos – laidoje „Pasaulis pagal moteris“ šeštadieniais 10.00 val. per TV3!

Komentarai

Žmonės

Nerandi straipsnio? Pasinaudok paieška

Reklama

Populiariausi straipsniai

Reklama

Populiariausi receptai

Naujausi komentarai

Ar žinote, kad...

Kalbant apie vaikus Japonijoje nevartojami žodžiai "blogas" ir "negeras".

Reklama

Junkis prie mūsų ir Facebook'e!

Rinktiniai straipsniai

Reklama

Naudinga

Populiariausi straipsniai