Ramios šeimos naktys: kūdikio miego režimas

„Pampers“ pataria: kūdikio miego režimas tikrai palengvins jūsų mažylio ir kitų šeimos narių dienas bei naktis - mažiau ašarų, daugiau saldaus miegelio ir poilsio! Visiems...

Įsivaizduokite, kad esate prabangiame restorane ir puikiai leidžiate laiką su draugais. Jūs ruošiatės pasakyti šmaikštų pokštą, kai, be jokio perspėjimo, esate ištempiamas iš vakarėlio ir paguldomas į lovą. Būtų sunku užmigti, taip? Ak, greičiausiai norėtumėte verkti! Būtent taip jaučiasi miego režimo neturintis kūdikis: sutrikęs, suirzęs ir šiek tiek apstulbęs.

Miego režimas padeda kūdikiui suprasti, kada ateina laikas nurimti ir ruoštis poilsiui. Miego režimą ir dienos ritmą perpratęs vaikelis gerokai mažiau verkia, jaučiasi saugus ir ramus, tad pamirškite vakarines ašaras ir nuolatinį lakstymą prie suirzusio kūdikio lopšio. Miego stokojantys ir režimą pritaikę tėvai patvirtins, kad nėra nieko gražiau už ramiai miegantį kūdikį (ir galimybę gauti šiek tiek laiko sau!).

Būkite pastovūs...

Knygos skaitymas ar vonia atpalaiduoja tiek mažylius, tiek ir suaugusius, tačiau tai tikrai nėra vienintelis kelias - išbandykite keletą nusiraminimo ir pasirengimo miegui būdų bei išsirinkite pačią efektyviausią ir jums labiausiai tinkančią rutiną. Žingsnis po žingsnio sekite ja ir prisiminkite, kad svarbiausias kūdikio režimo aspektas yra pastovumas.

Jei eisite tam tikru keliu (ar tai būtų dainavimas, švelnus masažas kūdikiui, ar lėtas šokis pagal švelnią muziką tamsiame kambaryje), jūsų kūdikis pradės laukti kito žingsnio (miego!).



... bet nebūkite pernelyg pastovūs!

Išvykę atostogauti ir pamiršę pasiimti migdymui kasnakt naudojamą, mylimiausią mažylio meškiuką (o siaube!) tikrai įvertinsite, kad lankstumas yra itin svarbus ramiam kūdikio miegui.

Paskatinkite savo kūdikį prisitaikyti prie skirtingų situacijų kartas nuo karto nežymiai pakeičiant migdymo rutiną. Jei jūsų kūdikiui patinka baltasis triukšmas, kartais vietoje baltojo triukšmo įjunkite ventiliatorių. Jei jūsų kūdikis paprastai miega su pižama, kartą ar porą kartų per savaitę išbandykite miegmaišius.

Švelnus kūdikio migdymas, glostymas ir čiūčiavimas yra viena mieliausių tėvystės akimirkų, bet visoms mamoms reikalinga pertrauka. Kartais leiskite tėčiui, seneliams ar auklei migdyti kūdikį: jei jūsų kūdikis pripras, kad jį visada migdote tik jūs, jis gali turėti sunkumų užmiegant, kai tai padaryti mėgins kas nors kitas. Taigi, išsitieskite ant sofos ir leiskite kam nors kitam migdyti kūdikį - tai atsipirks ateityje.

Tebūnie ji trumpa ir maloni

Jūsų kūdikio miego režimas neturi priminti sudėtingo ir varginančio šokio po kurio abu krentate lovon neturėdami jėgų. Pasirengimas poilsiui ir migdymas turi būti ramus, harmoningas, pastovus ir trunkantis ne ilgiau valandos.

Pamėginkite 10-15 minučių skaityti knygas, dainuoti lopšines ar ramiai žaisti pritemdytame kambaryje. Savo balso tonu ar manieromis įspėkite, kad jau artėja miego laikas: kalbėkite švelniai ir kelis kartus nusižiovaukite.

Tuomet pakeiskite kūdikio sauskelnes, pasiūlykite buteliuką ar krūtį, nuvalykite dantis ar dantenas ir aprenkite jį patogia pižama. Dauguma mamų pastebi vystymo naudą. Tvirtas vystymas naujagimiams suteikia saugumo jausmą.

Pamėginkite paguldyti kūdikį miegui, kai jis mieguistas, bet dar neužmigęs jūsų rankose. Pabudęs vidury nakties ir pastebėjęs, kad jūsų nebėra šalia, kūdikis gali sutrikti, išsigąsti ir imti jūsų šauktis vieninteliu jam suprantamu būdu - ašaromis.

 

Šaltinis: pampers.com
 

Komentarai

Kūdikių ir vaikų sveikata

Nerandi straipsnio? Pasinaudok paieška

Reklama

Populiariausi straipsniai

Reklama

Populiariausi receptai

Naujausi komentarai

Ar žinote, kad...

Vaiko kraujo grupė yra tokia kaip pas vieną iš tėvų, arba lygi abiejų tėvų grupių sumai.

Reklama

Junkis prie mūsų ir Facebook'e!

Rinktiniai straipsniai

Reklama

Naudinga

Populiariausi straipsniai