Psichoaktyvių medžiagų poveikis nėštumo metu

Šiame straipsnelyje trumpai aptarsime, ką vertėtų daryti, kad būsimasis mažylis gimtų sveikas, ir tai, ko daryti nederėtų. Vaisiaus vystymuisi neigiamą įtaką daro daugelis veiksnių, vienas iš jų – psichotropinių, arba psichoaktyviųjų, medžiagų vartojimas.

Daugelis vis dar įsivaizduoja, kad psichoaktyviosios medžiagos (PAM) – tai kokainas, heroinas, lakai, dažai, klijai. Iš tiesų tai yra bet kokios medžiagos, kurios, patekusios į žmogaus organizmą, gali daryti įtaką suvokimui, nuotaikai, gebėjimui pažinti, elgesiui ir judėjimo funkcijoms. Minėtieji narkotikai – tik viena iš galimų psichotropinių medžiagų. Tokį poveikį daro ir alkoholis, tabakas, kai kurie vaistai, veikiantys psichinę žmogaus būseną. Embriono vystymosi laikotarpiu, kai vaikutis yra itin pažeidžiamas, PAM naudojimas gali daryti įtaką ne tik psichikai, bet ir organizmo vystymuisi.

Alkoholio poveikis nėštumui

Net ir nedideli suvartojamo alkoholio kiekiai (tarkim, nedidelis gurkšnelis) gali pakenkti nėščiai moteriai ir jos mažyliui. Sakysi, kad puikiai žinai, jog nesveika, tačiau norisi... Teorija yra teorija, todėl daugelis moterų ir toliau nesuvokia savo tokio elgesio galimų pasekmių, gyvena kaip gyvenusios ir tikisi, kad viskas bus gerai. Tikėti, žinoma, reikia visada, kaip ir imtis visų įmanomų priemonių, kad vaikutis tikrai gimtų sveikas. O dabar truputis statistikos.

Nėštumo komplikacijos: persileidimo tikimybė alkoholį vartojančioms dailiosios lyties atstovėms yra 2–4 kartus didesnė, kaip ir sudėtingesnio ir lėtesnio gimdymo proceso, kitų gimdymo komplikacijų.

Poveikio pasekmės vaisiui: alkoholio vartojimas nėštumo metu baigiasi tuo, kad 1/3 vaikų gimsta su fetaliniu alkoholio sindromu, dar tiek pat – su kai kuriais toksiniais perinataliniais efektais, ir tik 1/3 mažylių dalis į šį pasaulį ateina sveiki.

2 psl. »

Komentarai (3)

Miglė 2012-03-06 10:06
Šiurpu man, kai pasiskaitau tokius straipsnius. Ir iš viso nelabai suprantu, koks malonumas nuodyti savo organizmą, net jeigu ir nesilauki
Rima 2012-03-06 09:15
As manau,kad tokiom isvis neleiciau gimdyti,kuriom stiklekis svarbiau uz busima kudikeli.Cia tik mano asmenine nuomone.
Eliza 2012-03-06 07:36
Visai neseniai skaičiau, kad mama pagimdė kūdikį, kurio kraujyje rasta dvi promilės alkoholio. Tokias moteris reikia nuplakti (atsiprašau už radikalumą,bet tiesiog siuntu, kai matau tokį neatsakingumą)

Sveikata

Nerandi straipsnio? Pasinaudok paieška

Reklama

Populiariausi straipsniai

Reklama

Populiariausi receptai

Naujausi komentarai

Ar žinote, kad...

Vaikai pradeda sapnuoti dar prieš gimimą.

Reklama

Junkis prie mūsų ir Facebook'e!

Rinktiniai straipsniai

Reklama

Naudinga

Populiariausi straipsniai