Priešlaikinio gimdymo simptomai

@ Shutterstock

„Pampers“ pataria: Lietuvoje prieš laiką gimsta tik 5-6% naujagimių, tačiau kiekvienai besilaukiančiai moteriai svarbu atpažinti prasidedančio priešlaikinio gimdymo simptomus. Laiku juos pastebėjus ir atvykus į gydymo įstaigą, gimdymo veiklą galima nuslopinti arba, jeigu gims ankstukas, juo iškart pasirūpins neonatologai.

Kas yra priešlaikinis gimdymas?


Priešlaikiniu gimdymu yra laikomas gimdymas, prasidėjęs nuo 22 iki 37 nėštumo savaitės. Jeigu gimdymas įvyksta anksčiau, jis yra laikomas persileidimu, o jeigu vėliau – laiku vykstančiu gimdymu.

Kaip pasireiškia priešlaikinis gimdymas?

Prasidedančio priešlaikinio gimdymo simptomai yra panašūs, kaip ir persileidimo arba laiku vykstančio gimdymo.

Priešlaikinio gimdymo simptomai:
• Skausmas, maudimas, tempimo jausmas papilvėje, pilvo ir/arba nugaros apatinėje dalyje;
• Kraujingos išskyros. Kreiptis į gydytoją ir pasitikrinti reikėtų, net jeigu pasirodė tik keli kraujo ar kraujingų, rausvų arba rusvų išskyrų lašeliai;
• Gausios, vandeningos išskyros. Jos ima tekėti, jeigu plyšta vaisiaus dangalai;
• Reguliarūs gimdos susitraukimai, pasireiškiantys dažniau, nei 3 kartus kas 30 min. ir vis dažnėjantys;
• Gimdymui prasidedant atsirandantys gimdos kaklelio pokyčiai: sutrumpėjimas, atsivėrimas. Juos nustato gydytojas, atlikdamas transvaginalinę echoskopiją.

Ką daryti, jeigu įtariate, kad prasidėjo priešlaikinis gimdymas?

Jeigu pajutote bent vieną iš nurodytų priešlaikinio gimdymo simptomų, reikėtų nedelsiant kreiptis į medikus.

Anksčiau gresiant priešlaikiniam gimdymui buvo skiriamas griežtas lovos režimas, tačiau pastebėta, kad jis nesumažina rizikos (veikiau atvirkščiai, pablogina moters būklę, nes labai padidina stresą, gali sukelti vidurių užkietėjimą, venų trombozę ir kitus negalavimus). Dažniausiai moteris yra paguldoma į ligoninę stebėjimui, o rekomendacijas dėl lovos ir judėjimo režimo paskiria medikai, atsižvelgę į konkrečią situaciją.

Įvertinus riziką gimdymo veikla gali būti slopinama vaistais, o vaisiaus plaučiai brandinami mamai skiriamais medikamentais. Jeigu nustatoma nėščiosios, vaisiaus vandenų ir dangalų, kitų su nėštumu susijusių audinių infekcija arba plyšta vaisiaus dangalai ir nuteka vaisiaus vandenys, skiriami antibiotikai.

Pasireiškus simptomams, jie „pavirsta“ priešlaikiniu gimdymu tik 30-40% visų atvejų. 60-70% priešlaikinio gimdymo simptomus pajutusių ir laiku pagalbą gavusių moterų sėkmingai išnešioja vaikelį ir jo susilaukia suėjus numatytam gimdymo terminui.

Komentarai

Pastojimas ir nėštumas

Nerandi straipsnio? Pasinaudok paieška

Reklama

Populiariausi straipsniai

Reklama

Populiariausi receptai

Naujausi komentarai

Ar žinote, kad...

Daugiausiai vaikų turintis žmogus pasaulyje - tai Maroko sultonas Ismailas. Jis augina 548 sūnus ir 340 dukterų. Jo hareme vaikas gimsta maždaug kas 20 dienų.

Reklama

Junkis prie mūsų ir Facebook'e!

Rinktiniai straipsniai

Reklama

Naudinga

Populiariausi straipsniai