Prieraišioji tėvystė - meilė, pagarba ir intuicija

Tėvai inuityviai žino, ko reikia jų mažyliams, jaučia begalinį norą jais rūpintis, globoti, myluoti, tačiau visuomenėje įsigalėjusi mokslinės tėvystės idėja paskatino mus slopinti savo instinktus, remtis maitinimo, miego, lavinimo grafikais. Prieraišiosios tėvystės propaguotajai skatina tėvelius jų atsisakyti ir išmokti vėl įsiklausyti į mažylio poreikius, pajusti jo gyvenimo ritmą, į savo vaiką žvelgti su didele meile ir pagarba.

XIX amžiaus pabaigoje pradėjusios plisti mokslinės tėvystės idėjos teigia, kad, pavyzdžiui, ilgas vaiko nešiojimas lemia jo nesavarankiškumą, kad taisyklingos mitybos įpročiai susiformuoja tik laikantis maitinimo grafiko, kad maitinimas krūtimi turėtų būti nutraukiamas sulaukus konkretaus amžiaus ir pan. Vėliau atlikti tyrimai bei ilgamečių stebėjimų rezultatai parodė, kad minėtos hipotezės neturi aiškaus mokslinio pagrindo, tad palaipsniui, nuo XX a. vidurio vėl ėmė populiarėti intuityviosios tėvystės idėja, kuri paremta saugaus prieraišumo formavimu.

Saugaus prieraišumo teorija teigia, kad mažyliai jau kūdikystėje turi užmegzti ryšį su bent vienu prižiūrinčiu suaugusiuoju. Šis ryšys tvirtėja, kuomet suaugęs žmogus reaguoja ir patenkina vaikelio fiziologinius ir emocinius poreikius, skiria jam daug dėmesio ir meilės. Prieraišiosios tėvystės propaguotojai teigia, kad kūdikystėje ir vaikystėje susiformavęs saugus prieraišumo jausmas turi įtakos visam žmogaus gyvenimui.

Prieraišiąją tėvystę pasirinkusios šeimos stengiasi kuo jautriau reaguoti į vaiko poreikius, juos patenkina nuolat ir greitai, vaiką augina su meile, pagarba ir tolerancija. Tėvai būna šalia vaiko tiek fiziškai, tiek ir palaikydami vaiką emociškai, skatindami, girdami, drauge ieškodami problemų sprendimo būdų. Prieraišioji tėvystė remiasi 8 pagrindiniais principais.

2 psl. »

Komentarai

Vaikų sveikata

Nerandi straipsnio? Pasinaudok paieška

Reklama

Populiariausi straipsniai

Reklama

Populiariausi receptai

Naujausi komentarai

Ar žinote, kad...

Daugiausiai vaikų turintis žmogus pasaulyje - tai Maroko sultonas Ismailas. Jis augina 548 sūnus ir 340 dukterų. Jo hareme vaikas gimsta maždaug kas 20 dienų.

Reklama

Junkis prie mūsų ir Facebook'e!

Rinktiniai straipsniai

Reklama

Naudinga

Populiariausi straipsniai