Pratimai nugaros raumenims

Vargu ar atsirastų tokia šiuolaikinė moteris, kuri nenorėtų turėti gražios figūros – pakeltos krūtinės, lieknos talijos ir apvalumų tik ten, kur jų reikia. Mes dedame daug pastangų, kad gautumėm tai, ko pagailėjo gamta, arba ko dėl vienų ar kitų aplinkybių tiesiog netekome. Nevertėtų pamiršti apie tiesią nugarą – juk susikūprinus ne tik nematyti moteriškų privalumų, bet netgi gali kilti problemų su sveikata.

Pratimai, padedantys stiprinti nugaros raumenis, daro teigiamą įtaką laikysenai (vadinasi, atrodysi daug gražiau). Specialistai juos kartais dar vadina „tiesinamaisiais pratimais“. Jie nepakeičiami toms moterims, kurios daug laiko praleidžia sėdėdamos – dirba biure, nuolat sėdi prie kompiuterio arba prie televizoriaus.

Šie pratimai ne tik sustiprins nugaros raumenis, bet ir gerokai padidins stuburo paslankumą, lankstumą, pasitarnaus kaip puiki profilaktikos priemonė nuo degeneracinių pokyčių tarp stuburo slankstelių.

Patys efektyviausiai pratimai yra tie, kurie atliekami su svarmenimis. Prie tokių priskiriami pasisukimai ir pasilenkimai į šonus keičiant ištiestų rankų padėtį (plaštakos suglaudžiamos, lenkiamasi pirmyn, atgal, į kairę ir dešinę, verčiant dirbti prie stuburo prisitvirtinusius nugaros raumenis).

Atliekant pratimus, labai svarbu, kad stuburui tektų kaip galima didesnė apkrova – tai reikalinga tam, kad maksimaliai sustiprintum nusilpusius raumenis ir atpalaiduotum tuos, kurie yra įsitempę.

Pagerinti laikyseną galima tik tuo atveju, jeigu pratimai atliekami reguliariai ir nuosekliai. Būtinai į savo kompleksą įtrauk tų pratimų, kurie vers tavo nugaros raumenis dirbti, ir tada galėsi džiaugtis akivaizdžiais rezultatais – ne tik gražiau atrodysi, bet ir išvengsi sveikatos problemų.

2 psl. »

Komentarai (2)

Luka 2012-03-29 14:35
Ačiū, labai naudinga informacija. Per daug sėdžiu prie kompiuterio - reikia pasimankštint :D
Saulė 2012-03-29 10:55
"Atliekant pratimus, labai svarbu, kad stuburui tektų kaip galima didesnė apkrova" - su šiuo teiginiu nelabai sutinku. Jaunystėje - gal, bet moterims per trisdešimt stuburą reikia labai saugoti

Nerandi straipsnio? Pasinaudok paieška

Reklama

Populiariausi straipsniai

Reklama

Populiariausi receptai

Naujausi komentarai

Ar žinote, kad...

Europoje tėvais tampama vidutiniškai 29 metų, tuo tarpu Indijoje - sulaukus 19.

Reklama

Junkis prie mūsų ir Facebook'e!

Rinktiniai straipsniai

Reklama

Naudinga

Populiariausi straipsniai