Prancūziškas vaikų auklėjimas: principai, pliusai ir minusai

Apsilankę mažylius auginančių prancūzų namuose nustebtumėte pamatę visiškai savarankiškai žaidžiančius vaikus, kurie nė nepaskatinti mandagiai pasisveikins ir pasiūlys jums prisėsti, nesiožiuodami kirs brokolių košę, o paguldyti ramiai išmiegos visą naktį, suteikdami progą tėveliams ilgiau pavakaroti su svečiais. Kodėl prancūzų vaikai tokie savarankiški, mandagūs ir ramūs?

Pasaulis apie prancūziško auklėjimo daromus stebuklus išgirdo, kuomet Paryžiuje apsigyveno ir meilės mieste vaikelio susilaukė amerikietė žurnalistė Pamela Druckerman. Moteris stebėjosi savarankiškai žaidžiančiais, gražiai prie stalo sėdinčiais, mokančiais palaikyti mandagų pokalbį mažyliais, jų ramiais, savimi pasitinkinčiais, ambicingais tėveliais. Gyvendama Prancūzijoje Pamela Druckerman parašė dvi knygas, kuriose atskleidė prancūziško auklėjimo paslaptis - „Vaikų auklėjimas pagal prancūzus“ ir „100 prancūziško auklėjimo taisyklių“

Prancūziško vaikų auklėjimo principai

Tėvų autoritetas yra absoliutus. Vaikai labai anksti supranta, kad reikia klausytis tėvelių, kad jų nustatytos taisyklės yra nelaužomos, o žodis - visuomet paskutinis.

Prancūzai nėra linkę tartis su mažyliais, atsiklausti jų nuomonės, ilgai diskutuoti, taikyti išlygas, tačiau būdami griežti jie išlieka draugiškais, teisingais ir mylinčiais. Mamos juokauja, kad jų geležinės rankos yra apmautos aksominėmis pirštinaitėmis.

Laimingi tėvai - laimingi vaikai. Dauguma lietuvių šeimų stengiasi pasidžiaugti buvimu dviese dar iki vaikų gimimo, o susilaukus mažylių jie tampa šeimos gyvenimo centru. Prancūzai laikosi kitos nuomonės - susilaukus atžalų jie ir toliau siekia karjeros, neapleidžia hobių, skiria laiko vienas kitam bei savo bičiuliams.

2 psl. »

Komentarai

Vaikų sveikata

Nerandi straipsnio? Pasinaudok paieška

Reklama

Populiariausi straipsniai

Reklama

Populiariausi receptai

Naujausi komentarai

Ar žinote, kad...

Jei vaikas apsinuodijo rūgštimi arba šarmais, jokiu būdu negalima dirbtinai jo vimdyti, nes šios medžiagos dar kartą nudegins gleivinę. Šiuo atveju reikia duoti išgerti 2 stiklines vandens.

Reklama

Junkis prie mūsų ir Facebook'e!

Rinktiniai straipsniai

Reklama

Naudinga

Populiariausi straipsniai