Populiariausi Lietuvos vaikų vardai: TOP10 ir jų reikšmės

@ Shutterstock

„Pampers“ pataria: vardas į pasaulį atėjusį žmogų lydės visą gyvenimą, tad tėveliai tam turėtų skirti pakankamai dėmesio ir apmąstymų. Vaiko besilaukiantiems ar mažylį jau ant rankų sūpuojantiems tėvams vertėtų pavartyti vardyną, peržvelgti giminės medį, pagalvoti apie asmeniškas asociacijas ir prisiminimus. Siūlome susipažinti su Lietuvos šeimas pastaruosius penkerius metus labiausiai sužavėjusių mergaičių ir berniukų vardų dešimtukais bei sužinoti kiekvieno vardo reikšmę.

Populiariausi mergaičių vardai

1. Emilija. Vardas kilęs iš lotynų kalbos, tai žodžio aemilius, reiškiančio veržlus, besiveržiantis į priekį, varžovas, vedinys. Tikėtina, kad dažna ir garsi pavardė Aemilius ilgainiui virto visame pasaulyje populiariu vardu. Romėnų mitologijoje Emilijos vardu yra vadinama karaliaus Enėjo ir Lavinijos dukra. Krikščionybėje žinoma vienuolė šventoji Emilija, vienišų moterų globėja.

2. Austėja. Tai lietuviškas, mitologinis bičių deivės, šeimos gausintojos, ištekančių ir besilaukiančių moterų globėjos vardas. Vardas kilęs iš žodžio austi, tačiau jis reiškia ne audinio gaminimą, o bičių korius – senovėje buvo sakoma, kad bitės korius audžia.

3. Gabija. Tai lietuviškas, mitologinis ugnies deivės, namų židinio globėjos vardas, jis taip pat apibrėžia ir šventąją namų ugnį bei, plačiąja prasme, visa, kas šventa ir brangu. Manoma, kad šį vardą galima kildinti ir žodžio gaubti.

4. Viltė. Tai lietuviškas vardas, kurio kilmė akivaizdi. Šis vardas kildinamas iš žodžio viltis. Manoma, kad seniau buvo puikiai žinomas, tačiau dabar jau retai sutinkamas vardas Viltautė, t.y. tautos viltis. Tikėtina, kad Viltė yra šio vardo trumpinys.

2 psl. »

Komentarai

Pastojimas ir nėštumas

Nerandi straipsnio? Pasinaudok paieška

Reklama

Populiariausi straipsniai

Reklama

Populiariausi receptai

Naujausi komentarai

Ar žinote, kad...

Vaikai pradeda sapnuoti dar prieš gimimą.

Reklama

Junkis prie mūsų ir Facebook'e!

Rinktiniai straipsniai

Reklama

Naudinga

Populiariausi straipsniai