Pirmosios savarankiškos vaikų kelionės mieste: kokį transportą pasirinkti?

@ Shutterstock

Anksčiau ar vėliau ateina tas metas, kai vaikai pareiškia norą savarankiškai keliauti miesto gatvėmis – dažniausiai įprastų pasivaikščiojimų jiems nebepakanka, todėl norų sąrašuose atsiranda ir šiuolaikinės transporto priemonės. Jei Jūsų atžala pati nespėjo nuspręsti, kaip jai smagiausia būtų pasiekti parduotuvę ar mokyklą, tai galite padaryti Jūs – susipažinkite su pagrindinių alternatyvių transporto priemonių trūkumais ir privalumais.

Riedučiai

Privalumai. Riedučiai padeda lavinti laikyseną, moko kontroliuoti kūną ir taisyklingai kvėpuoti – jei vaikas su jais leisis į ilgesnes keliones, tai prilygs rimtai treniruotei. Tačiau šis aspektas, kaip ir greičio bei adrenalino pojūtis, labiau aktualus paaugliams: jie mielai išbandys net ir šiek tiek sudėtingesnius maršrutus!

Trūkumai. Važiuojant riedučiais, su savimi reikia turėti ir batus, kas ne visuomet yra ypatingai patogu. Be to, mažiau įgudusiems vaikams gali būti sudėtinga (ir netgi šiek tiek pavojinga) laviruoti judriomis miesto gatvėmis. Dėl to ši transporto priemonė dažnai rekomenduojama kaip įdomesnė alternatyva norint aplankyti netoliese gyvenančius draugus ar pasiekti kitus pakankamai arti esančius objektus. Nepamirškite ir galvos, kelių bei alkūnių apsaugų – nors jos užtikrina saugumą, vaikai dažnai „pamiršta“ jas užsidėti. Tačiau jei pavyks susitarti, patrauklių riedučių pasiūlymų ieškokite čia: https://pigu.lt/lt/sportas-laisvalaikis-turizmas/dviraciai-rieduciai/rieduciai.

Dviračiai

Privalumai. Kaip ir riedučiai, dviračiai gali tapti puikiu sportu, gerinančiu jų kvėpavimą ir stiprinančiu kojų raumenis. Motyvacijos tokioms kelionėms taip pat nepritruks – tikriausiai nėra nei vieno mažylio, kuris nesvajotų išmokti važiuoti dviračiu! Be to, tai puikus būdas geriau išmokti kelių eismo taisykles, tačiau tam, kad jis iš tiesų būtų saugus, pirmiausia reikėtų gebėti nepriekaištingai važinėtis po ramesnes apylinkes.

Trūkumai. Tam, kad visos kelionės baigtųsi sėkmingai, svarbu pasirūpinti ne tik apsaugomis, bet pagalvoti ir apie tai, kur dviratis bus laikomas – juk norėtųsi jį rasti ten pat, kur ir palikote. Tačiau jei žinote, jog problemų dėl to nebus ir pasitikite vaikų įgūdžiais, drąsiai galite pirkti jiems dviratį – šias transporto priemones palankiomis sąlygomis įsigysite Pigu.lt el. parduotuvėje.

Riedžiai

Privalumai. Ši sparčiai populiarėjanti transporto priemonė labai greitai pavergė ne tik vaikų, bet ir suaugusiųjų širdis – miesto gatvėmis dabar galima skrieti be didelių pastangų! Riedžiai yra pakankamai kompaktiško dydžio, jog juos patogiai būtų galima pasiimti su savimi (vadinasi, nereikia rūpintis dėl parkavimo). Dėl valdymo nerimauti taip pat neteks – su tuo nesunkiai susitvarkys kiekvienas mažylis. Maloniai stebina ir pasirinkimo įvairovė – ją apžiūrėti galite čia: https://pigu.lt/lt/sportas-laisvalaikis-turizmas/dviraciai-rieduciai riedlentes/riedziai.

Trūkumai. Kaip ir riedučiai, riedžiai vis dar neturi tiksliai apibrėžtų keliavimo taisyklių, todėl esant didesniam judėjimui, vaikams gali būti kiek sunkiau pasiekti galutinį kelionės tikslą. Keliauti į svečius ar į parduotuvę su riedžiu tikrai patogu, tačiau jei atžala ketina inovatyviai važiuoti į mokyklą, turėtumėte įsitikinti, ar tikrai bus saugi vieta jam palikti. Vargu, ar vaikams bus labai patogu kartu su riedžiu vaikščioti iš vietos klasės į kitą.

Įvertinę visus šiuos aspektus ir atsižvelgę į vaikų norus bei sugebėjimus, nesunkiai priimsite galutinį sprendimą. Visos šios transporto priemonės gali tapti naujuoju atžalų palydovu – svarbiausia, jog būtų užtikrintas visapusiškas saugumas!

Komentarai

Vaikas ir aplinka

Nerandi straipsnio? Pasinaudok paieška

Reklama

Populiariausi straipsniai

Reklama

Populiariausi receptai

Naujausi komentarai

Ar žinote, kad...

Korėjoje į vaiko amžių įskaičiuojami tie 9 mėnesiai, kuriuos jis praleido motinos įsčiose, todėl korėjiečiams visada metais daugiau, nei jų bendraamžiams iš kitų šalių.

Reklama

Junkis prie mūsų ir Facebook'e!

Rinktiniai straipsniai

Reklama

Naudinga

Populiariausi straipsniai