Pigmentinės dėmės nėštumo metu

Nėštumo metu suaktyvėja antinksčių veika (antinksčiai, kaip žinia, yra atsakingi už hormonų gaminimą), taigi organizme padidėja moteriško hormono estrogeno kiekis ir gaminasi daugiau geltonai rudo pigmento. Estrogenai savo ruožtu padidina melanino sintezę (pigmento, kuris lemia odos spalvą). Taigi sutrikusi hormonų pusiausvyra bei išvardintų faktorių sąveika ir įtakoja pigmentinių dėmių atsiradimą.

Dažniausiai chloazmos (pigmentinės dėmės) atsiranda būtent nėštumo metu. Dažniausiai jos pasirodo dekolte, veido ir kaklo srityse. Tiesa, išprovokuoti odos pigmentaciją gali ne tik pats nėštumas, bet ir tam tikros ligos, pastebimos dar iki nėštumo, pavyzdžiui:

 

  • Hormoniniai sutrikimai
  • Vidinių organų ligos (tarkim, kepenų)
  • Cukrinis diabetas
  • Antinksčių ar skydliaukės liaukų ligos

 

Folio rūgšties trūkumas būsimos mamytės organizme taip pat gali tapti pigmentinių dėmių atsiradimo priežastimi. Šiuo atveju išspręsti problemą nėra sudėtinga: vaistinėse parduodami specialūs papildai, o ir natūraliu būdu folio rūgšties galima gauti valgant špinatus, kopūstus, kepenis, lapines daržoves ir t.t.

Balinantį poveikį turi nemažai natūralių priemonių. Pavyzdžiui, svogūnų, spanguolių, šviežio agurko, citrinų ar petražolių sultys. Norinčioms atsikratyti ar bent sumažinti pigmentines dėmes, rekomenduojama išbandyti natūralias namines kaukes.

 

  • Sutarkuokite pusę paprikos ir užtepkite šia košyte problematinį odos plotą;
  • Išspauskite vienos citrinos sultis ir sumaišykite jas su šaukštu skysto medaus. Mišinį užtepkite ant švaraus audiniu ir dėkite ant odos 20 minučių;
  • Lygiomis dalimis sumaišykite pieną, medų ir mieles. Ši kaukė labiausiai tinka veido odos pigmentinių dėmių naikinimui.

 

Neretai po gimdymo pigmentinės dėmės išnyksta savaime. Jei taip nenutinka, reikėtų kreiptis į kosmetologą. Nepamirškite, kad pigmentinės dėmės yra tam tikrų sutrikimų pasekmė, todėl labai patartina nustatyti tas priežastis ir jas išgydyti.

2 psl. »

Komentarai (5)

alina 2016-09-18 10:57
Ar galima maitinanciai mamai naudoti krema su vitaminu c?
judita 2016-08-03 15:47
Ar dinksa po gimdimo tos demes ant veido
Egle 2012-11-07 23:27
Po gimdymo praejo jau metai, o demes liko.. Bandziau ir kremus, ir iv kaukes, jokio pagerejimo.. Teks kazka rimciau daryti.
Nijolė 2012-05-18 11:18
citrinos tikrai padeda, išbandžiau
Agnė 2012-05-18 09:16
Jeigu mama maitina krūtimi, abejoju, kad cheminis odos šviesinimas yra gera išeitis

Sveikata

Nerandi straipsnio? Pasinaudok paieška

Reklama

Populiariausi straipsniai

Reklama

Populiariausi receptai

Naujausi komentarai

Ar žinote, kad...

Europoje tėvais tampama vidutiniškai 29 metų, tuo tarpu Indijoje - sulaukus 19.

Reklama

Junkis prie mūsų ir Facebook'e!

Rinktiniai straipsniai

Reklama

Naudinga

Populiariausi straipsniai