Pažintis su naujagimiu: taisyklės svečiams

@ Shutterstock

„Pampers“ pataria: vaikučiai auga taip greitai, tad natūralu, kad norisi kuo skubiau aplankyti gimusį mažylį, tačiau planuojant pirmąjį susitikimą svarbu laikytis mandagumo bei saugumo taisyklių.

1. Truputį palaukite


Paskutinės nėštumo savaitės ir gimdymas labai išvargina, gimdyvei reikia laiko atgauti jėgas, į pasaulį atkeliavusiam naujagimiui taip pat reikia sustiprėti bei priprasti prie aplinkos, tad dauguma šeimų lankytojus pageidauja priimti po gimdymo praėjus maždaug mėnesiui.

2. Susitarkite dėl apsilankymo

Planuodami aplankyti būtinai paskambinkite ar parašykite žinutę ir susitarkite dėl tinkamiausio laiko. Galbūt naujagimio susilaukusi šeima dar nenori priimti svečių (arba atvirkščiai, puikiai jaučiasi ir laukia jūsų jau gimdymo namuose), o gal jie spėjo pastebėti naujagimio gyvenimo ritmo dėsningumus ir paprašys atvykti tuomet, kai mažylis miega.

3. Ateikite tik jeigu esate sveiki

Pirmieji keli mėnesiai tiek trapiam naujagimiui, tiek ir po nėštumo bei gimdymo jėgas atgaunančiai mamytei yra kritiniai. Jokiu būdu nelankykite naujagimio ir gimdyvės, jeigu sergate (ar neseniai pasveikote), juntate net ir menkiausius peršalimo, viršutinių kvėpavimo takų infekcijų simptomus. Ruošiantis į svečius pravartu pasimatuoti temperatūrą ir vizitą nukelti net jeigu karščiavimas nedidelis.

4. Kruopščiai laikykitės higienos taisyklių

Atėję į svečius iškart nusirenkite lauko drabužius, nusiaukite batus ir kruopščiai nusiplaukite rankas, jas galite papildomai dezinfekuoti specialiu dezinfekciniu skysčiu.

Jeigu tėveliai leidžia, galite palaikyti naujagimį (prieš tai būtinai papildomą kartą nusiplaukite rankas!), tačiau jo nebučiuokite ir neglauskite prie veido, nes tai stipriai padidina mažyliui pavojingų infekcijų riziką.

5. Neužtrukite

Įprasta, kad naujagimio lankymas namuose užsitęsia iki 1-2 valandų. Ilgesnis apsilankymas gali sutrikdyti šeimos kasdienybę, perdėm išvarginti tėvelius ir mažylį.

Jeigu vaikelį ir gimdyvę lankote dar gimdymo namuose, būtinai atsižvelkite į tai, ar moteris palatoje yra viena - jeigu palata tenka dalintis su kita gimdyve tiek apsilankymų skaičių, tiek ir jų trukmę reikėtų apriboti iki minimumo.

6. Dovanokite praktiškas dovanas

Naujagimiui tikrai nereikia pliušinio meškučio ar dar vieno rūbelių komplektėlio, tačiau tinkamo dydžio (ar vienu dydžiu didesnės) sauskelnės, drėgnos servetėlės ir kitos higienos priemonės ar mišinio pakuotė (jeigu vaikelis maitinamas mišiniu, o ne žindomas) tikrai pravers!

Vietoje įvairių smulkmenų galite paklausti tėvelių, kokio didesnio daikto jie dar neturi ir jam „susimesti“ su visais giminaičiais ar draugais. Pavyzdžiui, žiemą gimusiam kūdikiui praverstų brangus, bet tikrai šiltas ir jaukus natūralios vilnos vokelis.

Jeigu šeimai tikrai nereikia jokių praktiškų daiktų, pagalvokite apie įspūdžius suteikiančias dovanas, pavyzdžiui, kuponą pirmajai kūdikio fotosesijai ar rinkinį su specialiu moliu, kuriame galima padaryti naujagimio pėdutės ir delniuko įspaudus.

7. Atsineškite vaišių

Senovės lietuvės (nes gimdyvę ir kūdikį anuomet lankė tik moterys) į palankynas atnešdavo maisto: puodynėje iškeptos kiaušinienės, kiaušinių, duonos, medaus. Buvo tikima, kad šie produktai padės moteriai greičiau atsigauti po gimdymo ir sėkmingai žindyti.

Laikydamiesi senųjų tradicijų galite šeimai padovanoti stiklainėlį medaus ar kepaliuką ruginės lietuviškos duonos, tačiau pravers ir pyragas ar sausainiai prie kavos, kad naujagimį supuojančiai šeimai nereikėtų rūpintis vaišėmis.

Komentarai

Kūdikių ir vaikų sveikata

Nerandi straipsnio? Pasinaudok paieška

Reklama

Populiariausi straipsniai

Reklama

Populiariausi receptai

Naujausi komentarai

Ar žinote, kad...

Naujagimis vaikas gali matyti žalią ir raudoną spalvas, tačiau nemato mėlynos.

Reklama

Junkis prie mūsų ir Facebook'e!

Rinktiniai straipsniai

Reklama

Naudinga

Populiariausi straipsniai