Pavojai, tykantys prie vandens telkinių

Vasara – ne tik malonus ir šiltas metas, bet ir gerokai “paraudonavusi” statistika apie skęstančiuosius. Visų pirma kaltinkime neatsargumą: savo jėgų pervertinimą, alkoholį ir t.t. O tik tuomet – gelbėtojų trūkumą. Kas gi kitas pasirūpins jūsų saugumu, jei ne jūs patys?

Plaukimo patirties trūkumas ir pervertintos galimybės

Jei jūsų paklaustų ar mokate plaukti, tikriausiai atsakytumėte “Taip, žinoma”. Bet ar kada nors susimąstėte, kaip gerai jūs plaukiate? Mokėti plūduriuoti ir sugebėti įveikti didelius atstumus yra visiškai skirtingi dalykai, todėl prieš nerdami į vandenį turėtumėte gerai įvertinti savo jėgas. Tiesa, tie, kurie ne itin pasitiki savimi vandenyje, nukenčia kur kas rečiau nei tie, kurie įsitikinę savo sugebėjimais. Būtent įgūdžių stoka ir per didelis pasitikėjimas savimi dažnai būna nelaimių vandenyje priežastis.

Slidūs akmenys

Niekada negalite žinoti, kas jūsų laukia ant dugno. Vienas nedidelis slidus akmenukas gali kelti labai didelį pavojų: paslysite, nugriūsite, susižalosite galvą... viskas gali baigtis ir tragedija. Todėl vandenyje reikia judėti atsargiai, ypatingai jei maudotės srauniose upėse. Į upės vandenį aplamai geriau lipti apsiavus specialius batus, kurie padeda tvirčiau išstovėti.

Peršalimas ir šalčio šokas

Maudymasis atviruose vandenyse visuomet smarkiai atvėsina kūną. Jei jūs imate drebėti ir kalenti dantimis, tai pirmasis prasidedančios hipotermijos ženklas. Tokiu atveju tuojau pat išlipkite iš vandens, apsivilkite sausais drabužiais ir stenkitės kuo daugiau judėti. Geriausia – pradėti šokinėti vietoje. Šalčio šoko metu širdies dūžiai ir kvėpavimas gerokai pagreitėja. Jei pasiliksite vandenyje, jūsų sveikatai grės didžiulis pavojus.

2 psl. »

Komentarai (2)

Šarūnė 2012-06-15 14:19
per mėšlungį vos nepaskendau... Gerai, kad šalia žmogus buvo, tai padėjo
Vaiva 2012-06-15 11:34
jau niekur į ežerą negalima ramiai įlįst, nes baisu, kad ne tik ant aštresnio akmens užlipsi, bet ir ant stiklo šukių...

Šeima ir laisvalaikis

Nerandi straipsnio? Pasinaudok paieška

Reklama

Populiariausi straipsniai

Reklama

Populiariausi receptai

Naujausi komentarai

Ar žinote, kad...

Daugiausiai vaikų turintis žmogus pasaulyje - tai Maroko sultonas Ismailas. Jis augina 548 sūnus ir 340 dukterų. Jo hareme vaikas gimsta maždaug kas 20 dienų.

Reklama

Junkis prie mūsų ir Facebook'e!

Rinktiniai straipsniai

Reklama

Naudinga

Populiariausi straipsniai